Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

ANNJAK3005 podpowiedz mi czy przez to, że podnosiłaś na kolanku musiałaś także wydłużać dach? Nasz projektant mówi, że to konieczne -powiększyć dach o 20-30cm z każdej strony a chcemy podnieść dokładnie o 24cm. Czy u Ciebie też tak było? A może ktoś z Was też podnosił? No i jeszcze jedno - ja z wysokością pokoi na górze? Myślę, że 2,70 to za dużo jak na poddasze ? A może się mylę? Powiedzcie, jak to rozwiązaliście?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ANNJAK3005 podpowiedz mi czy przez to, że podnosiłaś na kolanku musiałaś także wydłużać dach? Nasz projektant mówi, że to konieczne -powiększyć dach o 20-30cm z każdej strony a chcemy podnieść dokładnie o 24cm. Czy u Ciebie też tak było? A może ktoś z Was też podnosił? No i jeszcze jedno - ja z wysokością pokoi na górze? Myślę, że 2,70 to za dużo jak na poddasze ? A może się mylę? Powiedzcie, jak to rozwiązaliście?

 

Ja też chće podniesc troszkę kolankową i myślę,że Twój architekt ma rację.

Wydłużenie okapu pozwoli troszkę zamaskować tą różnicę w ściance kolankowej.Dom nie straci tak dużo po tym podniesieniu na wyglądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam podnosząc ściankę do gory o 30 cm nie zwiększyliśmy dachu. dach i tak wystaje poza ściany i nie bylo żadnych dodatkowych kosztów,więc nie wydłużaliśmy dachu .dach jest ustawiony tylko pod większym kątem,ale wcale tego nie widać . Mylisz się co do pokoi na poddaszu po wylewce i regipsach będzie 150 cm .moje pokoje już są więc nie są wysokie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ANNJAK3005 podpowiedz mi czy przez to, że podnosiłaś na kolanku musiałaś także wydłużać dach? Nasz projektant mówi, że to konieczne -powiększyć dach o 20-30cm z każdej strony a chcemy podnieść dokładnie o 24cm. Czy u Ciebie też tak było? A może ktoś z Was też podnosił? No i jeszcze jedno - ja z wysokością pokoi na górze? Myślę, że 2,70 to za dużo jak na poddasze ? A może się mylę? Powiedzcie, jak to rozwiązaliście?

Mój wykonwca twierdzi że podniesienie domu o jeden pustak w żadnym wypadku nie zepsuje jego wyglądu bo to jest zaledwie 24 cm zależy z czego budujecie a przełdużenie okapu dachu też w tym wypadku nie będzie potrzebne bo i tak wystarczająco wystaje.Jednak to indywidualna sprawa każdego z Nas jak się komu spodoba tak zrobi. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko! Czy ktoś z budujących Salsę wydłużył dom o ok.1 metra??? Jeśli tak, to jak to się ma do wnętrza domu. Co przez to powiększyliście? Salon, a może pokój na dole??? I czy ktoś myślał o przeniesieniu kominka na stronę przeciwległą do tej z projektu, bo w oryginale nijak mi ten kominek w tym miejscu nie pasuje, gdyż chowa się za krzesłami z jadalni, a ja chcę żeby był widoczny...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dawno mnie nie było ale mam już prawie gotowy projechciałabym wam go pokazać, ale nie mam pojęcia jak wkleić zdjęcia'

Poproś langeroba on Ci na pewno pomoże wkleić zdjęcia :D

 

Czuję się wywołany. :D

 

do @ba-sia3

 

Zrobiłem taki mały opis jak wkleić fotki.Tak szybko,może komuś pomoże. Do pobrania tutaj lub tutaj

 

do @maluchna26

 

My bedziemy przedłużać dom o 1 metr.Po przemyśleniach ,powiększam salon o pół metra,wiatrołap 25 cm,klatkę(korytarz) i pokój mały też o 25.No i łazienkę.Łazienkęzrobię bez tego uskoku.A na górze dwa pokoje nad salonem o półmetra,no i łazienkę i korytarz też o pół metra.Dodatkowo garaż i kotłownię równo po 50cm.Trochę namieszałem.Mam nadzieję,że da sie coś z tego zrozumieć.Zdjęcia będą w przyszłym roku dopiero,bo po zawirowaniach z papierami zaczynam dopiero w maju.

Kominek na drugą stronę przenosi @Igma ,@MonikaiMaciek.

 

 

do @paulinka_kl

 

No rzeczywiście nie było odzewu na ten Twój wcześniejszy post. :(

Szału z fotkami nie ma.Zobacz może na dziennik MonikiiMaćka ,na stronie pprojekt też jest parę fotek w dziale o Salsie.Ja na razie fotek domku nie mam,dopiero w maju zaczynam.A Ci co skończyli tak często się nie pojawiają,a Ci co niedawno zaczęli to czasu pewnie nie mają.Ale w przyszłym roku będzie lepiej.Bo coraz więcej Salsowiczów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka do wszystkich nowych i starych Salsowiczów.Powiem Wam, że jestem załamana sytuacją w bankach.Brak kredytów we frankach i euro a w złotówkach są koszmarnie drogie. Rata 2300 :evil: przez 30 lat to chyba lekka przesada, koszmar! Wiele osób zapewne się wstrzyma.Jakie macie zdanie na ten temat lub pomysly na nizsze kredyty :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2300 x12x30 to kwota astronomiczna.Jaki to ma być kredyt? Rzeczywiście sytuacja w ciągu paru tygodni stała się ciężka.Ja osobiście nie rozglądałem się za kredytem,chociaż chyba zacznę.Na początek mały kredyt z możliwością wcześniejszej spłaty.A później się zobaczy jak to będzie.

Ciężko coś doradzić.Na początek to szukać,szukać.Albo przeczekać?Tylko jak długo trzeba będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś w sobotę sie dowiemy, bo w tygodniu nie mamy czasu :( Az tak na chwilę obecną nie jestem zorientowana i nie w temacie, ale tu i ówdzie przebąkują o zawyżonych wymaganiach przy kredycie w obcej walucie( jesli taka jeszcze oferują), i że złotówka na dłuższy czas pewniejsza i łatwiejsza w przewalutowaniu na przyszłość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do langerob25 Dzięki za odpowiedź, zrozumiałam wszytko, które pomieszczenia będą wydłużane. U mnie będzie trochę inaczej, bo będziemy budować bez garażu z boku, tylko w piwnicy.

 

O ile będziemy budować. Kredyty!!!!!!!! Załamka. Zdolność na 160.000 tys. na 30 lat rat 1550 miesięcznie. To jest chore. Trochę lepsza oferta jak masz dodatkowego (trzeciego) kredytobiorcę. Mam nadzieję, że do wiosny się to zmieni, bo już dłużej na dom nie mogę czekać - zwariuję!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...