Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Brazowego Uroczyska


braza

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • braza

    10541

  • Agduś

    4690

  • DPS

    3621

  • wu

    2676

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pampersy kupione:wiggle:

Cześć Kochani! Ostatnie dni komputer był zaanektowany przez Szanownego - oglądał ostatnią serię Lost'ów!

 

Jamlesik, czy ja powinnam teraz zasilić tego jedynego rododendrona jakiego mam i dwie azalie????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz na myśli te lądowisko dla spadochroniarzy z FM :eek:

Brazaaaaaaaaaaa ............. :mad::mad::mad:

 

 

Coooooooooo............!!!!????

 

Jestem, jestem!!! A co to jest FB????

 

Jamlesik, dzięki, mam nawóz kupiony jeszcze wiosną, to im dowalę, a co będę żałować!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no spoko, Jamlesiku, potraktuję je z umiarem:rolleyes: Powiedz mi jeszcze, jakoś tak dziwnie liście czarnieją ... czy to normalne? Aha, i kolejne jeszcze... czy one się podcina na jesień, czy absolutnie nie; i czy je czymś okryć? Ostatnią zimę jakoś przetrwały bez okrywania, śniegiem były zawalone po czubki, ale może to czarnienie właśnie z tego się wzięło ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. :cool:

 

Ja to bym z tym nawozem bardzo uważała, bo już sierpień jest. Nawóz powoduje, że rośliny intensywnie rosną, a one powoli już powinny mniej intensywnie rosnąć, żeby móc się do zimy przygotować i zasnąć na ten czas. Jak będzie czas wegetacji sztucznie przedłużony nawozem, to mogą paść na mrozie od niespania.

Na czarne liście... hm...

No coś by trza, przede wszystkim zbierz te liście i spal, wprzódy zrobiwszy dokładną fotkę i wrzuciwszy nam do obglądnięcia.

Potem weź np. Miedzian i pojedź nim po roślinie - miedzian dozwolony jest nawet w ekologicznych gospodarstwach, więc można. ;)

Tak, jak mówię - z nawozem bym uważała, ale za to może dorzuciłabym przekompostowanej ściółki leśnej, takiej nie z wierzchu, tylko przegniłej, tej z trochę głębiej, to odżywi roślinę i dokwasi glebę, czego rododendrony potrzebują i lubią to.

Podlewanie tylko pod krzak.

Aha - a czy onczasem nie posadzony jest na słonecznym miejscu? Bo może być tak, że nie podoba mu się na słońcu, różneczniki najlepiej rosną w cieniu, moje wszystkie rosną od północy i dobrze im tam, w cieniu domu cały czas. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ozdobne to ja Score używam na pierwszy ogień

a z nawozów to Depesia ma rację ( jak zawsze ...... prawie ;))

ściółka z lasu, przecież Ty mieszkasz w środku puszczy :cool:

a do sypania to jednak ten siarczan potasu byłby lepszy,

ale Braza pewnie już sypnęła ten co kupiła wiosną :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...