Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

dawno mnie nie było na forum,tzn czytałam o czym piszecie ale się nie odzywałam :roll: nowych forumowiczów przybywa że hej,jak widać projekt salsy podoba się wielu osobom :wink: u nas na budowie cisza aż do wiosny,już bym chciała,zeby zima minęła,by móc dalej coś robić. Zaglądam ciągle do dziennika budowy Moniki i Maćka,czekając z niecierpliwością na nowe zdjęcia :lol: Coś dawno nie odzywał sie Krisch i Sienna :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam dawno mnie nie było

 

Projekt domku jednak robi nam archtiekt na wzór salsy. Na razie dostałam szkic, tylko, że pan się bardzi zagalopował i wyszła powieszchnia użytkowa ok 200 metrów, więc musi zmniejszyć, a klatkę schodową zrobił taką ogromną, że zajmuje pół domu i też trzeba zmienić trochę sie na to wszystko wkurzyłam, bo architekt tworzy własne wizje a nie słucha co my mamy do powiedzenia.

 

i czeka mnie z nim ciężka batalia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ba-sia3: Jak już będziesz znała koszty stworzeniu projektu u architekta to proszę daj znać. Ja też się zastanawiam czy nie stworzyć całego projektu właśnie u architekta, czy zamawiać gotowy projekt Salsy i przerabiać. To co chciałabym zmienić to wydłużyć dom o 1 m, podpiwniczyć i zrobić garaż w piwnicy, a nie z boku domu (dodam, że mam wąską działkę), a także przenieść komin na ścianę przeciwległą do tej oryginalnej z projektu. Jeszcze raz proszę o jakieś zdjęcia na wyżej podany e-mail i z góry serdecznie dziękuję...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka wszystkim :D .U nas trochę posypało śniegiem.A u Was ? Czy ktos z Was dysponuje zestawieniem materiałów dla Salsy? Podobno na http://www.pprojekt, jak kupujesz projekt to dołączaja.Ja kupilam w Krajobrazach i nic takiego nie ma.Wielka Prosba do wszystkich, jesli posiadacie taki zestaw materiałów wyślijcie na mojego maila.W hurtowni na jego podstawie zrobią wycenę. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka wszystkim :D .U nas trochę posypało śniegiem.A u Was ? Czy ktos z Was dysponuje zestawieniem materiałów dla Salsy? Podobno na http://www.pprojekt, jak kupujesz projekt to dołączaja.Ja kupilam w Krajobrazach i nic takiego nie ma.Wielka Prosba do wszystkich, jesli posiadacie taki zestaw materiałów wyślijcie na mojego maila.W hurtowni na jego podstawie zrobią wycenę. :D

 

Możesz ściągnąć np tutaj.

 

A ja się muszępochwalić.Od wtorku mam WZ,więc mam nadzieję,że już większych niespodzianek u mnie nie będzie i zaczniemy w maju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

langerob napisał: A ja się muszę pochwalić.Od wtorku mam WZ,więc mam nadzieję,że już większych niespodzianek u mnie nie będzie i zaczniemy w maju

 

GRATULUJĘ,w końcu masz upragniony papierek.Gdyby nie pora roku to zapewne byś ruszył ostro z kopyta.Niech zima się szybko konczy :lol: i do roboty.Jak dobrze pójdzie to może ruszymy z budową w zbliżonych terminach :wink:

Dzięki za namiar na kosztorys. Tam jest kosztorys projektanta i naszej BG ? czy zawiera on wszystkie potrzebne materiały do stanu surowego zamkniętego? Rzuć fachowym okiem langerob. Jeśli masz policzone metry posadzek i tynków to wrzuć prosze na forum. My też wydłuzamy Salsę, ale na wysokości wiatrołapu i małego pokoju, bez garażu i gospodarczego ( to dla przypomnienia :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też raz się zdziwiłem jak otworzyłem kosztorys a tam pisze "Salsa BG".

Coś w tym jest bo BG jest prekursorką tego domku ,ale w tym wypadku chodzi,że to SALSA bez garażu.Kosztorys troszkę ubogi (tak jak i projekt) w stosunku do innych biur.Nawet zestwienie stali bardzo ogólne.Trzeba troszkę kosztorys dostosować pod siebie.Czasami stosuje się inne materiały,troszkę zmienia się niż w projekcie.Ja szczerze mówiąc nie liczyłęm dokładnie,ale tak patrząc na projekt to u Ciebie powinno wyjść ok 120m2+balkony(wykusze) po powiększeniu o 1 metr.To posadzki.A tynki to zależy dużo jaka wysokość pomieszczeń,ile podwieszanych (niektórzy wtedy nie tynkują tych powierzchni).

Mam nadzieję,że niedługo wyjaśni się sprawa Twoich zawirowań z PnB.Wiem co to jest bo to samo przerabiałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki langerob za wyjaśnienie.Może hurtownia da sobie jakoś radę i wyliczy, zobaczymy. A co sądzisz o tej ogólnej wycenie, którą przedstawiła mi jedna z firm bud.? Umiesciłam parę postów wyżej, tylko trzeba na nią najechać kursorem i otworzyć. Nikt się nie wypowiedział na temat tej wyceny :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej - salsowiczów pewnie wkrótce przybędzie :) Jesteśmy zdecydowani też wybudować taki domek ale....mam pytanie - czy te dwie sypialnie na górze nie są kliteczkami? Jak to wygląda w realu- da się tam jakoś mieszkać czy raczej połączyć je w jedną? I jeszcze jedno - czy ktoś z Was robi zadaszenie tarasu i jakie? Będę wdzięczna za podpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich nasz domek już stoi ,czekamy na okna .Pokoiki na górze nie są małe moim zdaniem w takim pokoju zmieści się nawet duże łóżko dla gości to znaczy sypialnia druga . My wylaliśmy taras o dł 3,5 metra a szer 5,5 metra i nad tym jest zadaszenie dach pokryty jest dachówka tak jak dach domu ,firma zrobiła nam to w cenie dachu 10,000 tys ale na taras materiał swój , dwa filary okrągłe po bokachna tym trzyma sie dach. Jeśli tylko będę mogła wyślę zdjęcia. shira3 jeśli chcesz to wyślę ci na meila jedno z tarasem morze sie uda pozdrowienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chcę!!! Zwłaszcza taras mnie interesuje bo ne jesteśmy z mężem miłośnikami słonka i choć u nas będzie od wschodu to...I jeszcze jedno czy ścianka kolankowa nie jest za niska? Myślimy o podniesieniu jej o 1 pustak czyli 30cm. Mój adres to [email protected] i czekam na fotki . Z góry dzięki. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...