Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Brazowego Uroczyska


braza

Recommended Posts

Serce mnie boli, kiedy patrzę na miejsce po "rabarbarach! Mam nadzieję, że kłącza czy cokolwiek innego tam było w ziemi właśnie podróżują w kierunku Niepołomic zabezpieczone troskliwie przed wyschnięciem. Jak pięknie będą wyglądały przed naszymi brzozami...

 

Ja tam tych czerwonych bym nie jadła. Wprawdzie borowik szatański ponoć baaardzo rzadki jest i tylko gdzieś w górach występuje, ale...

Dmuchając na zimne dawno temu nie zebrałam jakichś większych ilości borowików ceglastoporych, ale strzeżonego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • braza

    10541

  • Agduś

    4690

  • DPS

    3621

  • wu

    2676

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tata grzybiarz mówi, że jadalne a i w Wikipedii obejrzałam i na podanych przez Janinki-Amory też - to jest właśnie ceglastopory - wszystko się zgadza.

 

Rabarbary jeszcze nie jadą, bujna część dumnie wypina pierś na skalniaczku przy winorośli (i tym pięęęęknyyyym trzepaku) tak że nic straconego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry wieczór

Brazula tereny masz zarąbiste serce mi łamiesz tymi grzybami i widokami bo ja przed oczami mam tylko jakieś fosy i nawet dzisiaj na pytanie siostrzenicy czy tak zostanie stwierdziłam w napadzie wisielczego humoru że i owszem fosa zostanie wodę wpuścimy i krokodile zapodamy i bedzie fajnie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tata grzybiarz mówi, że jadalne a i w Wikipedii obejrzałam i na podanych przez Janinki-Amory też - to jest właśnie ceglastopory - wszystko się zgadza.

 

Rabarbary jeszcze nie jadą, bujna część dumnie wypina pierś na skalniaczku przy winorośli (i tym pięęęęknyyyym trzepaku) tak że nic straconego!

Na wszelki wypadek pierwszą porcję pierogów zjesz sama. My poczekamy (czy ktoś wie, po jakim czasie ujawnia się zatrucie szatanami?).

 

Przecież te rabarbary przy studni i pod trzepakiem miały zostać! Braza, Ty nie szlaej za bardzo, bo naprawdę pustynię zrobisz!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A tak ładnie tam miałaś.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeti - prześliczne te ogony!!!! Babcia jest bardzo mądrą, inteligentną istotą - to widać!! I naprawdę pięknie jest u Ciebie!!!!!

...a otwiera ci się zdjęcie z tymi ogonami? Bo u mnie jakoś nie chce. Było zaraz po wysłaniu posta, a teraz tylko kwadracik w zastępstwie - tylko ja tak mam?

Psica rzeczywiście jest bardzo mądra. Ale do tego to już wiek zobowiązuje - 14 lat :wink: ...i widać niestety już po niej, że żegna się z nami powoli... :-?

A tak w ogóle pisząc o ogonach miałem na myśli, oprócz 3 psic, jeszcze stado sześciu sierściuchów, które się na zdjęciu nie załapały.

Oooo, takich jak te :wink: (jeden chyba się jeszcze fotki nie doczekał, bo nie mogę znaleźć :roll: ):

http://img268.imageshack.us/img268/8633/1002862t.jpg.http://img190.imageshack.us/img190/6722/1002842d.jpg.http://img40.imageshack.us/img40/9568/1002873y.jpg.http://img190.imageshack.us/img190/1317/1002840.jpg.http://img44.imageshack.us/img44/1420/1002863f.jpg

 

...A wracając jeszcze do grzyba, to mnie mówili, że zbierając te z rurkami (a nie z blaszkami), to w PL żadnym nie da się skutecznie otruć. Można się co najwyżej porządnego bólu brzucha i sr...ki dorobić :lol: .

I to by się zgadzało z tym, co piszą tutaj, że tubylcy to nawet tego szatańskiego wcinają, tyle tylko, że -po porządnym wygotowaniu :wink:

 

Wusia, polazłem zobaczyć "jak przez wielką fosę na schody do domu po desce wchodzisz przy czym musisz się wdrapać kole 1,5 metra powyżej ziemi" :wink: , ale ja tam tylko ładny domek zobaczyłem. A już miałem nadzieję, że pomysł zmałpuję i też się fosą opasam. Można by te krokodyle, piranie i rekiny inkasentami i listonoszami niosącymi rachunki dokarmiać 8) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeti, piękne sierściuchy masz! :D

Dzień dobry z pochmurnego lasu. :wink:

Może wreszcie i u nas cos przyzwoicie popada...

w nocy niby padało, ale to raczej rosa z nieba była, niż deszcz. :-?

Czekamy na popis możliwości deszczu... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry! W nocy padało. Teraz mokro i chłodno, a kominek bydlę fochy stroi :-?

Yeti, co ja będę gadać - świetne są!!!!

 

Królik, nareszcie!! U mnie w miarę, jakoś powoli do przodu, fajnie znowu Cię widzieć :D

 

Miłego dnia wszystkim życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pada niby od rana, ale to taki niesmiały bardzo deszczyk malutki jest... :roll:

Oczywiście pochłodniało.

Braza, kominek fochy stroi z powodu pogody. Jak są niskie chmury i spada ciśnienie, to powietrze "przyciśnięte" do ziemi jest i ciąg we wszystkich kominach wtedy słaby.

Kurczę, telefon odebrałam - znowu muszę lecieć coś zrobić.

No to lecę... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witając się o tej porze, to co się piszę: dobranoc czy dzień dobry? :-? :wink:

 

Tak gwoli drobnego wyjaśnienia: zwierzyniec jest... hmm, jak by rzec(?) ...przysposobiony :wink: . Był u mnie przez kilka kolejnych lat podczas sezonu wiosna-jesień - udostępniam im po prostu mój letni wybieg. Ponieważ na zimę zaszywam się nadal w norze w blokowisku, więc i wszystkie ogony pakowane są do "m-ileś tam". Ja niestety nie wyobrażam sobie życia z tą całą menażerią w klatce z wielkiej płyty :roll: . Póki co moją jedyną (i odwzajemnioną) miłością jest babcia Sonia i jej pozostaję wierny, chociaż przyznaję, że i reszta czworołapów nie jest mi obojętna :wink: .

Dlatego też, Agduś, trzódki chwilowo powiększać nie planuję, chociaż na pierwszy rzut oka rzeczywiście wydawać się może, że jedna sztuka w tą czy w tą nie ma już przy tej ilości znaczenia :wink: :lol: .

 

U mnie też galancie polało - trzeba będzie sprawdzić czy się gdzieś grzyb nie pojawił :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...