Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

norola no trochę tych zmian, widocznych przede wszystkim z zewnątrz budynku, masz.

brak okna w salonie?

i dodatkowe okno w dachu nad garażem. Jaki tam strop planujesz?

 

tak nie chcemy mieć tego okna w salonie,żeby pokój był bardziej ustawny.Poza tym ona będziemy mieć na południe więć będzie dostatecznie dużo światła zwłaszcza że zamiast 2 mamy 3 skrzydła tarasowe.Okno w dachu nad garażem jest jeszcze niepewne.Planujemy zrobić tam pomieszczenie np. suszarnię,ale jeszcze nie zdecydowaliśmy .A zmiany wewnątrz budynku kiedyś przedstawiałam na forum,forumowicz maxic wkleił zdjęcia ze zmianami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak nie chcemy mieć tego okna w salonie,żeby pokój był bardziej ustawny.Poza tym ona będziemy mieć na południe więć będzie dostatecznie dużo światła zwłaszcza że zamiast 2 mamy 3 skrzydła tarasowe.Okno w dachu nad garażem jest jeszcze niepewne.Planujemy zrobić tam pomieszczenie np. suszarnię,ale jeszcze nie zdecydowaliśmy .A zmiany wewnątrz budynku kiedyś przedstawiałam na forum,forumowicz maxic wkleił zdjęcia ze zmianami.

Mam nadzieję, że się nie pogniewasz, że napiszę Ci kilka słów sugestii dotyczących Twoich zmian

- myślę, że w salonie możesz mieć zdecydowanie za ciemno bez tego okna

- proponuję też zastanowić się nad oknem połaciowym przy kominie, moim zdaniem jest za blisko komina; takie rozwiaznie może być później uciążliwe. Też mieliśmy tak zaplanowane okno dachowe, ale zmienilismy jego ustawienie - oddaliliśmy od komina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak nie chcemy mieć tego okna w salonie,żeby pokój był bardziej ustawny.Poza tym ona będziemy mieć na południe więć będzie dostatecznie dużo światła zwłaszcza że zamiast 2 mamy 3 skrzydła tarasowe.Okno w dachu nad garażem jest jeszcze niepewne.Planujemy zrobić tam pomieszczenie np. suszarnię,ale jeszcze nie zdecydowaliśmy .A zmiany wewnątrz budynku kiedyś przedstawiałam na forum,forumowicz maxic wkleił zdjęcia ze zmianami.

Mam nadzieję, że się nie pogniewasz, że napiszę Ci kilka słów sugestii dotyczących Twoich zmian

- myślę, że w salonie możesz mieć zdecydowanie za ciemno bez tego okna

- proponuję też zastanowić się nad oknem połaciowym przy kominie, moim zdaniem jest za blisko komina; takie rozwiaznie może być później uciążliwe. Też mieliśmy tak zaplanowane okno dachowe, ale zmienilismy jego ustawienie - oddaliliśmy od komina

oczywiście że się nie gniewam,dziękuję za podpowiedź co do okna dachowego i jego odległości od komina- to w sumie tylko projekt nasz wstępny,pewnie oddalimy od komina.Poza tym kominek mamy w rzeczywistości przeniesiony(jest przesunięty na scianie w stronę tego okna z którego zrezygnowaliśmy) Co do okna dodatkowego w salonie-sama nie wiem czy się na nie zdecydujemy.Myślę że nie będzie strasznie ciemno bez niego.Wydaje mi się,że ciemno jest wtedy gdy zadaszy się taras,a jak wiadomo jest u nas forumowiczka która tak zrobiła i chyba nie narzeka na ciemność,więc tymbardziej jeśli zlikwiduje małe okno od zachodu to nie będzie źle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, zadaszyła taras, ale myslę, że jeśli jest zwolenniczką światła dziennego, to będzie tego żałowała zimą, bo światła dziennego będzie miała tyle co na lekarstwo

Proszę weźcie pod uwagę, że to są tylko moje skromne rady i opinie :wink: :D

Muszę też dodać, że ja jestem ogromną zwolenniczką światła dziennego i bardzo nie lubię światła sztucznego, zapalam tylko w ostateczności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę tych zmian się nazbierało u Ciebie Norola :o

A fotki przerobione ekstra,Ja początkowo nie wiedziałem ,o co biega.Piszesz ,że zmiany dałaś do dziennika,a ja nic nie widzę.Dopiero jak się wpatrzyłem to zajarzyłem o co chodzi. Przeglądnąłem te Twoje zmiany i najbardziej dziwi mnie zlikwidowanie wejścia do kuchni z korytarza,ale to pewnie przez to ,że kuchnia będzie bardziej ustawna.A tak poza tym,to ciekawie wygląda to ekstra okienko w kotłowni.No i z tym oknem dachowym za blisko komina,to raczej słuszna uwaga(dzięki Igma) .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę tych zmian się nazbierało u Ciebie Norola :o

A fotki przerobione ekstra,Ja początkowo nie wiedziałem ,o co biega.Piszesz ,że zmiany dałaś do dziennika,a ja nic nie widzę.Dopiero jak się wpatrzyłem to zajarzyłem o co chodzi. Przeglądnąłem te Twoje zmiany i najbardziej dziwi mnie zlikwidowanie wejścia do kuchni z korytarza,ale to pewnie przez to ,że kuchnia będzie bardziej ustawna.A tak poza tym,to ciekawie wygląda to ekstra okienko w kotłowni.No i z tym oknem dachowym za blisko komina,to raczej słuszna uwaga(dzięki Igma) .Pozdrawiam

 

no właśnie musiałam wykasowac te zdjęcia bo zorientowałam się ze nie są aktualne.Wejście do kuchni z korytarza będzie- to był początkowy nasz szkic,żeby zobaczyć jak to będzie wyglądać :p Okno dachowe będzie też dalej od komina,bo kominek jest trochę przesunięty do okna z którego zrezygnowaliśmy.Na to boczne okno w salonie raczej sie nie zdecydujemy,bo wiem ze w naszym przypadku jest ono zbędne, i mamy plany na zagospodarowanie tej ściany,a 3 okna tarasowe na pewno wystarczająco doświetlą nasz salon+ okno z kuchni(kuchnia będzie otwarta) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

langerob25 a jak tam u Ciebie sprawy się mają? Kiedy rozpoczynasz budowanie?

 

Czekam dalej na PnB :x

Już minęło 50 dni od momentu złożenia wniosku.Mam nadzieję,że niedługo będzie.

W ciągu paru najbliższych dni mam wiercić studnie. A zaczynam ,jeśli nic nie stanie znowu na przeszkodzie,pod koniec maja. Obiecuję dużo fotek z budowy :D .

Najgorsze,że pogoda nie rozpieszcza. Przez to budowlańcy mogą mieć opóźnienie,chociaż twierdzą ,że cały czerwiec,a potem sierpień mają dla mnie. Wg planów we wrześniu może będzie dach.

 

@IGMA nie przejmuj się Enionem, będziesz mieć przez to więcej czasu na urządzenie domu. A i tynki,a zwłaszcza wylewki będą mieć więcej czasu na schnięcie. Popatrz na to z tej lepszej strony :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam dalej na PnB :x

Już minęło 50 dni od momentu złożenia wniosku.Mam nadzieję,że niedługo będzie.

W ciągu paru najbliższych dni mam wiercić studnie. A zaczynam ,jeśli nic nie stanie znowu na przeszkodzie,pod koniec maja. Obiecuję dużo fotek z budowy :D .

Najgorsze,że pogoda nie rozpieszcza. Przez to budowlańcy mogą mieć opóźnienie,chociaż twierdzą ,że cały czerwiec,a potem sierpień mają dla mnie. Wg planów we wrześniu może będzie dach.

 

@IGMA nie przejmuj się Enionem, będziesz mieć przez to więcej czasu na urządzenie domu. A i tynki,a zwłaszcza wylewki będą mieć więcej czasu na schnięcie. Popatrz na to z tej lepszej strony :wink: :wink:

 

No to super! :)

 

 

Najgorsze jest to, że już są zamówione schody, nawet kuchnia i to wszystko trzeba odkręcać, zamówić na później

No i jeszcze to, że nasze życie rodzinne wygląda tak, że mąż mieszka na budowie, a ja z dzieckiem w innym miejscu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam dalej na PnB :x

Już minęło 50 dni od momentu złożenia wniosku.Mam nadzieję,że niedługo będzie.

W ciągu paru najbliższych dni mam wiercić studnie. A zaczynam ,jeśli nic nie stanie znowu na przeszkodzie,pod koniec maja. Obiecuję dużo fotek z budowy :D .

Najgorsze,że pogoda nie rozpieszcza. Przez to budowlańcy mogą mieć opóźnienie,chociaż twierdzą ,że cały czerwiec,a potem sierpień mają dla mnie. Wg planów we wrześniu może będzie dach.

 

@IGMA nie przejmuj się Enionem, będziesz mieć przez to więcej czasu na urządzenie domu. A i tynki,a zwłaszcza wylewki będą mieć więcej czasu na schnięcie. Popatrz na to z tej lepszej strony :wink: :wink:

 

No to super! :)

 

 

Najgorsze jest to, że już są zamówione schody, nawet kuchnia i to wszystko trzeba odkręcać, zamówić na później

No i jeszcze to, że nasze życie rodzinne wygląda tak, że mąż mieszka na budowie, a ja z dzieckiem w innym miejscu :(

 

 

rzeczywiście pojawił się u WAS duży problem, może to jednak wszystko zostanie przyspieszone :) trzeba być dobrej myśli ,że los się odwróci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy wczoraj u murarza. Za postawienie całego domu, razem z fundamentami i krokwiami życzy sobie 24 tyś. Co powiecie na taką kwotę? Prawdopodobnie w kwietniu zalejemy fundamenty, a kiedy reszta...no cóż tego nikt nie wie. Mam nadzieję, że jeszcze w tym roku. [/b]

 

Czyli robi więźbę bez pokrycia?No i całą resztę? Wydaje mi się,że cena niezła. Dom z garażem,dodatkowo powiększony. NIc tylko powodzenia pozostaje życzyć.No i pogody

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...