Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich!!

 

Widzę ,że Igma już kolejny etap ma za sobą :)

Ja jestem na podobnym do Annyoj20008:)

W oczekiwaniu na ekipę kręcę zbrojenie na fundamenty.Już prawie gotowe.

We czwartek ma być koparka.W piątek zalewam ławy.Tylko ta pogoda.W poniedziałek ma przyjść ekipa i murować fundament.Ja w międzyczasie będe robił wieniec na ścianę fundamentową.Zdecydowałem się na wieniec,ponieważ ściana wyjdzie dość wysoka.

A co do tego gruzu ja bym dał tylko trzeba wrzucać na przemian z piachem,dodatkowo lejąc dużo wody.Wtedy piasek dobrze wejdzie w szczeliny.Ale gruz betonowy,bo ceglanego to raczej bym nie dawał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzieki @langerob. A co z tym ceglanym gruzem nie tak, bo mamy właśnie pomieszany, taki wiesz porozbiórkowy(z pełną cegłą)

I jeszcze jedno. Czy chudy beton po posadzkach ze starego domu powinien być całkowicie usunięty, czy może zostac na dnie stanu zerowego? co sądzisz?ma to znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie cegła może się pod wpływem wilgoci rozpuścić.Nie wiem jak u Was z wodami gruntowymi.Czy są wysokie? Ale jak tak tylko sobie gdybam.Chociaż słyszałem opinię,że cegła pełna z rozbiórki to jest lepsza niż ta nowa z fabryki.Może by ją wykorzystać? Dla pewności zapytaj kierownika budowy co o tym sądzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@langerob, Czy chudy beton po posadzkach ze starego domu powinien być całkowicie usunięty, czy może zostac na dnie stanu zerowego? co sądzisz?ma to znaczenie?

Dzięki za porady i podpowiedzi. Pewie będę miała mnóstwo pytań, bo lubię wiedzieć co i jak :lol: :oops:

 

ja bym zostawił,ale najlepiej takie rzeczy konsultować z kierownikiem budowy,zwłaszcza jeśli widzi jak to wszystko wygląda.Ja mam podobnie.Lubię wiedzieć,czemu akurat tak,a nie inaczej.Wykonawców z góry uprzedzam,że mogą być udziwnienia z mojej strony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wiesz langerob, chyba kierownika to zbyt często nie bedę widywała. Gościu jest od wykonawcy i mam nadzieję, że nie pożałuję tego. W razie czego pozostanie mi ktoś z nadzoru, ale jestem dobrej mysli.

Dlatego też bedę zadawała dużo pytań na forum :wink: .

A na jakim etapie jestes dzisiaj?

 

@shira...nic nie doszło PW :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Nas za chwile SSO, murarz mowi, ze potrzeba jednego dnia na wkonczenie, ale niestety pogoda deszczowa i nie oplaca sie brac pracownikow na 2, 3 godziny dziennie :( zdjecia mam nadzieje beda w przyszlym tygodniu :)

 

Dalsze prace dopiero na przyszla wiosne :( niestety skonczyly sie pieniadze ,

zastanawiamy sie czy zaslaniac okna folia czy zostawic tak jak jest, murarz mowi ze zostawic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

razem z mężem postanowiliśmy, że zamiast kupna mieszkania będziemy budowali dom. Wybraliśmy Salsę, bo jest prześliczna :D Projekt już zamówiony i czekamy, żeby działać dalej. Mam pytanie ile czasu potrzeba, żeby postawić Salsę w stanie surowym? Bardzo bym chciała, żeby do zimy stanął domek naszych marzeń z dachem i oknami. Tylko nie wiem czy to realne.. Jest czerwiec a my nie mamy jeszcze ani pozwolenia ani żadnych przyłączy..

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

razem z mężem postanowiliśmy, że zamiast kupna mieszkania będziemy budowali dom. Wybraliśmy Salsę, bo jest prześliczna :D Projekt już zamówiony i czekamy, żeby działać dalej. Mam pytanie ile czasu potrzeba, żeby postawić Salsę w stanie surowym? Bardzo bym chciała, żeby do zimy stanął domek naszych marzeń z dachem i oknami. Tylko nie wiem czy to realne.. Jest czerwiec a my nie mamy jeszcze ani pozwolenia ani żadnych przyłączy..

Pozdrawiam

To zależy - jeśli nie będziecie wprowadzać żadnych zmian i znajdziecie "szybkiego" adaptującego, no i jeśli u was na pozwolenie na budowę nie czeka się długo 8) no i macie kasę na już - bez czekania na kredyt, to samo budowanie SSZ dobrze zorganizowana ekipa jest w stanie wykonać w czasie do 3 miesięcy :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jeszcze jednej kwestii odwołam się do skarbnicy wiedzy jakim jest nasze forum. Otóż została mi do rozstrzygnięcia kwestia jak poprowadzić przewód powietrza do kominka aby za wiele nie wchodzić w styropian na chudziaku.

Rozważam poprowadzenie z dwoma kolankami pod ławą. Tylko czy da to porządaną grawitację? Liczę na szanownych forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...