Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Brazowego Uroczyska


braza

Recommended Posts

Romciu prezenty dodatrły - przedwczoraj wiertarka była uprzejma dotrzeć :D

 

Reyzelciu za to odganianie od pracy to powinnaś dla Roma specjalną kawusię wyfasować :D Chłopak wie, co robi!!!!

 

I nie chłop tylko bamber :D

tak się w poznańskim mówi :D

 

I jak wiertarka??

Za nią się czuję wyjątkowo odpowiedzialny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • braza

    10541

  • Agduś

    4690

  • DPS

    3621

  • wu

    2676

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Romciu prezenty dodatrły - przedwczoraj wiertarka była uprzejma dotrzeć :D

 

Reyzelciu za to odganianie od pracy to powinnaś dla Roma specjalną kawusię wyfasować :D Chłopak wie, co robi!!!!

 

I nie chłop tylko bamber :D

tak się w poznańskim mówi :D

 

I jak wiertarka??

Za nią się czuję wyjątkowo odpowiedzialny

 

Ty bądź uprzejmy czytać ze zrozumieniem :wink: Napisałam "chłopak" a nie "chłop"!!!!

 

A przepis zarazki sklecimy, rura siem odetkała :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brazunia właśnie sobie pomyślałem że zsakoczę rodzinke i zrobię takie pierogi. :D :D :D

Może sklecicie razem cały przepis?

Plissssssss

 

Sprawa jest prosta,jeżeli masz 20 lat doswiadczenia :D

1kg mąki-wystarcza na 70 duzych pierogów pierogów

0,5l ciepłej,przegotowanej wody- ciasto będzie miekkie

jajo- żeby ciasto stanowiło jakąś całość

 

Wyrób ciasta

Mąkę przesiać przez sito,mąka nabiera puszystości,,dodać jajo/ ale tylko jego zawartośc/ :p , stopniowo dolewać wodę, ostożnie żeby nie zrobić mącznej papki i....wyrabiać rękoma do uzyskania plastycznej masy

 

nie powinno to Ci zabrać więcej niż 15 min,po tym czasie zasatanów sie co żle zrobiłeś.

 

Farsz wg uznania

moja recepta jest prosta.

Dobra kiszona kapusta, przyprawy i oczywiście grzybki suszone od Depesi

Kapustkę do gara ugotować , aby była miękka,grzybki namoczyć w odzielnym garczku-20min-potem podgotować-parę minut-,dodac do kapusty oraz dodawać przyprawy- jakie tylko chcesz , tworzysz swój smak.

Jeśli chcesz możesz farsz posiekać , zemleć lub coś w tym rodzaju.to zależy czy libicie pełny smak czy tez jego namiastkę.Ja farsz tnę nożyczkami i to wystarcza.

 

co dalej to pewnie wiesz. Smacznego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romciu prezenty dodatrły - przedwczoraj wiertarka była uprzejma dotrzeć :D

 

Reyzelciu za to odganianie od pracy to powinnaś dla Roma specjalną kawusię wyfasować :D Chłopak wie, co robi!!!!

 

Romus, kawka specjalnie dla Ciebie. Z ciasteczkiem 8) Dziękuję :oops: :D

 

http://www.strykowski.net/kawa/Kawa_czarna,_biala_-_zdjecia._Galeria_zdjec_kawy_i_herbaty_1417.jpg

 

http://kurasiak.pl/foto/114.jpg

 

 

A swoją drogą, to niby dlaczego ja Cię rozpraszam ?? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trudno i darmo, ale trzeba wziąć się za mniej przyjemne rzeczy - np. takie głupoty jak zakupy :-?

 

Do wieczorka Kochani!!!

 

 

Acha!! Romciu wiertarka jest w sam raz - Szanowny się wypowiedział, że jak na potrzeby Dziadka sam lepszej by nie wybrał!!!!

Dzięki bardzo za pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo :D :D :D

Już sobie ten przepis wydrukowałem. Będę kombinował!!!!

rozumiem że z jajka daje tylko żółtko???

 

Jeżeli chodzi o farsz: jake dać przyprawy ? to tyle na gorąco

 

Do ciasta na pierogi możesz wtrynić całe jajko (bez skorupki :wink: ) a możesz dac tylko żółtko - nie ma chyba zbytniej różnicy. Ta przegotowana, trochę nawet ciepła woda załatwia miękkość ciasta!!

 

Do farszu przyprawy jakie chcesz, chociaz ja z doświadczenia powiem, że najlepiej jeśli tylko sól i pieprz, w ilościach wg uznania smakowego!! Wypróbowałam wiele innych wynalazków i doszłam do wniosku, że jednak najlepszy farsz wychodzi właśnie doprawiony tylko zwyczajnie solą i pieprzem!

 

Jeśli lubicie cebulkę, można w niedużych ilościach dodać do farszu - podsmażoną razem z kapustą i grzybami! Farsz wychodzi naprawdę pyszny a cebulki właściwie nie czuć! Ale to wg upodobań!! :D

 

Okey, spadamy na zakupy i pocztę!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wieczorne :p

 

Romciu mam nadzieję, że pierogi się udadzą i będą mniam...mniam...

Stuczku właścicielka dziennika nigdzie nie wychodziła :D Cześć Przystojniaku :D

Musisz teraz dbać o siebie i jeść za dwóch!!!!!!!!!!!! :D :D :D

Kiedy wlapisz fotkę z dzieciństwa?! koniecznie w rajstopkach lub na golaska na futerku :oops: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tam prezenty????

Wszystko już zakupione????

Wszystkie internetowe prezenty doszły???

Dobry wieczór!

Moje internetowe już doszły. Świniak z klatką już zakupiony (dzisiaj) i u znajomych czeka na wigilię. Ale miał znajomy Andrzeja ubaw, kiedy usłyszał prośbę o przechowanie prosiaczka do wigilii!

Najgorsze są życzenia precyzyjne. Małgo jest przekonana, że aniołek przyniesie trikolinę o zapachu gumy do żucia w różowym opakowaniu z fioletowymi paseczkami!!! :o :evil: :o :o Aniołek był w Selgrosie, gdzie Mikołaj niedawno taką nabył, ale okazało się, że tylko o zapachu bananowym została w żółtych opakowaniach w dodatku! I teraz, zamiast porządki robić, będziemy zasuwać po Krakowie w poszukiwaniu odpowiedniej trikoliny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...