Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich salsowiczów!

 

Mam serdeczną prośbę o podesłanie kosztorysu materiałów elektrycznych, a dokładnie chodzi mi o ilość oraz rodzaj kabli.

 

Mam możliwość zakupu w dobrej cenie kabla YDYp 3x1,5, jednak nie bardzo się orientuję ile +/- powinienem go mieć. Znajomy z hurtowni twierdzi, że przeważnie ludzie do budowy biorą ok. 500mb, mi jednak wydaje się, że w przypadku salsy będzie to zbyt dużo. Poza tym zgodnie z projektem kabel 3x1,5 mógłbym wykorzystać jedynie do obwodów oświetlenia, a do obwodów gniazd 230V powinienem użyć przewodów 3x2,5.

 

Jak to u Was wyglądało? Znacie może chociaż przybliżone ilości jakie zużyliście na okablowanie salsy? Będę wdzięczy za wszelkie informacje.

 

Pozdrawiamy

A&T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po części masz rację langerob25 bo może w między czasie moja druga połowa wpadnie na jakiś genialny pomyśł no i ..., ale tak jak napisałem chodzi mi o szacunki. Bo wiesz jak bym miał porównanie od kilku osób to można sobie przyjąć jakąś średnią. Zawsze można dokupić jak zabraknie!

 

Niestety domku jeszcze nie ma. Czekamy na pogodę no i może w końcu będziemy mogli zamieścić jakąś fotke z budowy.

Jak na razie to podobnie jak Ty magazynujemy najważniejsze materiały no i czasami mniej ważne jak można kupić coś okazyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@langerob co tam z papierami u Ciebie? czy cos przeoczyłam we wczesniejszych postach?

 

3 lutego złożone zostały papierki o PnB. Jak się wszystko dobrze ułoży to koniec maja startuję :D Plan jest taki: do końca czerwca strop.Potem w lipcu przerwa,a sierpień,wrzesień reszta. Mam nadzieję ,że wszystko wypali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@langerob co tam z papierami u Ciebie? czy cos przeoczyłam we wczesniejszych postach?

 

3 lutego złożone zostały papierki o PnB. Jak się wszystko dobrze ułoży to koniec maja startuję :D Plan jest taki: do końca czerwca strop.Potem w lipcu przerwa,a sierpień,wrzesień reszta. Mam nadzieję ,że wszystko wypali.

Pewnie już się nie możesz doczekać, my wszyscy chętnie zobaczymy Twoje zmagania z budową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A&T moja Salsa jest dość mocno okablowana. Kosztorysu nie mam. Jednak z tego, co pamiętam to poszło mi około 1 km kabla. Drugi kilometr poszedł na internet i satelitę i kino domowe. Moja Salsa ma jednak mocno użytkową piwnicę, w której również są gniazda RTV i SAT oraz gniazda internetowe i sporo oświetlenia.W domu jest dużo włączników schodowych, więc kabelków też poszło więcej. Na zewnątrz budynku też robiliśmy gniazda przy balkonach, przy tarasie, do bramki i kiedyś do bramy. W całym domu jest 16 obwodów :o .Powiem szczerze, że pomimo tego, że poszło dużo kabla i jest dużo punktów to w wielu miejscach brakuje mi gniazdek, czy oświetlenia. Wszystko jest kwestią gustu, potrzeb i portfela :roll: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

annaoj20008 moje kafelki z wysokim połyskiem myję mopem. Jeśli wyschną szybko to nie ma smug i śladów. Jednak, gdy myje je mój mężuś i nie wyciska mopa, to zostają plamy, ale są mało widoczne. Woda powinna być często zmieniana, brudna zostawia ślady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

annaoj20008 moje kafelki z wysokim połyskiem myję mopem. Jeśli wyschną szybko to nie ma smug i śladów. Jednak, gdy myje je mój mężuś i nie wyciska mopa, to zostają plamy, ale są mało widoczne. Woda powinna być często zmieniana, brudna zostawia ślady.

Dzięki @BG. Bardzo podobają mi się właśnie te z połyskiem i myślę, że takie będe kładła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Salsowiczów.

Po miesięcznym przeszukiwaniu i przejrzeniu setek projektów domów o powierzchni ok. 100 m2 stwierdziliśmy z mężem, że jak już, to tylko SALSA (oczywiście z małymi przeróbkami).

Przeglądałam to forum i zazdroszę tym, którzy przeszli już sprawy formalne i "cieszą się" realizacją projektu...

My jesteśmy na etapie "trzeba się rozejrzeć i popytać, o co w ogóle chodzi z budową domu". Tak więc mamy nadzieję, że na działeczce, którą właściwie już prawie posiadamy, za jakieś dwa lata postawimy dzieciom (4 i 5 lat) basen w ogrodzie za domem. Hehehe, pomarzyć dobra rzecZ, najpierw musimy zmierzyć się z polską biurokracją, następnie zrobić dobre "wrażenie" w banku, no i potem do roboty.

Mam nadzieję, że znajdę tu na forum dobre dusze, które podzielą się doświadczeniem w budowie SALSY - naszego wymarzonego domku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Salsowiczów.

Pomiesięcznym przeszukiwaniu i przejrzeniu setek projektów domów o powierzchni ok. 100 m2 stwierdziliśmy z mężem, że jak już, to tylko SALSA (oczywiście z małymi przeróbkami).

Przeglądałam to forum i zazdroszę tym, którzy przeszli już sprawy formalne i "cieszą się" realizacją projektu...

My jesteśmy na etapie "trzeba się rozejrzeć i popytać, o co w ogóle chodzi z budową domu". Tak więc mamy nadzieję, że na działeczce, którą właściwie już prawie posiadamy, za jakieś dwa lata postawimy dzieciom (4 i 5 lat) basen w ogrodzie za domem. Hehehe, pomarzyć dobra rzec, najpierw musimy zmierzyć się z polską biurokracją, następnie zrobić dobre "wrażenie" w banku, no i potem do roboty.

Mam nadzieję, że znajdę tu na forum dobre dusze, które podzielą się doświadczeniem w budowie SALSY - naszego wymarzonego domku.

 

serdecznie witamy :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...