Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

wykonawca proponuje nam postawienie salsy za 35000 w tym: stan zerowy, stan surowy otwarty bez dachu czyli ściany zewnętrzne i działowe,strop i komin. Co mam myśleć o tej ofercie?

 

Ciężko powiedzieć jak kształtują się ceny u Was.Da się przeżyć.Chociaż u nas byłoby taniej.Szukaj dalej.Najlepiej kogoś z polecenia.Może znajdziesz coś lepszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykonawca proponuje nam postawienie salsy za 35000 w tym: stan zerowy, stan surowy otwarty bez dachu czyli ściany zewnętrzne i działowe,strop i komin. Co mam myśleć o tej ofercie?

Trochę drogo .Jak chcesz mogę się dowiedzieć ilie wzięłaby ekipa która nam stwiała Salsę stan zerowy, stan surowy otwarty ściany zewnętrzne i działowe,strop i komin ,wieźba ,pokrycie dachu dachówką ,montaż blacharki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy, my naszą Salsę wydłużyliśmy o 1 m. z każdej ze stron. Dzięki temu kształtniejszy i większy jest salon z jadalnią(33,6m2), zaś z mały pokój na parterze nie jest juz taki mały i ma (11,76m2), wiatrołap ma kształt kwadratu(6,56m2), noi i można wyprostować ściankę łazienki:) Jednoczesnie na poddaszu dłuższe są dwa pokoiki. Sypialnia nie została znacznie powiekszona gdyż planujemy wykożystać dodatkowy metr, na wydzielenie prywatnej łazienki, troche też kosztem już istniejacej w projekcie. Komin został przeniesiony do pomieszczenia gospodarczego, kominek narożny.

Odnośnie kosztów budowy znaleźliśmy solidną ekipę która za 32000 zl. wybuduje stan surowy otwarty z deskowaniem i papowaniem, naszym zdaniem to dobra cena jak na Warszawę i okolice. Jesteśmy na etapie oczekiwania na pozwolenie na budowę.

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy nowych Salsowiczów

 

Czy ktoś z forumowiczów może mi podpowiedzieć

chcemy zrobić 4 skrzydła drzwi tarasowych, jesteśmy zdecydowani ( już widzimy jakie będziemy mieli widoki ) ale nasz wykonawca mówi, że to będzie niestabilne, że wszystko będzie się ruszało i takie tam. Co Wy o tym myślicie, ktoś może coś słyszał albo widział u kogoś okna na szerokości 4m

Wiem że BG ma takie rozwiązanie, ale nie wiem czy nie ma z tym problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BG nie ma żadnych problemów ze stabilnością okna, ale okno musi być dobrego producenta. Jeśli chodzi o kredyty to ostatnio doleciało mi, że jeszcze Pekao S.A. najmniej zaostrzyło kryteria udzielania kredytów. Myślę, że Salsa jest również dobrym domkiem o staranie sie o kredyt z dopłatami. Pekao S.A udziela jednak kredytów tylko w złotówkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BG super, że zajrzałaś na forum. Przeczytałam wszystkie twoje posty i wiem, że już mieszkasz w Salsie. Jeżeli byłaby możliwość to proszę o przesłanie kilku zdjęć ma mój e-mail ([email protected]). A co do banku PKO S.A. to jeszcze sprawdzę. Nie bardzo natomiast orientuję się w tych dopłatach do budowy domu. Jakie trzeba spełnić warunki??? Za odpowiedź będę bardzo wdzięczna... :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod tym linkiem poczytasz o kredycie z dopłatą: http://dom.gazeta.pl/nieruchomosci/1,73497,5837370,Mieszkanie_lub_dom_za_kredyt_z_doplata.html

Kiedyś były średnio opłacalne, bo można było wynegocjować dobrą marżę w banku, teraz banki powariowały więc może warto pomyśleć o tym kredycie. Im mniejszy domek tym dopłata wychodzi wyższa, a Salsa duża nie jest :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy.Długo Cię nie było.Ja też mam pytanie do Ciebie.Pomniejszyłaś garderobę na górze kosztem klatki? Zachodziła obawa że po zmianie schodów można uderzać głową w sufit? Bo ja myślę ,że po kombinacjach ze schodami trzeba to zmienić.

Jak się mieszka? Co byś teraz zmieniła?

 

dobre pytanie Langerob..-Co byś BG zmieniła? :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...