Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Właśnie. Robert też się nie odzywa, miał zaczynać chyba w maju. Czy coś się zmieniło?

Chętnie zobaczyłabym nowe zdjęcia Małgorzaty, Małgosiu pokaż nam kilka świeżych fotek

 

Jestem,cały czas czytam,ale nie miałem nic nowego do powiedzenia.Chociaż nie.Dzisiaj dostałem wiadomość od architekta,że PnB ostatecznie uprawomocnione,mam zarejestrowany dziennik budowy.Nic tylko zaczynać .Ale zaczynam dopiero pod koniec maja.Co więcej? Moi studniarze gdzioeś utknęli,więc na razie nie ma studni.Wspólnie z dwoma innymi sąsiadami robimy projekt przyłącza wod -kan.Chociaż jeśli z wodą sprawa jest jasna ,to z kanalizą gorzej.Duży koszt i jeśli gmina nie pomoże to chyba nici z kanalizacji.Wtedy zrobimy wspólnie przyłącz wodny.A każdy z nas rozważa ewentualnie POŚ.Wtedy będę podglądał IGMĘ ,bo chyba chce też robić.

Ja też chętnie zobaczyłbym jakieś fotki Małgorzaty i innych pewnie zapracowanych Salsowiczów

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hurrraaaaaaaaaaaaaaaaaa !

 

Mamy Pozwolenie na budowę. :p :p

 

Dzisiaj załatwiałam prądy budowlane, w czwartek mają podrzucić blaszaczka i zaczynamy małe trzęsienie ziemii ok. 20 maja.

 

Czy trzeba mieć prawomocne PnB aby zgłosić w Nadzorze Budowlanym chęć rozpoczęcia robót?

Samo rozpoczęcie robót to wiem, że po uprawomocnieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do burifanek:

 

Oczywiście, że o Tobie pamiętamy!!!! :D I już nie mogę doczekać się nowych zdjęć. Twoja salsa coraz piękniejsza i podoba mi się, że jest na dość wysokim fundamencie. Też chciałabym taki ale nie wiem czy przypadkiem nie trzeba pytać o zgodę autora projektu (projektanta) jeśli chciałabym podnieść fundament na troszkę więcej niż 50cm nad poziom ziemi do wylanych posadzek.

 

Co o tym myślicie??? :)

 

Gratulacje Annaoj20008!!! Czekamy na zdjęcia 8) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do burifanek:

 

Oczywiście, że o Tobie pamiętamy!!!! :D I już nie mogę doczekać się nowych zdjęć. Twoja salsa coraz piękniejsza i podoba mi się, że jest na dość wysokim fundamencie. Też chciałabym taki ale nie wiem czy przypadkiem nie trzeba pytać o zgodę autora projektu (projektanta) jeśli chciałabym podnieść fundament na troszkę więcej niż 50cm nad poziom ziemi do wylanych posadzek.

 

Co o tym myślicie??? :)

 

Gratulacje Annaoj20008!!! Czekamy na zdjęcia 8) :lol:

 

u mnie też jest wyższy fundament ale z tego powodu,że domek stoi na górce :) myślę że nie trzeba pytać o zgodę projektanta na podniesienie fundamentu(tak mi się wydaję,chyba że jestem w błędzie).

A nasze forum trochę ożyło :lol: O burifanek nie pytałam gdzie się podziewa bo zaglądasz do nas często :p

Do Mariusza22 na jakim jesteś etapie budowy?ciekawa jestem czy nadal idziemy "łeb w łeb" :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do burifanek:

 

Oczywiście, że o Tobie pamiętamy!!!! :D I już nie mogę doczekać się nowych zdjęć. Twoja salsa coraz piękniejsza i podoba mi się, że jest na dość wysokim fundamencie. Też chciałabym taki ale nie wiem czy przypadkiem nie trzeba pytać o zgodę autora projektu (projektanta) jeśli chciałabym podnieść fundament na troszkę więcej niż 50cm nad poziom ziemi do wylanych posadzek.

 

Co o tym myślicie??? :)

 

Witaj Michasiu

w sumie wygląda to tak że fundament powinien być tak jak w projekcie ale tylko ta część co wystaje z ziemi z tym że nie zawsze musi...druga sprawa dotycząca jego wysokości albo głębokości zależy od strefy przemarzania gruntu gdzie budujecie domek a w każdym rejonie Polski jest inna każdy wykonwca robi według siebie Mój powiedział że to są góry i fundament musi być wyższy a co za tym idzie pewnie będzie też cieplej od podłogi.Nikogo o zgodę nie pytałam zrobił jak uważał dużo też zależy od kierownika budowy czy Ci podpisze i wyda zgodę ale z tym też nie powinno być problemu wszystko jest do przeskoczenia to Ty budujesz dom i mają go dla Ciebie zrobić tak jak sobie to wymyślisz. Wiesz mamy też tam lekki spadek w stronę strumyka i jest trochę wyżej wystający z ziemi bo tam wejście do kotłowni będzie z ogródka bez żadnych schodków żeby sobie życia nie utrudniać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, tez zamierzam budować Salsę, z garażem. Mam pytanie do igmy. Czy Wasze okno na taras jest przesuwne? Jaki był koszt takiego okna?

 

Nasze okno jest przesuwne, z potrójną szybą (dwa środkowe okna, boczne to fix-y), wym. 3960x2340, jest PCV-barwione w masie, ma szprosy i kosztowało 6750 brutto. Piszę o tych wszystkich szczegółach, bo one wszystkie mają duże znaczenie w przypadku kształtowania się ceny :)

Okno przesuwne ma naprawdę dużo zalet i póki co żadnych wad, bardzo polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się ruch zrobił :D

Cześć @Zakrzów. Jakiś swojak chce budować Salsę?

Ja będę podnosił stan zero o 50 cm.Później obsypię ziemią do pierwotnego stanu.Działka leży nad malutką rzeczką i obawiam się wylania, bo takie małe to najbardziej zdradliwe są. Architekt naniósł na zagospodarowanie wysokość stanu '0' podniesione o 50 cm .

 

Burifanek to u Ciebie jutro wielki dzień? Już będzie strop

:D

 

Annaoj20008 to zaczniemy w podobnym czasie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was i chce sie wytłumaczyc .Nie mogłam pisac bo niestety moj komputer siadł ,ale kupiłam laptopa i w koncu mogę coś napisac i poczytac a wiele sie dzieje,gratuluje początku budowy i powodzenia ,igma ślicznie wygląda twoja salsa . U nas już troche się działo pomalowane ściany na poddaszu i położone panele na dole wykafelkowany salon i kuchnia ,a teraz zaczynamy kafelkowac łazienki ,tylko nie mam pojęcia jak pomalowac salon może podpowiecie mi coś :lol: . obiecuję wkleic zdjęcia postaram sie jutro to zrobic. fajnie znowu czytac i pisac do Was nie moglam się doczekac, teraz bede na bieżąco ,mąż stwierdził ze jestem uzależniona :D :D :roll: może i tak ,ale to fajne uzależnienie :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was i chce sie wytłumaczyc .Nie mogłam pisac bo niestety moj komputer siadł ,ale kupiłam laptopa i w koncu mogę coś napisac i poczytac a wiele sie dzieje,gratuluje początku budowy i powodzenia ,igma ślicznie wygląda twoja salsa . U nas już troche się działo pomalowane ściany na poddaszu i położone panele na dole wykafelkowany salon i kuchnia ,a teraz zaczynamy kafelkowac łazienki ,tylko nie mam pojęcia jak pomalowac salon może podpowiecie mi coś :lol: . obiecuję wkleic zdjęcia postaram sie jutro to zrobic. fajnie znowu czytac i pisac do Was nie moglam się doczekac, teraz bede na bieżąco ,mąż stwierdził ze jestem uzależniona :D :D :roll: może i tak ,ale to fajne uzależnienie :lol:

 

Aniu, czekam na zdjęcia z ogrooooooomną niecierpliwością :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jednak u nas belki stropowe już w większości położone,w nast. tyg. pewnie będzie już gotowy :D w chomiku nowe zdjęcia,zapraszam :p

 

Pooglądałam sobie nowe zdjęcia i wiesz powiem Ci ładny będziesz mieć kominek My też myślimy dostawić go do komina prawą stroną żeby nie zajmował sporo miejsca a najbardziej podobają Mi się półeczki koło kominka piątka dla taty :D chcę takie zrobić gdzieś w domy tylko ze szklanymi półeczkami i większe bo bardzo Mi się to podoba.Jednak nie próżnujecie belki stropowe już prawie całe rozłożone jeszcze trochę i będziesz po górze biegać :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...