Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Brazowego Uroczyska


braza

Recommended Posts

czy taki dereń duży rośnie? mam w grupce sosnę himalajkę bardzo jaskrawo zielona, klona czerwonego z przodu (małego) i potrzebuję czerwonego tła dla sosny. Może taki dereń by się nadał ? Sosna wolnorosnąca jest (a przynajmniej w praktyce) a jak wreszcie urośnie to będzie łysa na dole, więc taki dereń przy niej byłby jak znalazł ;)

 

deren nie trzymany w ryzach bardzo szybko sie rozrasta i zaglusza inne rosliny, taki dzikus jak bez czarny czy lilak :D, musi byc ciety , a z czerwieni to ladne sa perukowce, bez czarny odm. Eva, w/w berberysy, pecherznice diabolo, moze brzoza czerwonolistna, przy sosnie ladnie wyglada tez buk czerwony

Edytowane przez TAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • braza

    10541

  • Agduś

    4690

  • DPS

    3621

  • wu

    2676

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No to nie wiem, co Wy macie za derenie, mój ma jakieś 10 lat i dopiero w ostatnich dwóch - trzech latach zaczął bardziej sensownie rosnąć.

Teraz ma jakieś 130 cm wysokości...

Te Wasze to jakieś mutanty są, na pewno, no! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem, co Wy macie za derenie, mój ma jakieś 10 lat i dopiero w ostatnich dwóch - trzech latach zaczął bardziej sensownie rosnąć.

Teraz ma jakieś 130 cm wysokości...

Te Wasze to jakieś mutanty są, na pewno, no! ;)

 

na pewno mutanty:lol2:, moje jak kupowalam w zeszlym roku mialy moze 50 cm teraz siegaja mi do ramion czyli te 130 maja spokojnie a byly juz raz przycinane. to az dziwne ze twoje tak slabo rosna. to naprawde dzikie zagluszajace krzaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym piachem całkiem to możebne jest.

Ja już od dobrych kilku lat stosuję w ogrodzie strategię "przetrwają najsilniejsi".

Nie chcę roslin, którym trzeba stwarzać specjalne warunki, sypac jakąś specjalną ziemię albo inne specjalne odżywki, latać wkoło nich i w ogóle.

Kto da radę sam, ten przetrwa. ;)

Nie mam czasu na pierdoły, pole i gości mam do obrobienia w sezonie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłam perukowca i tamaryszka, a do nich 2 rh. Perukowiec już w ziemi, tamaryszek czeka na przygotowanie miejsca. Złachana jestem! Derenie mam, Yetuś mi w ubiegłym roku przywiózł trzy, ale za cholerę nie pamiętam, jakie. Wiem tylko, że jeden jest na pewno czerwony ... ale który?? Na razie wszystkie trzy mają czerwone pędy - bo młode knypcie są:yes:

Wypirzyłam piwonie! Wkurzały mnie już w ub.r. Liści od zarąbania a kwiat jeden - zostawiłam więc sobie w sumie 4 a reszta dali jazda!!! Albo zakwitną jakoś sensownie w tym roku albo wypad!! Lubię piwonie, ale skoro one mnie nie to niech spadają!

 

Zrobiłam eksperyment - zostałam zresztą do niego zmuszona swoim własnym prywatnym lenistwem. Nie doczytałam do końca opisu na opakowaniu szałwii, mieszanki bylin, stokrotek i szarłatu. Dopiero w domu nadrobiłam niedopatrzenie a tu zonk!! Trzeba je rozsadzać do jakis inspektów - jakbym wiedziała, co to jest ... a dopiero później do ziemi. Zła jestem na siebie, ale szałwię posiałam trochę w kubeczkach, stokrotki i byliny na razie zostawiłam w torebkach a szarłat posiałam dzisiaj ... do ziemi. W nosie, co ma być to będzie, albo wzejdą, albo nie. Z bylinami i stokrotkami poczekam do maja, jak już będzie ciepło naprawdę i też dam do ziemi - ryzyk fizyk, nie chce mi się z nimi walczyć!

 

Jak szybko rosną perukowce????

 

TAR-cia. dzięki za linka! Piękne te zakątki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie miałam marudzić! rh kwasu chcą, perukowiec i tamaryszek - wapnia. Można do dołków dać, ale pamiętaj człowieku co komu co roku robić.

Piwoniwe jak w ogóle raczyły zakwitnąć to znaczy, że tylko nawozu do kwitnienia podsypać i będą szaleć. Są takie, co w ogóle robią łaskę, że kulkę pokażą:sick:.

 

Bylinki to można do gruntu bezpośrednio siać. Ale robi się to jakoś czerwiec - lipiec. W tym roku mają trochę zielonego puścić i tyle. W następnym dopiero będą kwitły.

 

Perukowce? No szybko... jak odpowiednie podłoże dasz... na kwasie nie rosną wcale i zdychają. Znam z autopsji:D...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój perukowiec rośnie... za szybko. Przycinam go, ale za radą Elfir jedynie młode przyrosty a on i tak rośnie jakoś. Kiedy go kupowałam myslałam, że to krzak a potem w necie zobaczyłam, że to może być 3 metrowe drzewo! Nie dawałam mu żadnego wapna, ale niewykluczone, że sam znalazł bo rosnie na pobudowlanej górce :)

 

Rh czasem sypię takim zakwaszaczem i tyle. Przymarzły mi! Zawsze zawijałam, ale stwierdziłam, że przecież już mają swój wiek i dałam spokój. I przymarzły, takie brązozwae sie zrobiły na niektórych liściach. A w ogóle znowu sucho się robi.....

 

Braza, piwonie lubią jeść. One chcą żyzną glebę i dużo nawozu, wtedy rosną jak głupie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym sypnąć pod piwonie?

ja kupiłam worek .. gówna w markecie. Na długo wystarcza. Rozrabia się z wodą a jak postoi to podlewa, wiosną można częściej. Pięknie rosną :) i śmierdzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłam worek .. gówna w markecie. Na długo wystarcza. Rozrabia się z wodą a jak postoi to podlewa, wiosną można częściej. Pięknie rosną :) i śmierdzi...

 

Mamm takie od gołębi od wujka... ale... czy można??????

A może coś innego trzeba sypnąć... podlać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...