Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Brazowego Uroczyska


braza

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • braza

    10541

  • Agduś

    4690

  • DPS

    3621

  • wu

    2676

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

JA chyba zrobie te pierogi w niedziele. Do wigilii chyba będą świeże co??

 

Muszę najpierw zrobić rozeznanie - w tym roku pierwszy raz spędzam wigilię i teściów. Nigdy w ich wigilii nie uczestniczyłem i nie wiem czy wogóle to jedzą.

 

Poradzcie mi jedno: na 6 osób ile tych pierogów zrobić?? Jakie wziąść proporcje???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA chyba zrobie te pierogi w niedziele. Do wigilii chyba będą świeże co??

 

Muszę najpierw zrobić rozeznanie - w tym roku pierwszy raz spędzam wigilię i teściów. Nigdy w ich wigilii nie uczestniczyłem i nie wiem czy wogóle to jedzą.

 

Poradzcie mi jedno: na 6 osób ile tych pierogów zrobić?? Jakie wziąść proporcje???

 

Średnio w czasie Wigilii to tak 4 -5 pierogów trzeba liczyć na sztukę, bo są jeszcze inne cudownoci do spożycia :D Ale nie trzymaj się tej ilości kurczowo :D Jak zrobisz 40 pierogów to na samą Wigilię powinno wystarczyć dla 6 osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA chyba zrobie te pierogi w niedziele. Do wigilii chyba będą świeże co??

 

Muszę najpierw zrobić rozeznanie - w tym roku pierwszy raz spędzam wigilię i teściów. Nigdy w ich wigilii nie uczestniczyłem i nie wiem czy wogóle to jedzą.

 

Poradzcie mi jedno: na 6 osób ile tych pierogów zrobić?? Jakie wziąść proporcje???

z 1/2 kg mąki powinno styknąć :lol: robiłam przedwczoraj -wyszło ok 50 pierogów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ew-ka a ile innych składników???

ja miałam 60 dkg kapusty kiszonej i garsc suszonych grzybów

a na ciasto ...5o dkg mąki + 1/2 szklanki bardzo gorące wody , 2 łyżki oleju + 1 jajo ( niekoniecznie ) sol ....wszystko razem zagnieść - potem odrywac kawałki -wałkować - nakładać farsz i zlepiac :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ew-ka dzieki. Dam znać jak mi wyszły

To będą moje pierwsze pierogi w życiu.

 

Jakoś tak przed świętami zebrało mi się na wigilijne wspomnienia.....w zeszłym roku, parę miesięcy po zamieszkaniu w nowym domu postanowiłem zrobić taką rodzinną wigilię u siebie. Zaprosiłem rodziców, teściów, rodzeństwo, babcie....kupa ludzi......i musze Wam powiedzieć że to była wspaniała wigilia. Zawsze o takiem marzyłem....a w swoim rodzinnym domu nigdy takiej nie miałem......ta atmosfera,wielka choinka,kolędy.....niezapomniane wrażenia.

Fakt że jako gospodarz musiałem latać wokól wszystkich i o wszystko zadbać ale warto było :D

 

Zachęcam Was do zorganizowania takiej rodzinne wigilii. NAprawdę warto!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewcia dzień doberek :D

 

Jak już będę miała ten swój wymarzony dom, to na pewn taką Wigilię zrobię!!! Aktualnie na 47m2 jakoś tak trudno mi sobie to wszystko wyobrazić 8)

 

 

Wywaliło mnie z sieci. Czy Wam też tak wolno działa Forum??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w domu robiło się zawsze uszka do barszczu i pierogi smażone w ilościch hurtowych. Najbardziej lubiłam to siedzenie w kuchni i wspólne lepienie pierogów. Te smażone wszyscy bardzo lubią, więc musiało ich być dużo. Zawsze liczyliśmy ulepione pierogi. Ja zapisywałam kreski kredą na drzwiach spiżarki - jedna kreska to 10 pierogów. Pamiętam jeden wynik - 1051 pierogów. Już w Niepołomicach, ale jeszcze na Bocheńskiej pobiliśmy ten wynik. Nie pamiętam jednak dokładnej ilości.

W tym roku będzie nas więcej, bo 14 osób, więc i pierogów trzeba odpowiednio więcej zrobić. Dobrze, że jest niedziela - już zaplanowałam lepienie i smażenie od rana do wieczora.

W dodatku u Andrzeja zawsze były zwykłe gotowane pierogi, ale te będziemy robić już w Wigilię razem z uszkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Agduś :D Niestety, aniołki mają ciężki żywot :D

U mnie nieważne jakie te pierogi są!!! Gotowane, odsmażane, ciepłe, zimne - znikną w każdej ilości!!! Na co dzień nie chce mi się tego robić, ale wynalazłam sklep, w którym wierzcie mi, sprzedają pierogi prawie takie jak robione w domu!!! No, ale Wigilia jest tylko raz w roku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...