Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Brazowego Uroczyska


braza

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • braza

    10541

  • Agduś

    4690

  • DPS

    3621

  • wu

    2676

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja widziałam to całe prześwietne towarzystwo, nie wspomnę o Lejdi, której chyba się trochę naraziłam ... no ale mam nadzieję, że będzie mi to wybaczone!

 

Cebulę posadziłam taką najprawdziwszą, do żarcia!!!

 

Myślę, jakie krzaczory by tu jeszcze dokupić - na pewno będą tamaryszki i perukowce, ale co dalej? Szał kolorów mnie opętał!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam, do tego co powyżej, bo tez i pęcherznicę i tawuly miałam, bardzo wdzięczne - rosną same! - poleca DERENIA SYBERYJSKIEGO. Zobacz w necie - ma piękne, czerwone całą zimę! pędy. Będziesz miała kolor cały rok. Miałam go we Wrocku, mam i tu, jest super i rośnie jak dziki. A późną jesienią ma białe owocki, po które przylatują różne ptaszki i jest kino za darmo tylko trzeba mieć wstrętne kocurzyska na oku :mad:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba ciąć ze dwa razy w roku

Może u Ciebie, jak wychuchane i wypieszczone! :p

Moje rosną samopas, to raz na dwa lata najwyżej, a jedna (mam dwie) wcale, bo na takim kawałku rośnie, że ledwie daje radę! :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dereń to może mieć też kolorowe listki jakby kto chciał, sibirica variegata - żółte obrzeża, elegantisima - biało zielone listki ma, sphetti (nie wiem jak to się pisze) - prawie cały żółty... i wszystkie mają czerwone badylki zimą.

Tylko nie szukaj syberyjskiego to dereń biały a sibirica to imię;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy taki dereń duży rośnie? mam w grupce sosnę himalajkę bardzo jaskrawo zielona, klona czerwonego z przodu (małego) i potrzebuję czerwonego tła dla sosny. Może taki dereń by się nadał ? Sosna wolnorosnąca jest (a przynajmniej w praktyce) a jak wreszcie urośnie to będzie łysa na dole, więc taki dereń przy niej byłby jak znalazł ;)

 

Arctica, czytuję cię od poczatku istnienia, ale przerwy za długie robisz i co już już mam się odezwać, to przerwa. A potem nadrabiam zaległości i... przerwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ma bardzo długie pędy, w różne strony, ja takie zostawiam, bardzo mi się taki własnie podoba, ale ja go mam na przodzie grupy roślin i nie ma być mocno zagęszczony, żeby ich nie zaslaniał tylko stanowił taki akcent. Ale bardzo go lubię :-) U mnie on jest w formie długich pędów, w luźnym układzie, na różne strony, takie czerwone krechy ;-) Natomiast gdyby go konkretniej przycinać to pewnie by wyglądał bardziej jak na fotce powyżej (gęsta grupa czerwieni).

Rośnie bardzo szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dereń w dobrych warunkach dorasta do 2 metrów.

 

Więcej Depsiu, więcej... w górę do trzech a w szerz jeszcze więcej:yes:

 

czy taki dereń duży rośnie? mam w grupce sosnę himalajkę bardzo jaskrawo zielona, klona czerwonego z przodu (małego) i potrzebuję czerwonego tła dla sosny. Może taki dereń by się nadał ? Sosna wolnorosnąca jest (a przynajmniej w praktyce) a jak wreszcie urośnie to będzie łysa na dole, więc taki dereń przy niej byłby jak znalazł ;)

 

Arctica, czytuję cię od poczatku istnienia, ale przerwy za długie robisz i co już już mam się odezwać, to przerwa. A potem nadrabiam zaległości i... przerwa :)

 

Ojej!!! Nie wiedziałam... muszę sobie czasami udowodnić, że nie jestem uzalezniona:D

No i budowa się już daaawno skończyła, a to bądź co bądź forum budowlane:rotfl:

Na razie jestem:D

 

Dereń urośnie jw. ale czerwonym akcentem to on nie będzie, tylko łodyżki ma czerwone. Łatwo, szybko i przyjemnie na czerwono to jak dziewczyny już pisały pęcherznicę diabolo polecam, albo berberysa Atropurpurea. Tylko ta himalajka to początkowo może i nie za szybko rośnie, ale jak zacznie to szybciutko będziesz miała rabatkę "pod himalajką":lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...