Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam wszystkich po długiej przerwie ,zdjęć na razie nowych nie mam czekamy na cieplejsze dni i wejdzie ekipa do tynkowania nie wiem czy to dużo bo chca 28zł z metra .szczerze to nie bylam w naszym domku dość długo okres grypowy i tak już dwa tygodnie siedzę w domu .poproszę męża to zrobi kilka fotek i wyślę na chomika :lol: .pozdrowienia i ne denerwujcie sie tak ,a do każdego pozwolenia dodawajcie paniom bombonierkę to działa mój mąż papiery załatwił w 2 miesiące :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

tynkarze 28 zl jak to rozmuiec z matreialem mozesz sprecyzowac 28 zl za metr murarki tylko robota czy z matreialem czy za budowy metra kw domu jest wiele opcji roznie licza mi powiedzilei 55 zl za mkw czyli jak plyta podlogowa ma 10 na 10 bedzie 5.5 tys zza kondygnacje czy li wszytsko do storpu wlacznie z arobote tylko wiec nie wiem jak to w sumie wychodzi czy duzo czy nie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odwiedziłam dziennik budowy Igma:) fajne zdjęcia :) ale jestem przerażona wielkością łazienki na dole,jest naprawdę maleńka :roll:

 

Na kłopoty ..................."rodzynek" :D

Mam rozwiązanie problemu małej łazienki:

 

 

KLIKNIJ,A TWOJE PROBLEMY SIĘ ROZWIĄŻĄ

 

 

hehehe dobre :D :D :D :D jak widać nie ma sytuacji bez wyjścia :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak wogóle, to jesteśmy wstępnie umówieni z brygadą na rozbiórko- budowę za 125 tyś ( robocizna + materiał) w zakres czego wchodzi :

- rozbiórka domku parterowego 7m x 8m + wywiezienie + uporządkowanie i przygotowanie działki pod budowę

- prace ziemne, ławy fundamenty, chudziak + kanaliza

- ściany parteru+ strop Terriva

- ścianki kolankowe, działowe

- więźba, folia, pokrycie dachówką+ 3 okna połaciowe

- komin 4komory system IBF

- obłozenie komina klinkierem ponad dachem

- schody żelbetowe wewnętrzne

- schody zewnętrzne( wejscie) + taras

 

Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o łazienkę na dole to inzynierooo ma rację warto jest ją powiększyć kosztem wnęki w gabinecie( wnęka w tym pokoju jest moim zdaniem zbędna), my niestety już nie będziemy tego robić; będziemy sobie radzić w takiej łazience jaką mamy. Pralkę będziemy mieć w garażu.

 

annaoj20008 inzynierooo wydał na budowę domu w SSO 75 tys., z tym że dach kładł sam, ja postaram się do końca weekendu napisać ile nas to kosztowało. Wstępnie mogę napisać, że nie jest to bardzo dużo, ale nie jest to też rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dla kogoś naprawde lazieneczka na dole jest za mała to proponuje ją troszkę powiększyć kosztem pokoiku obok. Ja zrezydnowałem z zalamania na ścianie i wyprostowałem ja. Mało ale zawsze coś :)

 

Nie jest to głupi pomysł ja też już się nad tym zastanawiałam i zawsze kosztem pokoiku na dole można łazienkę powiększyć,jeszcze jeżeli muszla ma być tak jak w projekcie to rzeczywiście miejsca jest nie wiele ale przenosząc ją pod okno zyska się trochę więcej przestrzeni z tym że trzeba wtedy wnękę na kabinę przesunąć o następne 10 cm tak jak ma BG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my też zastanawiamy się nad tą wnęką w łazience, w gabinecie wydaje mi się,byc niepotrzebna. :p

troszkę mnie przeraża wielkość pokoiku i łazienki na dole :roll: ale cóż,sama chciałam mały domek,ale może właśnie przez to będzie bardziej przytulny :wink:

 

Domek jest mały ale ma też zalety pomyśl na przyszłość będziesz mieć mniej sprzątania :p ja sobie to tak zawsze tłumaczę.My wysprzatamy go w jeden dzień a inny będę musieli cały weekend na sprzątanie poświęcić. :D My pokoik na dole przeznaczyliśmy na kotłownię więc wiele tam urządzać nie będziemy ale chciałabym chociaż na razie pralkę tam upchać bo w łazienkach za wiele miejsca mieć nie będę. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my też zastanawiamy się nad tą wnęką w łazience, w gabinecie wydaje mi się,byc niepotrzebna. :p

troszkę mnie przeraża wielkość pokoiku i łazienki na dole :roll: ale cóż,sama chciałam mały domek,ale może właśnie przez to będzie bardziej przytulny :wink:

 

Domek jest mały ale ma też zalety pomyśl na przyszłość będziesz mieć mniej sprzątania :p ja sobie to tak zawsze tłumaczę.My wysprzatamy go w jeden dzień a inny będę musieli cały weekend na sprzątanie poświęcić. :D My pokoik na dole przeznaczyliśmy na kotłownię więc wiele tam urządzać nie będziemy ale chciałabym chociaż na razie pralkę tam upchać bo w łazienkach za wiele miejsca mieć nie będę. :cry:

oj prawda i na pewno będzie miec lepszy klimat taki mniejszy domek bo przytulniejszy :) i najważniejsze- własny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

annaoj20008 inzynierooo wydał na budowę domu w SSO 75 tys., z tym że dach kładł sam, ja postaram się do końca weekendu napisać ile nas to kosztowało. Wstępnie mogę napisać, że nie jest to bardzo dużo, ale nie jest to też rewelacja.

 

DO tego trzeba chyba jeszcze dodać koszt pokrycia dachu.Nie wiem co ma być docelowo,ale jeszcze troszkę będzie kosztować.Ale i tak suma sumarum cena za stan SSO Sasy z garażem godna pozazdroszczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

annaoj20008 inzynierooo wydał na budowę domu w SSO 75 tys., z tym że dach kładł sam, ja postaram się do końca weekendu napisać ile nas to kosztowało. Wstępnie mogę napisać, że nie jest to bardzo dużo, ale nie jest to też rewelacja.

 

DO tego trzeba chyba jeszcze dodać koszt pokrycia dachu.Nie wiem co ma być docelowo,ale jeszcze troszkę będzie kosztować.Ale i tak suma sumarum cena za stan SSO Sasy z garażem godna pozazdroszczenia

 

Tylko koszt robocizny czyli przykładowo ok.11 tys.zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...