Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nas do pierwszego stropu wyniosło 30 tys. - stan surowy. Do tego trzeba doliczyć koszt chudego betonu na podłożu, styropianu - 5 cm + 2 cm , 2 x folia, położenie tynków na ścianach, wylewki, policz ile punktów elektrycznych Ci dojdzie , płytki na podłogę, a cała reszta wykończenia to już według uznania. Ja nie żałuję. W salonie w piwnicy robię barek, tanim kosztem, wymurowany z cegły. Mam gniazdo telewizyjne i internetowe. Robimy piwniczkę na winka. Jedno pomieszczenie to pralnia z suszarnią i piecem gazowym. Jedno jest przeznaczone na spiżarnię i jedno na narzędzia. Pod schodami w piwnicy w zimie będzie trochę drewna do kominka. Reszta będzie na zewnątrz, ale raz w tygodniu można znieść trochę do piwnicy, żeby nie biegać po mrozie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za szybkie info.

Fajny pomysle, ale my niestety ze wzgledu na koszty bedziemy budowac bez podpiwniczenia.

Hej a powiedz Mi jak z lazeinka na dole., Czy da sie tam zmiescic kabine prysznicaowa 90cm i umywalke i powiedzmy wc wiszace na scianie?

No i ten gabinet. Mysle zeby na pocztaku tam wrzucic lozko i szfe jako pocztakowa sypialnia. Myslisz ze da rade?

8 m2 to strasznie malo?

Jakie sa Twoje opinie. Ja mysle o budowie domu na zasadzie najpierw wykonczenie dolu zamieszkanie a potem robienie gory tzn wykanczanie

 

Pozdrawiam

czy ty wogole oprocz piwnicy cos zmieniales jeszcze w projekcie.?

Jak pokoje na górze?

robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BG budowała dom bez garażu i pom. gospodarczego,a więc dobrze zrobiła budując piwnicę.Gdzie miała by wszystko upchnąć? A tak ma miejsce na pralnie,narzędzia i takie tam.Ja będe budował z garażem,ale czy kiedykolwiek tam stanie samochód to nie wiem.Raczej nie.W garażu będzie zlew,pralka,suszarka,kosiarka,warsztat dla mnie.Może jakieś mopy,wiadra,odkurzacz(może nawet centralny),rekuperator i takie tam.Siłą rzeczy nie będzie miejsca na samochód,a te rzeczy muszę gdzieś pomieścić.Zresztą dla mnie najlepszym miejscem na samochód jest wiata,a nie ogrzewany garaż.Na początek budowy będe miał garaż blaszak ,który póżniej wykorzystam na samochód,a w miarę czasu i funduszy zrobie sobie jakąś wiatę drewnianą nawiązującą stylem do altanki,która już mam :D

Wybierając dom bez piwnic musimy mieś jakieś pom gospodarcze ,bo gdzie pomieścić te wszystkie pierdoły.A żeby już takie były w domu zaplanowane to musi być naprawdę duży dom.

Aha.Z tego co zauważyłem to można chyba jeszcze nad garażem i kotłownią wydzielić stryszek,bo chyba nie ma tam stropu?Tak mi się wydaje.Jeśli tak jest to ja sobie zrobie belki drewniane w poprzek ,na to płyty osb i jest dodatkowe miejsce na rupiecie.

 

@BG nie zpomnij o mnie.NIe wybaczyłbym Ci tego :x .Odliczam godziny do tych fotek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO TEZ O TYM GAAZU MYSLELM ALE CHYBA ZA WYSOKI NIE JEST ALE NAPWNO SPROBUJE ZROBIC TAM JAKIS STRYSZEK NA RUPIECIE.

ROBERT POZDRAWIAM, MI GLOWNIE CHODZI O ROWERY I EWENTUALNIE PRALKE . mNIE NA PIWNICE NIE BEDZIE STAC, ZATEM ZOSTAJE GARAZ. tUDNO I TAK LEPSZY DOMEK NIZ MIESZKANIE Z TESCIOWA. HAHAH

słuchaj a moze ja Ci prześle te zdjęcia od BG które dostałam ostatnio,BG ma na pewno sporo pracy,za biegana jest,wiec mogę Ci je przesłac a jak sie troszke bardziej urządzi to prześle nam więcej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO TEZ O TYM GAAZU MYSLELM ALE CHYBA ZA WYSOKI NIE JEST ALE NAPWNO SPROBUJE ZROBIC TAM JAKIS STRYSZEK NA RUPIECIE.

ROBERT POZDRAWIAM, MI GLOWNIE CHODZI O ROWERY I EWENTUALNIE PRALKE . mNIE NA PIWNICE NIE BEDZIE STAC, ZATEM ZOSTAJE GARAZ. tUDNO I TAK LEPSZY DOMEK NIZ MIESZKANIE Z TESCIOWA. HAHAH

My też zrezygnowaliśmy z projektu z garażem bo koszty dużo większe a piękny drewniany garaż mozna za niewielkie pieniądze kupić połączony z pomieszczeniem gospodarczym gdzie wszystkie graty się zmieszczą zwłaszcza te do ogrodu i nie będzie trzeba daleko chodzić a i domu się nie zagraci biorąc pod uwagę że kotłownię chcemy zrobić w pomieszczeniu nr5 bo po ostatnich rozmowach z wykonawcą za jedną piwnicę zaśpiewał Nam 16 tyś. :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki to jesli mozesz to przeslij Mi bede wdzieczny. A Ty gdzie budujesz Salse?? moj ardes : [email protected]

czekam z niecierpliwoscia

robert

juz wysłałam mozesz sprawdzac poczte :)

a ja buduję w woj mazowieckim wiec to chyba daleko od Ciebie

to ja też chcę na [email protected]

witam zaraz postaram sie przesłac zdjęcia,szkoda ze wczesniej nie wiedziałam to bym od razu wysłałą i do ciebie ,bo miałam tez spis zdjęc (kazde podpisane,a teraz juz nie mam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem szybciutko na pytania. Pokój na dole nie jest aż taki mały, na sypialnię wystarczy. W mieszkaniu w bloku taka wielkość małego pokoju nie jest rzadka. Pokoje na górze są ładne i duże. Ja jednak mam jeden pokój - sypialnię , zamiast dwóch w projekcie. Sypialnia jest dokładnie nad salonem jak się go podzieli na pół to uzyskamy te dwa pokoje w projekcie na poddaszu. W łazience na dole zwiększyłam wnękę na prysznic o 10 cm żeby wszedł prysznic 90 cm. Jednak mój wspaniały wykonawca wmurował okno w wc dolnym jakieś 6 cm od ściany i o zgrozo prysznic 90 cm może się nie zmieścić. Zobaczymy, co powie Pan od płytek i białego montażu. Szanse na prysznic 90 cm są , kibelek mam pod oknem i umywalkę na ścianie od gabinetu. Ta dolna łazienka jest mała, ale nie tak tragicznie mała. Przy tej powierzchni domu większa nie będzie. Pytał ktoś o wejście pod schodami do garazu. Ja tam mam wejście do piwnicy, które będzie zamurowane i wstawione drzwi, więc spokojnie przejście do garazu się zmieści. Drzwi jednak będą miały wymiary nietypowe, więc robione będą na zamówienie. To trochę napisałam :lol: Pogoda fatalna z nowych fotek nici :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to ja pytałem o te drzwi.To fajnie że się zmieszczą.

Dzięki Tobie @BG przynajmniej można się coś o tym domku dowiedzieć.

Ja już nie mogę sie doczekać chociażby stanu surowego,a to dopiero nastąpi

w przyszłym roku jak tylko zdrowie i pieniążki pozwolą.

Pozdrowienia dla wszystkich salsowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robertb28 masz za małą skrzynkę. Załóż na wp albo gdzieś , onet jest ciasny ;) Zdjęcia , które wysłałam wróciły sie do mnie. Zazdroszczę Wam, że możecie sie dopytać, ja niestety mogłam się uczyć tylko na swoich błędach, a niektórych nie można cofnąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...