Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

ewula83 :o Czyżby, aż taki kryzys gospodarczy w Twoich rejonach :wink:

Bardzo niska cena

 

Albo trafiła na normalnego człowieka. U nas jeszcze w tamtym roku krzyczeli piękne ceny.Do szwagra,który miał już fundamenty(właśnie dom w morelach )podjechała grupa górali i pytali czy ma wykonawcę.Spytał o cenę,a oni ,że za 60 tysięcy mogą skończyć budowę.Jak dla mnie to nieporozumienie.

Co nie zmienia faktu,że dla mnie mazowsze to zawsze była wyższa półka cenowa. I dlatego cena dla wszystkich wydaje się być niska,niezależnie od regionu. W Polsce niezależnie od ceny nie można być pewnym jakości.Trzeba trzymać rękę na pulsie i orientować się w sztuce budowanej nawet lepiej niż "fachowcy".

Dla przykładu nie zawsze cena idzie z fachowością : LINK

Dlatego niezależnie od wyceny usługi zawsze patrzeć "fachowcom" na ręce.Często taniej ,może być lepiej.W Polsce utarła się opinia ,że "chytry traci dwa razy",ale przy dzisiejszym poziomie wiedzy i umiejętności budowlańców niczego nie można być pewnym.Dla naszego w większości kobiecego wątku,można skwitować to słowami: "KURDE BLASZKA" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To jakiś koszmar :o

Bardzo dziwi mnie, że ta osoba pozwoliła tym popaprańcom kontynuować budowę widząc takie błędy już na początku :o

 

Wszyscy rozpoczynający budowę - przeczytajcie sobie powyższy wątek

 

Podstawowa rzecz weźcie niezależnego od ekipy kierownika budowy

Odwiedzajcie budowę szczególnie podczas najważniejszych prac budowlanych

Gdyby mojego męża nie było na miejscu budowy to nasi murarze nie zawibrowaliby piasku na tarasach, betonu na stropie - twierdzili, że nie ma sensu

:-?

nie pomalowaliby dysperbitem bo uważają, że to bezcelowe

i wiele, wiele innych sytuacji wytrącało męża z równowagi, ale był na miejscu i gdy zauważył uchybienia to kazał naprawiać, wówczas widział jak oczy wywracają - no bo przecież "czepia się facet, dobrze było tak jak zrobiliśmy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic tak nie cieszy jak własnoręczna robota.Zwłaszcza ,że elementy wyglądają naprawdę ekstra.Ja chcę zrobić kiedyś podobnie.Front działki zrobić podobnie,tylko może słupki z kamienia i właśnie elementy na wypełnieni coś w Twoim stylu.A resztę jakoś taniej :D ,np siatka.Też planowałem zrobić samemu,tylko Ty masz fajnie w łuk wygięte.Sami wyginaliście czy kupiliście gotowe,te płaskowniki? Myślę,że gdybyś zamówił ,to lepiej wykonane by nie było.A wrażenia i duma z takiej pracy,.......bezcenne :D .To teraz pora na "Salsowe" balkony. :D.

 

Przejrzałem fotki z dziennika i gdzie te klinkierowe słupki? A wykop to robiłeś tą samą "łopatą" co @IGMA bo naprawdę jak z obrazka? :D :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajne ogrodzenie podoba mi się,według tego nasz jest okropny ,ale cóż taki już musi być moooooże kiedyś go zmienimy :D .Zaglądałam na ten link horror a ja myślałam że nasi byli beznadziejni ,bo też mieliśmy z nimi trochę problemów albo byli na kacu albo pili jak nas nie było i naprawdę trzeba buło ich pilnować ,a i tak spaprali a potem poprawiali ,na szczęście mamy to już za sobą :lol: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igma Twoja salsa jest po prostu śliczna z tym filarem :) I zastanawiam się właśnie czy lepiej jest te przypory i filar robić ze styropianu wraz z elewacją tak jak u Ciebie czy murowane??? Styropianem -robiąc ten łuk nad wejściem - dodatkowo można ocieplić sufit. Czy trudno jest wykonać łuki ze styropianu, bo jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić :oops:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igma Twoja salsa jest po prostu śliczna z tym filarem :) I zastanawiam się właśnie czy lepiej jest te przypory i filar robić ze styropianu wraz z elewacją tak jak u Ciebie czy murowane??? Styropianem -robiąc ten łuk nad wejściem - dodatkowo można ocieplić sufit. Czy trudno jest wykonać łuki ze styropianu, bo jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić :oops:

 

Ja kiedyś miałem zrobić ze styro,ale teraz zrobię jednak murowane,bo nie wiem jak długo będe czekał na ocieplenie,a bardzo mi się przypory podabają i mógłbym się ich prędko niedoczekać. :D Myślę,że styropianu taniej ,łatwiej i cieplej.A sufit nad wejściem tak czy siak musisz docieplić(jest nawet w projekcie opisane) bo przemarzałby strop,który jest podłogą pokoju nad wejściem.Jeśli łuk zrobisz betonowy,to też docieplić go musisz.U mnie będzie takie sklepienie z cegły,coś jak fotka ,którą wrzuciłem jakąś stronę temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robienie tych bajerów ze styro jest na pewno tańsze, tzn.filar i tak musi być murowany, ale może być zwykły pionowy i później obrobiony styro.

Jak to się robi? to zdjęcie powinno Ci wiele wyjaśnić, żadna filozofia :D

http://foto1.m.onet.pl/_m/15c6162f620052990ec69e01d57a4acd,21,19,0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Ja kiedyś miałem zrobić ze styro,ale teraz zrobię jednak murowane,bo nie wiem jak długo będe czekał na ocieplenie,a bardzo mi się przypory podabają i mógłbym się ich prędko niedoczekać. Myślę,że styropianu taniej ,łatwiej i cieplej.A sufit nad wejściem tak czy siak musisz docieplić(jest nawet w projekcie opisane) bo przemarzałby strop,który jest podłogą pokoju nad wejściem.Jeśli łuk zrobisz betonowy,to też docieplić go musisz.U mnie będzie takie sklepienie z cegły,coś jak fotka ,którą wrzuciłem jakąś stronę temu.]

No właśnie Langerob masz rację, bo kiedy będzie mnie stać na ocieplenie lub elewację :roll: , tego nie wiem. Aj jeszcze pomyślę :lol: Myślę jednak, że jest to dobra alternatywa z tym styropianem. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...