Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Burifanek, ja na pewno założe, bez dwóch zdań,

tylko to moze trochę potrwać, bo na razie to nie mam co pisać, na razie trzeba załatwić pozwolenie i media a wiadomo że to kilka miesięcy potrwa, ale z chwilą wbicia p[ierwszej łopaty na pewno zacznę pisac, i powiem szczerze, że już nie mogę się doczekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zmian się trochę nazbierało.Mamy wersję bez garażu bo w przyszłości chcielibyśmy wolnostojący.Kotłownia będzie w pomieszczeniu nr 5 na węgiel,drzwi będziemy robić z boko domu.Będziemy robić oczywiście drugi komin w tym pokoju do pieca.W sypialni chcemy zlikwidować garderobę i powiększyć ją kosztem łazienki.Likwidacja balkonu z tyłu domu bo jest taras to wystarczy i zmniejszenie okien w tych dwóch pokoikach.Co jeszcze wyjdzie podczas budowy to nie wiadomo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zmuszeni jesteśmy zrezygnowac z budowy Salsy, wczoraj w planie zagospodarowania przestrzennego gminy Cegłów przeczytałam, że możemy postawić dom z kalenicą równoleglą do drogi (już wcześniej wiedziałam o tym zapisie, tylko jakoś nie pomyslalam o tym) :evil: :evil: :evil: , a Salsa ma prostopadłą,

Dopiero dziś sie jako tako z tym pogodziłam i niestety szukam dalej, ale już drugiej Salsy nie będzie. Zadzwoniłam do Krajobrazów i nie ma problemu z wycofaniem sie z zamówienia bez ponoszenia jakichkolwiek opłat, ale i tak smutno mi. :cry: :cry: :cry: :cry:

Życzę Wam powodzenia w budowie waszych domków i na pewno będę tu częstym gościem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko się układa po myśli.Uzbrojenie działki nie będzie aż takim dużym wydatkiem,a o to się bałem.Domek będzie stał kawałek od wszelakich medii.

Ja planuję zlikwidować komin w salonie.Bedę miał komin w pomieszczeniu gospodarczym pod kocioł węglowy,może też pod kominek.Myślałem o kominku z możliwością ładowania od tyłu i wtedy miałbym do niego dostęp z kotłowni.Ale jeszcze do końca nie wiem.A wentylację rozwiąże rekupatorem.Trochę zaoszczędze na budowie komina,trochę dorzucę i może niedrogo to będzie kosztować.Na mały domek to może w 8 tysiącach się zmieszczę.

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam Salsowiczów.Czekamy na pozwolenie jak wszystko dobrze pójdzie to latem zaczynamy. :D

 

To musisz mnie zaprosić żebym obejrzał to dzieło.NIe dam Ci spokoju :wink:

Ja jestem w trakcie czekania na WZ,na odpowiedź z elektrowni i z ZGK.Ale już kupiłem pustaki i dachówkę :D W tym tygodniu ma być geodeta zrobić mapkę 1:500 ,potem czekanie 3 tygodnie.A jak wszystko będzie ok,to może w tym roku uda mi się zrobić fundamenty.A jak pieniążki pozwolą to może w 2009 stan surowy.Pozdrowienia dla wszystkich salsowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jestem kolejnym zapaleńcem na budowę Salsy, będzie to jednak wersja z garażem , bez podpiwniczenia, w lustrzanym odbiciu. Ekipę już mam, czekam niestety na kwitologię, jestem dopiero na etapie oczekiwania na warunki przyłączy energii i wod-kan. Chciałbym się dowiedzieć jakie były orientacyjne koszty materiałów, żebym mógł porównać z obecnymi cenami, jakie zmiany proponujecie w projekcie, jeżeli ktoś mógłby mi przysłać zdjęcia z budowy Salsy, byłbym wdzięczny ([email protected]). Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

langerob25 imprezę można zrobić na fundamencie tylko trzeba będzie jakieś krzesła i stolik załatwić. :D

 

Jak tylko pogoda pozwoli,to czemu nie:)

 

A będziecie budować w Żywcu?

Byłem tam kiedyś ,dokładnie w Tresnej na parę dni,a w Żywcu pamiętam jadłem super knyszę.Nawet dzisiaj ją wspominaliśmy,bo rozmawiałem ze znajomymi ze Śląska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...