Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Brazowego Uroczyska


braza

Recommended Posts

Braza, mam doświadczenie z pperukowcem. Tak mu u mnie dobrze, że rośnie jak głupi i sam z siebie sie rozmnozył :) Rośnie w pełnym słońcu i na przepuszczalnej glebie (górce pobudowlanej usypanej głównie z piasku, w dołku z czarnej ziemi). Widocznie tak lubi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • braza

    10541

  • Agduś

    4690

  • DPS

    3621

  • wu

    2676

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ewa, u nas, we Wrocławiu, rósł w dokładnie takich samych warunkach ;-)

Dokładnie.

Górka usypana z pozostałości poremontowych (czystych) i gruz (ceglany). Obsadziliśmy ja roslinami, każda dostała dobrej ziemi na dzień dobry.

Wszystko pieknie rosło a perukowiec na samej górze, rósł jak dziki i był piekny.

Znalazłam nawet fotkę tej gorki ( w lewym górnym rogu, z przodu porobilismy siedziska "amfiteatralnie"), ale perukowca nie widać niestety, nie załapał się w kadr.

Paw2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooooo, to jest szansa, że i u mnie będzie mógł rozwinąć skrzydła, toż wkoło praktycznie sam piach i jakieś smętne ilości ziemi. A skoro mu tak dobrze na gruzie, to ... załatwione, trochę i tego się uzbierało!

 

Zaczynam podejrzewać, że kamienie rosną na grządkach i się rozmnażają - w jaki sposób się rozmnażają, nie wiem, ni podglądałam. Mam taką jedną grządkę przy tarasie: od dwóch lat przekopuję ją regularnie, wywalam kamienie po to tylko, żeby w następnym roku zbierać je kto wie, czy nie w większych ilościach :bash: Jak one to robią, do cholery????

 

Dzisiaj nie zrobiłam nic, niby słonecznie, a piździ jak na dworcu w Kielcach!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co?

Mam silne podejrzenie, że Ty rację możesz mieć z tym rośnięciem.

U nas na polu odkąd pamietam ( a pamiętam to pole ponad 20 lat) ciągle są. :mad:

No chyba, że jakieś wredne krasnoludki ciągle je przynoszą... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Zaczynam podejrzewać, że kamienie rosną na grządkach i się rozmnażają - w jaki sposób się rozmnażają, nie wiem, ni podglądałam. Mam taką jedną grządkę przy tarasie: od dwóch lat przekopuję ją regularnie, wywalam kamienie po to tylko, żeby w następnym roku zbierać je kto wie, czy nie w większych ilościach :bash: Jak one to robią, do cholery????

...

... rozmażają się przez "podział" :lol: ... niczym "pantofelki" :) ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mądrowata taka jesteś, że aż mnie zatkło z wrażenia! Ja sobie nie życzę tego odśrodkowania w moim ogrodzie!!!

 

Zimno u mnie jak cholera! Miałam dobre chęci coś posiać, a tylko jednej grządce rabatę skopałam i róże podcięłam; róże albo się odwdzięczą, albo zemszczą ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phi, też mi karuzela...

Podobnie jak Braza, nie życzę sobie na moim polu!

 

U nas wiatr nie taki silny, w sumie ciepło, ale poczekam do kutra, będzie jeszcze cieplej... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kręci się właśnie, kręci! I dlatego kamienie wyłażą na powierzchnię:yes:. Alem mondrowata, nie?????:cool:

Za to ja to taki gooopi jestem nerwus.gif - na dno stawu nurkowałem i kamienie wyciągałem, żeby bosą nogą nie przydzwonić:mad:.

Ale w tym roku będę mądrzejszy - ponton se na wodę spuszczę i spokojnie poczekam, aż siła odśrodkowa te kamory na wierzch powyrzuca :p

 

 

 

(...)tak weekend ładnie nastroił, a tu zimno jak cholera, wieje mało łepa nie urwie, wrrrryyyyy:mad:

 

...a na sianie to nie za wcześnie???:wiggle:

To już sami musicie zdecydować, ale skoro was tak "weekend ładnie nastroił" i oboje chcecie... to pewnie w sianie nie zmarzniecie :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yetek, a gdzież Ty się podziewałeś, psia krętka???!!! A jak bedziesz w tym pontonie, to uważaj, żeby Ci ta siła odśrodkowa kamieniami pontonu nie rozpier....!!!

 

No w tym miesiącu to pokazałyśmy z Córcią co umiemy - nie mam już limitu!!! Internet działa jak ślepy żółw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...