Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hejka,miło Was czytać.Długo nie pisałam ale jestem z forum na bieząco.Szczególne pozdr. dla zawsze gotowego do pomocy@langeroba :D Powiem tylko że czekam na noweWZ bo odrzucili nam komplet dok.do uzysk.PnB

No i będziemy czekać na odstępsto od Ministra w sprawie odl.Może zacznę wiosną, albo latem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Osobiście uważam,że projekt Salsy jest bardzo funkcjonalny! - oczywiście jak na tak mały dom. My właśnie wybudowaliśmy go w 90 % tak jak było. Niestety większośc gotowych projektów zakłada ogrzewanie gazowe, więc musieliśmy z pomieszczenia godpodarczego zrobić kotłownię, przenieść tam komin a przy okazji też kominek. Nie wiem dlaczego przy takim rozwiązaniu większość robi 2 kominy zostawiając ten z projektu, wystarczy przecież 1 dwukanałowy. Myślałam, że ten, kto wybiera tak mały dom po prostu na wszystkim musi oszczędzać na każdym kroku. Poza tym nic nie zmienialiśmy, w ofertach są tysiące różnych projektów, jeżeli ten nie odpowada, szuka się dalej. Obecnie mamy już tynki, Salsa nabiera naprawdę fajnych kształtów i nadal polecam ten projekt. Wnętrze jest zaprojektowane ok, wprowadzając tak dużo zmian straci swój urok. Jeżeli nie odpowada, to lepiej nie kupować projektu, tylko zlecić architektowi przy zachowaniu podobnego wyglądu zewnętrznego. Po takich zmianach chyba tylko to zostaje. Pozdrawiam.

Ludzie którzy wybierają projekt gotowy i nie zmieniają w nim nic są zdecydowanym wyjątkiem ( jeśli w ogóle tacy istnieją) albo nie mają pojęcia o budowaniu, funkcjonalności itp. My bardzo długo szukaliśmy odpowiedniego projektu, jeden był za duży, inny nie miał kotłowni, jeszcze inny niewłaściwe rozmieszczenie pomieszczeń itd.itp. W każdym projekcie coś niestety nie pasuje do naszych wyobrażeń.

ba-sia3 na dzień dzisiejszy ( po przejściu wszystkich formalności ) nie zastanawiałabym się ani chwili nad wykonaniem tzw.projektu indywidualnego np. na podstawie salsy szczególnie jeśli kosztuje to tyle ile piszesz, ale to tylko moje zdanie :)

I tak jak pisałam żaden tzw.gotowy projekt nie jest w pełni gotowy, trzeba go dodatkowo przystosować do warunków każdego regionu i to Wam powie np. Pani na infolinii np. KRAJOBRAZóW. Przystosować czytaj osoba uprawniona musi przybić swoją pieczątkę złożyć swój, jakże cenny podpis ( u mnie 600 zł :x ) i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę ze zmiany w projekcie są konieczne. Jednak zmiany przed rozpoczęciem budowy (na papierze) trzeba konfrontować ze stanem faktycznym w trakcie budowy. Przed postawieniem każdej ścianki działowej mierzyłem po kilka razy wymiary pomieszczenia i w paru przypadkach (np łazienki na parterze) zmieniałem je. Generalnie wychodzę z założenia ze projekt to jedno a budowa to zupełnie inna bajka, powinno być tak aby odpowiadało mi a nie panu projektantowi (nie mówię tu o elementach konstrukcyjnych, chociaż tez nie wszystkich :) )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam,że projekt Salsy jest bardzo funkcjonalny! - oczywiście jak na tak mały dom. My właśnie wybudowaliśmy go w 90 % tak jak było. Niestety większośc gotowych projektów zakłada ogrzewanie gazowe, więc musieliśmy z pomieszczenia godpodarczego zrobić kotłownię, przenieść tam komin a przy okazji też kominek. Nie wiem dlaczego przy takim rozwiązaniu większość robi 2 kominy zostawiając ten z projektu, wystarczy przecież 1 dwukanałowy. Myślałam, że ten, kto wybiera tak mały dom po prostu na wszystkim musi oszczędzać na każdym kroku. Poza tym nic nie zmienialiśmy, w ofertach są tysiące różnych projektów, jeżeli ten nie odpowada, szuka się dalej. Obecnie mamy już tynki, Salsa nabiera naprawdę fajnych kształtów i nadal polecam ten projekt. Wnętrze jest zaprojektowane ok, wprowadzając tak dużo zmian straci swój urok. Jeżeli nie odpowada, to lepiej nie kupować projektu, tylko zlecić architektowi przy zachowaniu podobnego wyglądu zewnętrznego. Po takich zmianach chyba tylko to zostaje. Pozdrawiam.

 

Ale rozgorzała dyskusja na naszym forum :D my też nie zrobiliśmy wielu zmian w salsie,oprócz tego że podpiwniczyliśmy pod salonem,a tak inne zmiany są nieznaczne. Maciek i Monika macie już tynki??? a możemy liczyć na nowe fotki w Waszym dzienniku budowy? :) :) prosimy :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam,że projekt Salsy jest bardzo funkcjonalny! - oczywiście jak na tak mały dom. My właśnie wybudowaliśmy go w 90 % tak jak było. Niestety większośc gotowych projektów zakłada ogrzewanie gazowe, więc musieliśmy z pomieszczenia godpodarczego zrobić kotłownię, przenieść tam komin a przy okazji też kominek. Nie wiem dlaczego przy takim rozwiązaniu większość robi 2 kominy zostawiając ten z projektu, wystarczy przecież 1 dwukanałowy. Myślałam, że ten, kto wybiera tak mały dom po prostu na wszystkim musi oszczędzać na każdym kroku. Poza tym nic nie zmienialiśmy, w ofertach są tysiące różnych projektów, jeżeli ten nie odpowada, szuka się dalej. Obecnie mamy już tynki, Salsa nabiera naprawdę fajnych kształtów i nadal polecam ten projekt. Wnętrze jest zaprojektowane ok, wprowadzając tak dużo zmian straci swój urok. Jeżeli nie odpowada, to lepiej nie kupować projektu, tylko zlecić architektowi przy zachowaniu podobnego wyglądu zewnętrznego. Po takich zmianach chyba tylko to zostaje. Pozdrawiam.

Witam MaciekMonika!Projekt Salsy jest funkcjonalny to fakt ale na Swoim przykładzie coś Wam powiem.Kupiłam projekt byłam bardzo zadowolona i nadal jestem.Projekt odpowiada Nam w zupełności no prawie.. nie budujemy garażu i pomieszczenia gospodarczego ani nie podpiwniczamy więc nie ma gdzie zrobić kotłowni,wstawić drugiego komina i pieca więc adaptujemy pokój na dole na kotłownię a dlaczego???bo okazało się że w miejscu gdzie budujemy nie ma gazu to raz a dwa nie łatwo znależć ładny mały,funkcjonalny domek żeby miał wszystko. :wink: Pozdrawiam i byle do przodu a doczytałam że macie już tynki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ale dyskusja. Żeby nie było nieporozumień - wiem, że zmieniać zawsze coś trzeba, to jasne. Ale chyba nie wszystko, bo to już wychodzi inny projekt. My też nietety nie mamy gazu :cry: i stąd kotłownia w pomieszczeniu godpodarczym. Tynki są :D Zdjęć nie obiecuję tak szybko, bo już raz obiecywałam i potem wyszło jak wyszło, pamiętacie? Postaram się jak najszybciej, raz już nawet aparacik wzięłam, ale po dwóch zdjęciach bateryjki odmówiły posłuszeństwa, pech. Pozdrawiamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam SALSOWICZÓW.

 

My również zdecydowaliśmy się na zakup projektu SALSA z garażem. Myślę ,że przez okres

zimy załatwimy wszystkie formalności i zaczniemy na wiosnę budowę domu niedaleko Milówki,

powiat żywiecki.

Chciałbym zapytać o punkt 8 w zestawieniu materiałów, czy bloczek betonowy 25x25x14

to bloczki na ścianę fundamentową bo mają jakiś dziwny wymiar, i co według was najlepsze

na ściany zewnętrzne.

:D :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem, jestem :wink: Podczytuję Was. Trochę się może zaniedbałam, ale przyznam się, że budowa mnie zmęczyła i troszeczkę odpoczywam od wykonawców, cegieł itp. Powiem od siebie na temat projektu. Wybierając projekt jesteśmy ograniczeni wielkością działki, stronami światła, finansami :-? . Wydaje mi się, że wybieramy projekt, który wydaje się nam najbardziej optymalny, taki dom na jaki nas stać. Ja osobiście troszeczkę go przystosowałam do swoich potrzeb, jednak niewiele zmieniłam. Mieszkam już troszkę i powiem, że domek jak na swoją wielkość jest funkcjonalny. Przyznać trzeba, że domek jest mały, ale chyba nikt nie myśli, że jest inaczej. Nieraz siedzę sobie w salonie, czy w kuchni i myślę, że mogłaby być większa. Jednak ten dom dla mnie to i tak duży sukces, na inny, większy pewnie byłoby mnie stać, ale jakim kosztem :roll: . Chcę jeszcze trochę żyć poza domem, pojechać na wakacje i cieszyć się tym co mam. Nie zgadzam się z opinią, że ktoś kto buduje dom z gotowego projektu na niczym się nie zna. Salsa to pierwszy projekt jaki znalazłam, szukając domu na wąśką działkę, innych już nie oglądałam. Spojrzałam i stwierdziłam, że spełnia moje oczekiwania i po 9 miesiącach zamieszkałam w Salsie, czego i Wam życzę :p .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum!

Planujemy budowę i zastanawiamy się nad projektem salsy.Sam projekt mi nie wiele mówi dlatego trafiłam na to forum aby dowiedzieć się czegoś więcej na temat tego domku.Mamy znajomych którzy się budują lecz widzeli swoj projekt na rzywo a my wybieramy w ciemno.Mam do was prośbe możecie mi przesłać zdjęcia na maila ( [email protected] ) abym mogła wizualnie zobaczyc jak on wygląda(bardziej chodzi mi o środek domu).Podoba mi sie projekt lecz nie jestem do końca przekonana do wielkości pomieszczen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum!

Planujemy budowę i zastanawiamy się nad projektem salsy.Sam projekt mi nie wiele mówi dlatego trafiłam na to forum aby dowiedzieć się czegoś więcej na temat tego domku.Mamy znajomych którzy się budują lecz widzeli swoj projekt na rzywo a my wybieramy w ciemno.Mam do was prośbe możecie mi przesłać zdjęcia na maila ( [email protected] ) abym mogła wizualnie zobaczyc jak on wygląda(bardziej chodzi mi o środek domu).Podoba mi sie projekt lecz nie jestem do końca przekonana do wielkości pomieszczen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igma gratuluję i kibicuję widzę że ruszyliście ostro.Potrzebuję rady tych którzy już mają mury garażu czy jest możliwe by komin umieścić w garażu w rogu przy pom gosp z drugiej strony w pom gosp piec co węglowy a kominek rogowy w salonie.zastanawiam się czy jest w garażu tyle miejsca.pozdrawiam "Salsomaniaków"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...