Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

to za metr dachu?więźba i położenie dachówki?z ociepleniem?bo jestem zielona :lol:

Myslę że za wszystko.U nas za dach liczą sobie ok 50-70 pln za metr dachu + podbitka i rynny.Tak ceny się kształtowały u paru znajomych.U Ciebie po przedłużeniu będzie ok 150 m2 dachu czyli średnio licząc po 60/m2 ok 9000 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj jeden nam wycenił 75zł/m2 więźba, podbitka i dachówka, za rynny dodatkowo (nie pytałam ile bo to i tak za drogo) i za każde okno dachowe 300zł

 

Ja za robociznę dachu zapłaciłem 2000 zł w tym 2 okna. Salsa z garażem pokrycie to blacha trapezowa. Z tym ze ja tez robiłem ten dach a więc urlop, poza tym opłacałem 1 pomocnika (300 zł) no i 2 wianki :-). Gdybym miał zapłacić 9000 zł za robociznę dachu, to w tym roku zaprzestał bym na stropie i nakrył dom folią. Nie wydolił bym finansowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę miał zrobione za ok.50-55 pln/m2.Wszystko ma być dograne po świętach.Dachu u mnie wyjdzie ponad 200 m2.Cena zawiera heblowanie widocznych elementów więźby,podbitkę(a właściwie nadbitkę),ozdobne zwieńczenie krokwi i montaż rynien.Ekipa zamówiona na początek września przyszłego roku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ten drugi kosztorys. Pod każdym z tych punktów kryją się szczegóły z nim związane np. jak jest wpisany dach to wiadomo, że z kominami i wstawione połaciowe.,oraz R to robocizna, S sprzęt, M materiały. Po materiały do hurtowni jezdzimy my, oni robią swoje.Aha, cena materiałów jest uśredniona tzn. jeśli bloczek jest gdzieś po 6zł, a w innym miejscu po 7 zł, to pan wyciagnął średnia cenę. Co sądzicie?

 

http://img376.imageshack.us/img376/1159/kosztorysbg0.th.pnghttp://img376.imageshack.us/images/thpix.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocieplając ścianki fundamentowe robiliście tak jak jest w projekcie tzn. patrząc od zewnątrz

styropian ekstrudowany 6cm , abizol r+p , bloczek betonowy , abizol r+p ?

Bo nasz kier.bud. proponuje jeszcze na styro dać siatkę + klej + abizol

a z kolei wykonawca proponuje styropian fs20 8 cm czyli o ponad połowę tańszy siatka klej i dopiero na to abizol , no i oczywiście abizol od wewnątrz.

Jak wy robiliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli dajesz fs20 to wtedy już napewno z siatką i klejem.A styrodur już jest odpowiednio twardy,ale ta siatka to zawsze jakaś ochrona,zwłaszcza mechaniczna.Ja daję hydropian,to cos pośredniego między styrodurem a fs20.Ma twardość zbliżoną do fs20,a nasiąkliwość zbliżoną do styroduru czyli bliską zera.A na to dam klej z siatką albo folię bąbelkowa dla ochrony chaniczmej.No i ten abizol,albo coś w tym stylu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do @igma.Wg mnie w projekcie właśnie jest błąd.Nie doczytałem wcześniej,ale nie wolno na pewno stosować abizolu r,p w kontakcie ze styro,bo go rozpuści.Projektant tego powinien wisieć za j....

Szukaj czegoś bez rozpuszczalników organicznych,są nawet takie abizole,ale na pewno nie r czy p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cisza na forum zapanowała... ja ją przerwę :)

Wracając do wycen dachu. Już mamy wykonawcę za m2 dachu wezmą 60zł, w tej cenie jest wszystko włącznie z montażem 3 okien dachowych, rynien + wszystkie bajery związane z podbitką i krokwiami:)

Jakie rynny zakładacie?

Witaj igma Mnie też podobnie dach wycenili tak przypuszczam biorąc pod uwagę murowanie ścian,płytę,schody,kominy i cały dach 33 tysiące wszystko łącznie z rynnami a chyba bardzo dobre są Marley poczytaj i kolorów sporo do wyboru :D http://www.rynnyroku.pl/kolory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do igma

Jak tam pomysły na górną łaienkę?podczytywałam Twój wątek i powiem Ci że też Mam problem jak tam wszystko pomieścić a do tego jeszcze ją zmniejszam kosztem sypialni chcę ścianę przesunąć o 60 cm więc wiele miejsca w niej nie będzie :cry: ale wstępnie wanna na pewno pod oknem w dalszym planie umywalka a za nią geberit z miską na wprost drzwi mniej więcej tak by to wyszło boję się tylko żeby to głupio nie wyglądało jakoś sobie tego na razie wyobrazić nie mogę może na żywo będzie lepiej,tylko muszę jeszcze trochę poczekać zanim to zobaczę :cry:[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do igma

Jak tam pomysły na górną łaienkę?podczytywałam Twój wątek i powiem Ci że też Mam problem jak tam wszystko pomieścić a do tego jeszcze ją zmniejszam kosztem sypialni chcę ścianę przesunąć o 60 cm więc wiele miejsca w niej nie będzie :cry: ale wstępnie wanna na pewno pod oknem w dalszym planie umywalka a za nią geberit z miską na wprost drzwi mniej więcej tak by to wyszło boję się tylko żeby to głupio nie wyglądało jakoś sobie tego na razie wyobrazić nie mogę może na żywo będzie lepiej,tylko muszę jeszcze trochę poczekać zanim to zobaczę :cry:[/b]

Jakiś tam pomysł mam, jak będę miała więcej czasu to może wkleję swój wstępny projekt. Jeśli wanna może być pod oknem tak jak u Ciebie to będzie dobrze, na pewno wszystko się pomieści i powinno się ładnie komponować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich salsowiczów!!! Obserwuję forum od kilku miesięcy i niektórym bardzo zazdroszczę postępów w budowie domku. Kupiliśmy z mężem działkę budowlaną i prawdopodobnie zakupimy projekt Salsa. Mam do użytkowników forum ogromną prośbę: jeśli posiadacie jakieś zdjęcia z zewnątrz i wewnątrz domu to bardzo proszę o przesłanie na adres [email protected]. Interesują mnie wszystkie fotki, a głównie te z wnętrza domu w stanie surowym i oczywiście już urządzonego. Uśmiecham się zatem do Was szeroko i czekam na zdjęcia. :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...