Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

No właśnie - dzięki za pomysł :D Tak zrobię. tak myślałam, że ten szary to jakoś tak...myślałam też o graficie ale w sumie nie wiadomo czy to jeszcze szary czy raczej czarny albo i granatowy :-? Okna Igma zmałpuję od Ciebie - także drzwi wejściowe... :p I jeszcze pytanie jaki duży masz otwór wejściowy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeśli chcesz brązowe okna to szary dach nie będzie się dobrze z nimi komponował. Proponuję więc czerwień zbliżoną do brązu :D

 

Dokładnie.Np kasztan.Miałem taką dachówkę kupioną nawet.Jak się okazało,w słońcu czerwona,a wieczorem jak ciemniej brązowa.Ja jednak wolałem brąz i wymienilem.Dla Ciebie może być idealna.W takim otoczeniu jak Twoje to jednak bardziej klasycznie bym zrobił,czyli nie szarość.

 

A od Igmy też odgapię drzwi.Jak dla mnie mogą być nawet identyczne.Bardzo mi się podobają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim otoczeniu jak Twoje to jednak bardziej klasycznie bym zrobił,czyli nie szarość.

Właśnie, w tak pięknym miejscu, szarość to nie najlepszy pomysł

A od Igmy też odgapię drzwi.Jak dla mnie mogą być nawet identyczne.Bardzo mi się podobają

Hej, hej nie wszyscy na raz :wink: Cieszę się, że Wam się podobają. Fajnie byłoby zobaczyć takie same drzwi w Waszych domkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim otoczeniu jak Twoje to jednak bardziej klasycznie bym zrobił,czyli nie szarość.

Właśnie, w tak pięknym miejscu, szarość to nie najlepszy pomysł

A od Igmy też odgapię drzwi.Jak dla mnie mogą być nawet identyczne.Bardzo mi się podobają

Hej, hej nie wszyscy na raz :wink: Cieszę się, że Wam się podobają. Fajnie byłoby zobaczyć takie same drzwi w Waszych domkach

hehe u mnie już na pewno będą takie - jak już będę nieco bliżej poproszę o namiary na producenta. Daaaaasz????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burifanek powiedz jaką dachówke wybraliście dla swojej salsy.

 

Dachówka to Koramic Kunice L 15 Brązowa Angoba dostałam w dobrej cenie a jak u Ciebie postępy w budowie ? co nowego ? masz już coś zrobione ? jak tak to pochwal się wszyscy pewnie ciekawi nowej Salsy :lol:

 

 

Dzięki za odpowiedz w sprawie dachówki.

Właśnie jestem na etapie szukania dachówki ciemny brąz. A twoja mi się podoba.

U mnie na budowie przerwa po zalaniu stropu. Ściankę kolankową podnoszę o jeden pustak bo dach nad garażem musi mieć co najmniej 30 stopni (warunki zabudowy w planie zagospodarowania przestrzennego działki). Wiadomo w górach inaczej się buduje.

Wrzuciłbym jakieś zdjęcia ale nie wiem jak to zrobić :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burifanek powiedz jaką dachówke wybraliście dla swojej salsy.

 

Dachówka to Koramic Kunice L 15 Brązowa Angoba dostałam w dobrej cenie a jak u Ciebie postępy w budowie ? co nowego ? masz już coś zrobione ? jak tak to pochwal się wszyscy pewnie ciekawi nowej Salsy :lol:

 

 

Dzięki za odpowiedz w sprawie dachówki.

Właśnie jestem na etapie szukania dachówki ciemny brąz. A twoja mi się podoba.

U mnie na budowie przerwa po zalaniu stropu. Ściankę kolankową podnoszę o jeden pustak bo dach nad garażem musi mieć co najmniej 30 stopni (warunki zabudowy w planie zagospodarowania przestrzennego działki). Wiadomo w górach inaczej się buduje.

Wrzuciłbym jakieś zdjęcia ale nie wiem jak to zrobić :oops:

 

Witaj kola65 dachówkę kupiłam niedaleko Ciebie :D jak chcesz wrzucić fotki to spróbuj na tej stronce

http://imageshack.us/

musisz nacisnąć myszką z boku po prawej Browse....otworzą Ci się Twoje pliki w komputerze wtedy na ten co chcesz wkleić najedziesz wpiszesz otwórz i tyle.Potem jak się załaduje możesz nacisnąć na zdjęcie powiększyć i skopiować link do zdjęcia a potem wkleić go na Forum.Nie wiem czy Ci dobrze wytłumaczyłam. Możesz też spróbować na Chomiku tam mamy pozakładane Galerie langerob25 często Nam pomagał jak ją założyć też nie jest trudno.Spróbuj bo nie ukrywam że chciałabym zobaczyć Salsę sąsiada :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio słyszeliśmy od budowlanego profesjonalisty,że warto chudziak na gruncie oddzielić od ściany fundamentu bodaj 1cm.grubości paskiem styropianu.Ponoć tam zawsze jest największy mostek termczny. Załatwi on też dylatację. Niegłupio też jest wypełnić przestrzeń, na odległość 0.5m.wewnątrz od tej ściany i głębokość do ławy (tak w trójkąt lub trapez) dużym granulatem keramzytu. Napewno zwróci się to szybko w kosztach ogrzewania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Wszystkich

 

 

Jestem dopiero "zaczynającym SALSOWICZEM",i nie ukrywam ze będę liczył na pomoc ze strony pozostałych forumowiczów.W naszym domku dokonaliśmy następujących zmian: wydłużenie o 1m,innych układ ścianek na poddaszu,a także kotłownia na paliwa stałe.To chyba tyle na początek.Pozdrawiam Wszystkich i oczywiście na bieżąco będę sie dzielił z forumowiczami postępami na placu budowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

materiały ok. 25000, robocizna ok. 7500, ale jest ona większa od standardowego projektu o 2 metry, tzn wydłużyliśmy zarówno przód jak i tył budynku, co nie zmienia faktu że i tak wyszło dużo.

Największym zaskoczeniem był piach, 350zł za samochód, przywiezli 14. Weszło 12, reszta została na zasyp tarasu który też powiększymy. Drogi też był styrodur 3500zł. Z uwagi na gliniasty teren musimy go podnieść o ok 20-30cm a budynek tylko obsypiemy, żeby na wiosnę nie chodzić po wodzie :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...