Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zastanawiam się nad zabudową wnęki pod schodami,żeby mieć schowek.Tylko zastanawiam się,czy będzie to ładnie wyglądać,bo schody będą gotowe,drewniane :roll: nie byłoby dylematu ,gdyby schody były betonowe. Czy ktoś z Salsowiczów ma zamiar zrobić schowek pod schodami gotowymi?

Jeżeli chodzi o estetykę to dużo będzie zależało od kolorów i tego jakie rozwiązanie podłogi tam zastosujesz. Ja myślę o koncepcji w galerii projektu.Planuję też dodatkowy schowek nad poddaszem. Z podniesionej ścianki kolankowej i opuszczonego sufitu na poddaszu do 2.5m. uzyskam na "strychu" dodatkowe0.4m. wysokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zastanawiam się nad zabudową wnęki pod schodami,żeby mieć schowek.Tylko zastanawiam się,czy będzie to ładnie wyglądać,bo schody będą gotowe,drewniane :roll: nie byłoby dylematu ,gdyby schody były betonowe. Czy ktoś z Salsowiczów ma zamiar zrobić schowek pod schodami gotowymi?

Ja robię schowek pod schodami. Schody będę miała drewniane tyle, że będą one z podstopnicami. Reszta będzie zabudowana regipsem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zabudową wnęki pod schodami,żeby mieć schowek.Tylko zastanawiam się,czy będzie to ładnie wyglądać,bo schody będą gotowe,drewniane :roll: nie byłoby dylematu ,gdyby schody były betonowe. Czy ktoś z Salsowiczów ma zamiar zrobić schowek pod schodami gotowymi?

Ja robię schowek pod schodami. Schody będę miała drewniane tyle, że będą one z podstopnicami. Reszta będzie zabudowana regipsem.

 

właśnie o tym myślałam,to chyba dobry pomysł :D a bardzo zależy mi na tym schowku :) z tym ,że schody bez podstopnic chyba nie wchodzą w grę,jeśli ma być schowek prawda?ciekawe jakby to wyglądało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zabudową wnęki pod schodami,żeby mieć schowek.Tylko zastanawiam się,czy będzie to ładnie wyglądać,bo schody będą gotowe,drewniane :roll: nie byłoby dylematu ,gdyby schody były betonowe. Czy ktoś z Salsowiczów ma zamiar zrobić schowek pod schodami gotowymi?

Jeżeli chodzi o estetykę to dużo będzie zależało od kolorów i tego jakie rozwiązanie podłogi tam zastosujesz. Ja myślę o koncepcji w galerii projektu.Planuję też dodatkowy schowek nad poddaszem. Z podniesionej ścianki kolankowej i opuszczonego sufitu na poddaszu do 2.5m. uzyskam na "strychu" dodatkowe0.4m. wysokości.

 

u nas też wyjdzie ładne pomieszczenie nad garażem,z racji tego że wyszła u nas wyższa podmurówka, ściana kolankowa też podniesiona.Chciałabym tam zrobić m.in suszarnię,ale wejście do niej będę miała w pomieszczeniu gospodarczym - gdzie będą schodki na stryszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

norola, na tym zdjęciu fajnie widać jakby to mogło wyglądać

http://www.projekty.ign.com.pl/pliki/wnetrza/salsa__195.jpg

Tylko te stopnie, prawie na górze są bez podstopnic, te niżej mają i nie polecam Ci robić inaczej ponieważ w schowku będziesz miała dużo kurzu i wiecznie brudno, już nie wspomnę o tym co będzie, gdy ktoś schodząc ze schodów przez przypadek(lub celowo :lol: ) zrzuci np. łupinki słonecznika :roll: :lol: Gdy schody będą bez podstopnic będzie też widać co tam w schowku się znajduje, a to co tam zazwyczaj jest nie zawsze się dobrze prezentuje :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

norola, na tym zdjęciu fajnie widać jakby to mogło wyglądać

http://www.projekty.ign.com.pl/pliki/wnetrza/salsa__195.jpg

Tylko te stopnie, prawie na górze są bez podstopnic, te niżej mają i nie polecam Ci robić inaczej ponieważ w schowku będziesz miała dużo kurzu i wiecznie brudno, już nie wspomnę o tym co będzie, gdy ktoś schodząc ze schodów przez przypadek(lub celowo :lol: ) zrzuci np. łupinki słonecznika :roll: :lol: Gdy schody będą bez podstopnic będzie też widać co tam w schowku się znajduje, a to co tam zazwyczaj jest nie zawsze się dobrze prezentuje :-?

 

rzeczywiście tu fajnie widać,dzięki serdeczne IGMA :D chyba już nie mam dylematu :wink: :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Drodzy Państwo, ja również zamierzam budować taki właśnie domek, jednak zastanawiam się czy wydolę finansowo. Jak wiecie kosztorysy zamieszczane przy projekcie są bardzo zachęcające, i jak wynika ze stron niniejszego forum, możliwe jest wybudować Salsę ponosząc „przystępne” koszta.

 

W Słupsku, gdzie mieszkam, zauważyłem budowę właśnie domu moich marzeń, Salsy oczywiście, w stanie trochę bardziej zaawansowanym niż surowy zamknięty, tu po krótkiej rozmowie z „inwestorem” wpadłem przyznaję w przerażenie spowodowane informacją na temat kosztów takiej budowy. Inwestor określił, że do takiego stanu, bez ceny działki, wydał na budowę 290 000 PLN, a aby dom wykończyć potrzebuje kolejne 100 000 PLN. Zaznaczyć należy, że nie było tam wodotrysków, a dom wygląda raczej skromnie.

 

I tu zacząłem się zastanawiać, ponieważ na samą budowę przeznaczyłem 260 000 PLN, z tym, że część prac wykończeniowych zamierzam wykonać sam, z głównym naciskiem aby wykończyć zupełnie parter, a potem już mieszkając w Salsie na spokojnie zabrać się za piętro (tylko wykończenie).

Korzystając z Waszego doświadczenia, chciałbym poznać jakie szacowaliście koszta biorąc się za budowę, a może ile faktycznie wydaliście na całość zamierzenia, pomijając oczywiście koszta działki, a może co Was w tym całym przedsięwzięciu finansowo zakończyło i czy uważacie, że mój budżet może udźwignąć budowę tego domeczku. Zaznaczyć należy, że zamierzam budować Salsę z garażem, planując w pomieszczeniu gospodarczym kotłownię, poza tym rezygnuję z balkonu od frontu, pozostawiając wymiarowe okno, natomiast wewnątrz zamierzam tylko na piętrze połączyć te dwa mniejsze pokoiki.

Z góry dziękuje za rady i pomoc!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Drodzy Państwo, ja również zamierzam budować taki właśnie domek, jednak zastanawiam się czy wydolę finansowo. Jak wiecie kosztorysy zamieszczane przy projekcie są bardzo zachęcające, i jak wynika ze stron niniejszego forum, możliwe jest wybudować Salsę ponosząc „przystępne” koszta.

 

W Słupsku, gdzie mieszkam, zauważyłem budowę właśnie domu moich marzeń, Salsy oczywiście, w stanie trochę bardziej zaawansowanym niż surowy zamknięty, tu po krótkiej rozmowie z „inwestorem” wpadłem przyznaję w przerażenie spowodowane informacją na temat kosztów takiej budowy. Inwestor określił, że do takiego stanu, bez ceny działki, wydał na budowę 290 000 PLN, a aby dom wykończyć potrzebuje kolejne 100 000 PLN. Zaznaczyć należy, że nie było tam wodotrysków, a dom wygląda raczej skromnie.

 

 

I tu zacząłem się zastanawiać, ponieważ na samą budowę przeznaczyłem 260 000 PLN, z tym, że część prac wykończeniowych zamierzam wykonać sam, z głównym naciskiem aby wykończyć zupełnie parter, a potem już mieszkając w Salsie na spokojnie zabrać się za piętro (tylko wykończenie).

Korzystając z Waszego doświadczenia, chciałbym poznać jakie szacowaliście koszta biorąc się za budowę, a może ile faktycznie wydaliście na całość zamierzenia, pomijając oczywiście koszta działki, a może co Was w tym całym przedsięwzięciu finansowo zakończyło i czy uważacie, że mój budżet może udźwignąć budowę tego domeczku. Zaznaczyć należy, że zamierzam budować Salsę z garażem, planując w pomieszczeniu gospodarczym kotłownię, poza tym rezygnuję z balkonu od frontu, pozostawiając wymiarowe okno, natomiast wewnątrz zamierzam tylko na piętrze połączyć te dwa mniejsze pokoiki.

Z góry dziękuje za rady i pomoc!

Pozdrawiam!

Wiele zależy od lokalnych kosztów robocizny, rodzaju materiałów na budowę a przede wszystkim standardu wykończenia.

My przykładowo jesteśmy na etapie podsumowania bilansu do SSO. Mamy domówione ekipy,kierownika i materiały (pustaki alfa z keramzytobetonu, z tego samego materiału strop)więźbę,stal,beton i materiały na fundament plus materiały na ocieplenie (wełna mineralna). Bilans za wszystko zbliża się do 120.000pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno; u mnie na miejscu znam chwilowo bezrobotne dwie ekipy które gotowe były postawić -od wykopów po gąsiory na dachu naszą salsę poniżej 40.000. Jedna typowo techniczna, wymagająca odrobiny więcej nadzoru. Ale obie rzetelnie znają fach. Jeszcze w styczniu chcieli oni około 65000 za tą samą robotę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Drodzy Państwo, ja również zamierzam budować taki właśnie domek, jednak zastanawiam się czy wydolę finansowo. Jak wiecie kosztorysy zamieszczane przy projekcie są bardzo zachęcające, i jak wynika ze stron niniejszego forum, możliwe jest wybudować Salsę ponosząc „przystępne” koszta.

 

W Słupsku, gdzie mieszkam, zauważyłem budowę właśnie domu moich marzeń, Salsy oczywiście, w stanie trochę bardziej zaawansowanym niż surowy zamknięty, tu po krótkiej rozmowie z „inwestorem” wpadłem przyznaję w przerażenie spowodowane informacją na temat kosztów takiej budowy. Inwestor określił, że do takiego stanu, bez ceny działki, wydał na budowę 290 000 PLN, a aby dom wykończyć potrzebuje kolejne 100 000 PLN. Zaznaczyć należy, że nie było tam wodotrysków, a dom wygląda raczej skromnie.

 

 

I tu zacząłem się zastanawiać, ponieważ na samą budowę przeznaczyłem 260 000 PLN, z tym, że część prac wykończeniowych zamierzam wykonać sam, z głównym naciskiem aby wykończyć zupełnie parter, a potem już mieszkając w Salsie na spokojnie zabrać się za piętro (tylko wykończenie).

Korzystając z Waszego doświadczenia, chciałbym poznać jakie szacowaliście koszta biorąc się za budowę, a może ile faktycznie wydaliście na całość zamierzenia, pomijając oczywiście koszta działki, a może co Was w tym całym przedsięwzięciu finansowo zakończyło i czy uważacie, że mój budżet może udźwignąć budowę tego domeczku. Zaznaczyć należy, że zamierzam budować Salsę z garażem, planując w pomieszczeniu gospodarczym kotłownię, poza tym rezygnuję z balkonu od frontu, pozostawiając wymiarowe okno, natomiast wewnątrz zamierzam tylko na piętrze połączyć te dwa mniejsze pokoiki.

Z góry dziękuje za rady i pomoc!

Pozdrawiam!

Wiele zależy od lokalnych kosztów robocizny, rodzaju materiałów na budowę a przede wszystkim standardu wykończenia.

My przykładowo jesteśmy na etapie potsumowania bilansu do SSO. Mamy domówione ekipy,kierownika i materiały (pustaki alfa z keramzytobetonu, z tego samego materiału strop)więźbę,stal,beton i materiały na fundament plus materiały na ocieplenie (wełna mineralna). Bilans za wszystko zbliża się do 120.000pln.

 

dokładnie wszystko zależy od kosztów robocizny,materiałów i innych rzeczy,w naszym przypadku gdzie budujemy sami SSO prawdopodobnie wyniesie nas w granicach 50 tys. tak więc nie da się dokładnie określić wysokości poniesionych wydatków,bo każdy z nas budując ten sam dom ponosi różne koszta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za informacje. Takie wiadomości napawają mnie optymizmem.

Biorąc pod uwagę, że w moim regionie ceny usług nie są wygórowane, ekip pod dostatkiem, nawet tych "sprawdzonych" a ceny materiałów na normalnym poziomie, mniemam, że mój budźet udźwignie budowę domu, w związku z powyższym podjąłem decyzję.

Inwestor o którym pisałem w poprzednim poście prawdopodobnie poadł ofiarą ekipy, która odrobinę go naciągnęła, bo suma olbrzymia, a domek w łaty, tu pustak, tam cegła. A takich oferentów też nie brakuje, a również mi obywatel chciał zbyć działkę budowlaną pełną uroku, ale pod słupami WN, które cięły działkę po przekątnej. Dopiero lektura gminnego planu zagospodarowania przestrzennego m. Kobylnica objawiła mi, że pod linią obowiązuje zakaz zabudowy i zasadzeń wysokopnących w pasie 2 x 7,5 m.

 

Bardzo dziękuję za pomoc, jak tylko wbiję szpadel w ziemię, natychmiast poinformuje Szanownych Państwa o "rosnącej" Salsie!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

U mnie coś się zaczyna dziać.Humus ściągnięty,geodeta może dzisiaj wyznaczy dom,jeśli tylko pogoda pozwoli.Zaopatrzyłem się w garaż(blaszak),który wczoraj wyposażyłem w prąd(dzięki uprzejmości sąsiada)Wykonawca twierdzi,że w przyszłym tygodniu zaczniemy.Za chwilę jadę do Enionu podpisać umowę.Zobaczymy co powiedzą :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

U mnie coś się zaczyna dziać.Humus ściągnięty,geodeta może dzisiaj wyznaczy dom,jeśli tylko pogoda pozwoli.Zaopatrzyłem się w garaż(blaszak),który wczoraj wyposażyłem w prąd(dzięki uprzejmości sąsiada)Wykonawca twierdzi,że w przyszłym tygodniu zaczniemy.Za chwilę jadę do Enionu podpisać umowę.Zobaczymy co powiedzą :-?

 

to teraz się zacznie. Czekamy na zdjęcia kolejnej salsy :D :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

U mnie coś się zaczyna dziać.Humus ściągnięty,geodeta może dzisiaj wyznaczy dom,jeśli tylko pogoda pozwoli.Zaopatrzyłem się w garaż(blaszak),który wczoraj wyposażyłem w prąd(dzięki uprzejmości sąsiada)Wykonawca twierdzi,że w przyszłym tygodniu zaczniemy.Za chwilę jadę do Enionu podpisać umowę.Zobaczymy co powiedzą :-?

Przyłączam się do gratulacji!

My czekamy na ostatni telefon z banku (już nas nosi po kątach) wierząc, że zadzwoni za pięć minut i rzucimy hasło ekipie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po kolejnych dniach milczenia.

No i zaczęło się.

Papiery w banku czekają na rozpatrzenie a na działce praca wre :D

Geodeta w piatek wytyczył budynek a od wczoraj zaczęli kopać.

Nie do pozazdroszczenia... na gruzach starego ma powstać nowy...wszystko się sypie, trzeba będzie szalować.

Zbrojenia gotowe, w piątek mają zalewać, najpóźniej w poniedziałek.

Jest pełno gruzu, który ma byc wykorzystany do tarasu ale też do wypełnienia z piachem środka( do stanu zero)

Czy może tak być, czy wypełnia sie tylko piachem i ubija, zagęszcza?

Słyszałam dwie różne opinie.

Proszę Was doswiadczonych budowniczych o zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...