Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

]Witam,

mam w planach postawienie takiego domku

 

czy ktoś już może budował takie cudo? Dysponuje może zdjęciami

jaki jest koszt budowy w stanie surowym zamknietym

 

Witam Nowego Salsowicza.Proponuję na początek przeczytać nasz wątek i pooglądać dzienniki budowy.Jest ich już coraz więcej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Langerob mi się bardzo podobają te przypory, filar i łuk i pewnie jak nie zmienisz zdania to będziesz mógł się nimi cieszyć szybciej. Ja wydrukowałam nawet te zdjęcia z Dom Fort, żeby pokazać potencjalnej ekipie budowlanej jak ma wyglądać stan surowy, ale po tym jak zobaczyłam domek Igmy po ociepleniu, pomyślałam, że nie ma to większego znaczenia, bo potem nie widać żadnej różnicy. No chciałabym je mieć jak najszybciej, ale jak taniej, cieplej i szybciej ze styropianu to prawdopodobnie my zdecydujemy się na styropian. Igma mnie przekonała z tymi kwiatkami i trawniczkiem :lol: Już się nie mogę doczekać sadzenia kwiatków a nawet koszenia trawy :lol: Oj kiedy to będzie :roll:

 

Jak moi murarze usłyszeli, że chcemy aby wylali łuczek to mieli tak przerażone twarze, jakby kazać im..., no np.... zrobić takiego torta http://www.deserlandia.pl/repository/images/just_5.jpg

:wink: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

dlatego odpuściliśmy im.

My będziemy mieli zrobioną elewację, ale kiedy górę zaczniemy to wielka niewiadoma :-? :roll: :roll:

 

Częstujcie się :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniam, mniam...dobry torcik :D

 

No i kolejna wpadka mojego biura projektowego przez duże B..eee.

Do poprawki lub uzupełnienia są aż cztery punkty.

Jak ma się człowiek nie denerwować?

Jesli tak dalej pójdzie to nawet w maju nie ruszymy z budową.

Ale komu zależy? tylko Ci którzy się budują potrafią zrozumieć, bo sami przez to przechodzili :evil: :(

Żeby coś się działo, zrobili nam podłogę pod garaż blaszny, bo w nim będziemy przechowywać nasz dotychczasowy dobytek, a w tygodniu dobudują dwie ścianki odgradzajace garaz od płotu.

A tak z ciekawości, po ile u Was są blaszaczki 3mx5m , grubość blachy 18-tka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniam, mniam...dobry torcik :D

 

No i kolejna wpadka mojego biura projektowego przez duże B..eee.

Do poprawki lub uzupełnienia są aż cztery punkty.

Jak ma się człowiek nie denerwować?

Jesli tak dalej pójdzie to nawet w maju nie ruszymy z budową.

Ale komu zależy? tylko Ci którzy się budują potrafią zrozumieć, bo sami przez to przechodzili :evil: :(

Żeby coś się działo, zrobili nam podłogę pod garaż blaszny, bo w nim będziemy przechowywać nasz dotychczasowy dobytek, a w tygodniu dobudują dwie ścianki odgradzajace garaz od płotu.

A tak z ciekawości, po ile u Was są blaszaczki 3mx5m , grubość blachy 18-tka?

nie wszystkie zmiany musi nanieść biuro. Te nie wpływające na zmianę konstrukcji, nie wymagające zgody projektanta może później tylko wyszczególnić kierbud. Najważniejsze, żeby nanieść te istotne zmiany a resztę można później

My blaszaka kupiliśmy gdzieś w Polsce(przez allegro) za 1600 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim dzienniku dodałam 4 nowe zdjęcia z budowy,dziś myślę że będzie ich więcej,pogoda dopisuje :D

Zastanawialiśmy się nad szerokością okna w kuchni 90cm czy 100? Mam pytanie do Igma jaka jest szerokość okna u Was w kuchni?

 

wszystkie trzy otwory okienne na dole mają 120 cm (120szer.x150wys.), powiększyliśmy i nie żałujemy :D

Jeśli będziesz wybierała białe okna to wiem, że takie wymiary są standardowe więc będzie taniej, ale warto przejść się do biura gdzie będziecie zamawiali okna i zapytać czy mają standardy i czy są one w niższych cenach itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim dzienniku dodałam 4 nowe zdjęcia z budowy,dziś myślę że będzie ich więcej,pogoda dopisuje :D

Zastanawialiśmy się nad szerokością okna w kuchni 90cm czy 100? Mam pytanie do Igma jaka jest szerokość okna u Was w kuchni?

 

wszystkie trzy otwory okienne na dole mają 120 cm (120szer.x150wys.), powiększyliśmy i nie żałujemy :D

Jeśli będziesz wybierała białe okna to wiem, że takie wymiary są standardowe więc będzie taniej, ale warto przejść się do biura gdzie będziecie zamawiali okna i zapytać czy mają standardy i czy są one w niższych cenach itd.

 

dziękuję za odpowiedź,a w moim dzienniku nowe zdjęcia :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...