Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Brazowego Uroczyska


braza

Recommended Posts

Bobuniu nikt nie robi personalnych wycieczek do Ciebie, absolutnie!!! Zresztą, są urzędy, w których petentów nie traktuje się jak zło konieczne!! Weżmy taki UG w Lublińcu, o ile dobrze pamiętam - Frosia wspominała - podobno ludzie cuuudooowniiii!!! Ale co zrobić, jak pani za biurkiem patrzy na mnie, jak na szczura, a nie jak na osobę, której może pomóc i która tej pomocy oczekuje!!!

Wierz mi, zawsze do jakiejkolwiek firmy, urzędu czy instutucji idę, to idę tam z nastawieniem, że pracują w niej ludzie i jak ludzi ich traktuję - ale nie wszędzie mnie traktuje się jak człowieka. Niestety, boelsna prawda :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • braza

    10541

  • Agduś

    4690

  • DPS

    3621

  • wu

    2676

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Depeesiu a ja tak podczytywałam w wątku Agro o tych pokojach - czy to naprawdę głupi pomysł osobne domki kampingowe - oczywiście odpowiednio dobrane do otoczenia :-? :oops: Przejrzałam parę stron z takimi domkami i to jest uważam dobry sposób na zapewnienie gościom i sobie intymności ! Oczywiście pomijam fakt działki z zabudowaniami, bo wtedy siłą rzeczy adaptuje się to, co jest!!

Pomysł jest niedobry o tyle, że:

agroturystyka, jak pewnie już wiesz, jest zwolniona z podatków. Ale pod pewnymi warunkami. Pokoi nie może być więcej niż 5 i wszystkie muszą się mieścić w domu zamieszkiwanym przez rolnika. Jeśli będzie tych pokoi więcej lub będą w osobnym domu - jest to już normalna opodatkowana działalność gospodarcza. Czaisz bazę? :wink: 8)

Ale jeśli weżmiesz tę drugą działkę, lepszą (zdecydowanie lepszą), to Ci podpowiem jak zrobić, żeby dobrze było, żeby wilk (czytaj: fiskus) był syty i owca (czytaj: Braza) cała, a goście zadowoleni. :D

Tylko, że wtedy to już koniecznie proponowałabym Wam przyjazd na chociaż dwa dni, niezależnie od pory roku - żeby pogadać i sprawy omówić. Nie na wypoczynek, bo to kiedy indziej będzie. Nie da się wszystkiego tak dokładnie on line powiedzieć, musicie odżałować na pociąg i już. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobuniu nikt nie robi personalnych wycieczek do Ciebie, absolutnie!!! Zresztą, są urzędy, w których petentów nie traktuje się jak zło konieczne!! Weżmy taki UG w Lublińcu, o ile dobrze pamiętam - Frosia wspominała - podobno ludzie cuuudooowniiii!!! Ale co zrobić, jak pani za biurkiem patrzy na mnie, jak na szczura, a nie jak na osobę, której może pomóc i która tej pomocy oczekuje!!!

Wierz mi, zawsze do jakiejkolwiek firmy, urzędu czy instutucji idę, to idę tam z nastawieniem, że pracują w niej ludzie i jak ludzi ich traktuję - ale nie wszędzie mnie traktuje się jak człowieka. Niestety, boelsna prawda :-?

No ja się nie gniewam :lol: ale zgadzam się z Tobą, że klienta należy traktować jak człowieka i tak też traktują klientów moi pracownicy, aż klienci zdziwieni są, że tak miło, kulturalnie, fachowo i wszyscy są zadowoleni :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Depeesiu a ja tak podczytywałam w wątku Agro o tych pokojach - czy to naprawdę głupi pomysł osobne domki kampingowe - oczywiście odpowiednio dobrane do otoczenia :-? :oops: Przejrzałam parę stron z takimi domkami i to jest uważam dobry sposób na zapewnienie gościom i sobie intymności ! Oczywiście pomijam fakt działki z zabudowaniami, bo wtedy siłą rzeczy adaptuje się to, co jest!!

Pomysł jest niedobry o tyle, że:

agroturystyka, jak pewnie już wiesz, jest zwolniona z podatków. Ale pod pewnymi warunkami. Pokoi nie może być więcej niż 5 i wszystkie muszą się mieścić w domu zamieszkiwanym przez rolnika. Jeśli będzie tych pokoi więcej lub będą w osobnym domu - jest to już normalna opodatkowana działalność gospodarcza. Czaisz bazę? :wink: 8)

Ale jeśli weżmiesz tę drugą działkę, lepszą (zdecydowanie lepszą), to Ci podpowiem jak zrobić, żeby dobrze było, żeby wilk (czytaj: fiskus) był syty i owca (czytaj: Braza) cała, a goście zadowoleni. :D

Tylko, że wtedy to już koniecznie proponowałabym Wam przyjazd na chociaż dwa dni, niezależnie od pory roku - żeby pogadać i sprawy omówić. Nie na wypoczynek, bo to kiedy indziej będzie. Nie da się wszystkiego tak dokładnie on line powiedzieć, musicie odżałować na pociąg i już. :D

 

To teraz mądra już jestem :D Obejrzymy te działki - i te pierwsze i te drugie - i zastanowimy sie, co dalej. A jak zajdzie taka paląca potrzeba, to na pociąg się znajdzie na pewno :D No normalnie, kocham Cie Kobieto!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, wpadłam tu kontrolnie a tu takie wyznania :D 8)

 

Bo ja taka czasami "wyznaniowa" jestem :wink: :D

 

Za rzadko zaglądasz, a szkoda!!

Wpadam, tylko nic się nie odzywam, bo ja na tym agro nic a nic się nie znam.

Ale podziwam odwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, wpadłam tu kontrolnie a tu takie wyznania :D 8)

 

Bo ja taka czasami "wyznaniowa" jestem :wink: :D

 

Za rzadko zaglądasz, a szkoda!!

Wpadam, tylko nic się nie odzywam, bo ja na tym agro nic a nic się nie znam.

Ale podziwam odwagę

 

Ale na koniach się znasz!!!! Ja o agro też jeszcze g.... wiem, mnóstwo muszę się nauczyć, ale co tam!!!! Spróbuję, przynajmniej będę robić to, co lubię!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, wpadłam tu kontrolnie a tu takie wyznania :D 8)

 

Bo ja taka czasami "wyznaniowa" jestem :wink: :D

 

Za rzadko zaglądasz, a szkoda!!

Wpadam, tylko nic się nie odzywam, bo ja na tym agro nic a nic się nie znam.

Ale podziwam odwagę

 

Ale na koniach się znasz!!!! Ja o agro też jeszcze g.... wiem, mnóstwo muszę się nauczyć, ale co tam!!!! Spróbuję, przynajmniej będę robić to, co lubię!!!

E tam się znam. Mam tylko taka jedną cholerę na utrzymaniu i prubuje na niej jeździc :roll: Ostanio ziemia zmrożona i stoi bidula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrywaj! Tylko pamiętaj - czegokolwiek by nie powiedzieli, żądaj podstawy prawnej! I niech Ci to piszą własnoręcznie! (zabandażuj sobie prawicę na wszelki wypadek, że niby pisać nie możesz). Biurwy rzucają jakieś pomysły z sufitu wzięte i zatyka je, gdy ktoś chce podstawy prawnej.

 

To nie ja :oops: , to świniak...

 

Będę pisać, nawet jak trzeba, to w marmurze wyryję - podobno twardy to wszystko przetrzyma :D

A ja właśnie jestem ...."biurwa" :cry: Myślałam, że troszkę zmieniło się podejście do urzędników :roll: bo w moim urzędzie bardzo zmienił się sposób obsługiwania klientów :lol: i to na lepsze :lol: :oops:

Bobowa, ja Cię bardzo przepraszam, ale Ty chyba nie jesteś "biurwa", tylko urzędniczka. U nas w urzędzie gminy to aż przyjemnie coś załatwiać. Ludzie mili, kompetentni, petentów traktują jak ludzi! No sama radość!!! Za to w urzędzie powiatowym... czarna rozpacz i głęboka komuna! Od drzwi się czuje, że się biurwom przeszkadza, traktują ludzi jak istoty niższego gatunku i okazują pogardę na każdym kroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, zapomniałam, że Karo pojechała z Tatą. Jakoś niedługo mają wrócić, nie? :roll:

 

Jutro wracają - rano :D Pewnie już popołudniu córcia doprowadzi mnie do szału, ale bardzo mi Ich brakuje :D :oops:

 

 

Słuchajcie!!!!!

 

Śnieg u mnie spadł i ... jeszcze leży ... spadł 2 godziny temu!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...