Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Brazowego Uroczyska


braza

Recommended Posts

To ja już mówię co sądzę o tym Sławoborzu. To wygląda jak z bajki, piękne domki na skraju lasu, po remoncie, gotowe do zamieszkania ze zbudowaną stajnią i 10 hektarami łąk i pastwisk. Tam nic nie trzeba robić, tylko kupować konie, pakować graty i się przeprowadzać. Cudo, ale cena... niestety też cudna.

Czy ja dobrze przeczytałam, że 320 tys zł? Tyle to sam nasz dom kosztował! Nie mówiąc o działce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • braza

    10541

  • Agduś

    4690

  • DPS

    3621

  • wu

    2676

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ten pierwszy to ma taki mały feler - straszliwa droga, w właściwie jej brak, w czasie deszczu i zimą praktycznie czołg najbardziej się sprawdza, no i niestety 35 km od K-gu. Chodzi nam o małą, ale to zbyt prywatne już wywody żeby tak "gremialnie" poruszać :oops:

 

Druga poropozycja to faktycznie gospodarstwo, ale oglądałam mapę - dość ciekawie rozłożone - lwia część pod nosem, a niecały hektar w lesie kawałek dalej. Poza tym to kolonia - niedużo domów więc i tereny do jazdy się by znalazły. Poza tym blisko - 20 minut samochodem i trochę lepsza droga.

 

O tej pierwszej propozycji to my gadaliśmy ze dwie noce chyba - klamka jeszcze nie zapadła, ale wolałabym troszkę bliżej z przyczyn czysto osobistych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To drugie jest mniej bajkowe. Widzieliście w naturze? Bo może tylko fotograf mniej zdolny był?

A Ty się dowiadywałaś o kasę dla bezrobotnej kobiety? Wiem, że są jakieś takie programy aktywizacji zawodowej kobiet... blablabla. Kiedyś przypadkiem jakiś fragment programu w TV widziałam, jakaś kobieta opowiadała o założonym przez siebie biznesie, na który właśnie kasę dostała. I są to konkretne kwoty! Są jakieś pożyczki bezzwrotne dla bezrobotnych zakładających firmy... To też ponoć niezła kasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jest, niestety, że wszędzie jest jakiś feler. Akurat droga to nie problem. Przynajmniej u nas to gmina nam równa i pewnie jak się będziemy wprowadzać to dobrze utwardzi. Dlatego myślę, że u Was też nie będzie z tym problemu. No odległość to też ważna sprawa. Skoro to leśniczówka, to musi być na wygnajewie, ale to jest plus dla potencjalnych gości. Ale decyzję musicie podjąć sami, tak, żeby cała rodzina była zadowolona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani jednego ani drugiego jeszcze nie oglądaliśmy. Bo tu trochę właśnie o kasę chodzi :oops:

Wstępnie tylko pytałam o te programy aktywizacyjne w pośredniaku, ale szczerze mwiąc zachęcająco to nie brzmiało - mówili coś o tylko 13 tysiącach. Musze się tym zainteresować dogłębniej, chociaż nnie bardzo wiem, gdzie pytać - czy tylko w pośredniaku właśnie, czy jeszcze gdzieś.

Acha, w tym dla bezrobotnych powiedzieli, że jeśli się teraz zarejestruję (bo dałam plamę :oops: ) i będzie dla mnie w międzyczasie jakaś propozycja pracy a ja odmówię, to po kasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy to ma taki mały feler - straszliwa droga, w właściwie jej brak, w czasie deszczu i zimą praktycznie czołg najbardziej się sprawdza, no i niestety 35 km od K-gu. Chodzi nam o małą, ale to zbyt prywatne już wywody żeby tak "gremialnie" poruszać :oops:

 

Druga poropozycja to faktycznie gospodarstwo, ale oglądałam mapę - dość ciekawie rozłożone - lwia część pod nosem, a niecały hektar w lesie kawałek dalej. Poza tym to kolonia - niedużo domów więc i tereny do jazdy się by znalazły. Poza tym blisko - 20 minut samochodem i trochę lepsza droga.

 

O tej pierwszej propozycji to my gadaliśmy ze dwie noce chyba - klamka jeszcze nie zapadła, ale wolałabym troszkę bliżej z przyczyn czysto osobistych.

No tak, odległość to rzeczywiście problem, póki młodej samochodu nie kupicie. No i klientów takich na co dzień mniej, bo nie dojadą. A poza sezonem i tacy by się przydali. Kto wie, może nawet to "klub" i codzienne jazdy będą podstawą utrzymania a nie sezonowi goście nocujący u Was.

Ech, żeby tak dało się te budynki zamienić miejscami... Znam te marzenia z czasów, kiedy szukaliśmy domu do kupienia. Jak już któryś wyglądał sensownie, to stał nie tam, gdzie trzeba. I odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odległość to bardzo ważna rzecz, bo właśnie myślimy dokładnie jak Ty,Agduś - klub (trochę wielkie słowo, ale ...). Chciałabym stworzyć miejsce, gdzie można po prostu pojeździć konno we wszystkie dni tygodnia, gdzie można spędzić spokojnie cały dzień, bo jest miejjsce na przebranie się, wypicie herbaty i chwilę relaksu. Sezon turystyczny trwa bardzo krótko, wszystko będzie się opierało na "miejscowych" fascynatach jazdy konnej. Poza tym córcia się uczy i musi mieć możliwość dotarcia do szkoły w jakiśmś sensownym czasie i sensowny sposób - nie tylko mamy samochód, bo przecież różnie bywa.

Marzą mi się też gonitwy na Hubertusa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że nie ma co kupować pod wpływem emocji. Co z tego, że budynki piękne i teren duży, skoro po roku mieszkania tam, znienawidzicie to miejsce? Dla nas też priorytetem była odległość od szkoły, chodniki, żebym mogła z dziećmi WYJŚĆ na spacer, a nie wszędzie jeździć. Dla Was to ostatnie już nie gra roli, ale samodzielny dojazd do szkoły, koleżanki, kolegi, kina, na angielski czy cokolwiek innego są WAŻNE. WAŻNE też, żeby potencjalni klienci chcieli się często pojawiać w klubie, żeby mieli dogodny dojazd, żeby rodzice nie bali się puszczać dzieci na jazdy w zimie, kiedy wraca się po ciemku. Jednocześnie WAŻNE, żeby to było miejsce zaciszne, blisko przyrody, takie, gdzie się chce spędzić kawałek wakacji. Jeszcze w miarę blisko morza, bo jazdy po plaży to magnes nie do przecenienia, z ładnymi terenami też w lasach.

Oj, nie będzie łatwo znaleźć czegoś takiego, ale czy ktoś obiecywał, że będzie łatwo?

Weź w łapkę program telewizyjny i poszukaj. Przed południem trafiłam kiedyś na taki program właśnie o dotacjach dla KOBIET bezrobotnych. Filmik był o pani, która za tę kasę zaczęła prowadzić działalność podobną do agroturystyki, tylko bogatszą o ciekawe zajęcia dla dzieci. Nie oglądałam tego dokładnie (ot tak włączyłam telewizor podczas gotowania), ale wydaje mi się, że ta kasa nie leci do wnioskodawczyni tak automatycznie, trzeba się wykazać ciekawym pomysłem, ale pieniądze chyba są konkretniejsze. Zresztą każdy grosz się liczy, więc i tamtą kasą z pośredniaka też nie pogardzisz pewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brazunia - JEDŹ I OBEJRZYJ jedno i drugie!

 

Zdjęcia moga w ogóle kłamać - ja Ci to mówię (fotograf z dyplomem :D ).

A poza tym jeździło sie i szukała, oj jeździło.....

Nie wierz zdjęciom - jedź i obejrzyj!

 

Pierwsze wygląda BOMBOWO. Ja uważam że 35 km to bardzo mało. To pół godziny jazdy. Co to jest?? Ale ja mam inne standardy - nie wiem jak jest u Was ale we Wrocku to dojazd godzinę do pracy (mieszkając we Wrocku i tam pracując) to standard. Więc odległośc od miasta 35 km to pikuś. mały.

U nas nic nie kupisz w tej odległosci od Wrocka. wszystko wykupione 10 lat temu. Jak ktos znajdzie cos w odległości 50 km jest SZCZĘSLIWY. I codziennie od pracy dojeżdża.

Ale Ty masz pewnie inne kryteria, ja to rozumiem.

 

Ale powtarzam - JEDŹ TO ZOBACZ KOBIETO.

 

I to drugie też.To drugie robione w gorszej dla zdjęć porze roku, trzeba miec świadomość..To samo latem wyglądałoby uroczo. A to pierwsze zimą straciłoby połowę urody :-?

Poza tym na ogół nic nie jest takie jak się wydaje na zdjęciach - zobaczysz.

 

Podstawą niech będzie dla Ciebie OBEJRZENIE na żywo. Nie zdjęcia.

 

I licz sie z tym, że nagle - coś Cie zauroczy! Będziesz wiedzieć że TO JEST TO. I nagle znajdziecie rozwiązania dla wszystkich Waszych logistycznych problemów (cała rodzina) bo juz nie będziecie chcieli mieszkać gdzie indziej.

 

A klientów to przeciez będziesz mieć z różnych miast i wsi, będą przemierzac po sto kilometrów żeby u Ciebie na koniku pojeździć (jaki to problem?). A jak z noclegami to i z Polski południowej wybiorą się do Ciebie (ja pierwsza :D ), co by przy okazji nad morze wyskoczyć (wiem jak jest 8) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzę na pewno te działki!!! I wiem jak to jest, kiedy zobaczy się właśnie to COŚ - wtedy już nic więcej nie wchodzi w rachubę :D

Piomysł mi się klaruje w głowie, próbuję ustalić sobie priorytety i mam nadzieję, że nie dostanę kręćka, zanim wszystko się ułoży :wink:

 

Będę się dowiadywać o te dostacje!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłam - PRZEPRASZAM!!! :oops:

Mnie się podoba toto za 320, gotowe. Fajne, od razu mogłoby się spłacać i zarabiać na kupno koni. :D I ładny teren. No nic, myślcie jak zrobić, żeby dobrze było. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeee, no ja tylko taką malutką manię mam jak jestem w gościach albou mnie goście są! :oops:

Nie wiem, na czym to polega, mam tak, że MUSZĘ porządkować, jak jestem u kogoś. :oops: :oops: :oops: I to zawsze dotyczy kuchni. :oops:

Psychologowie mówią, że to po to, żeby stworzyć sobie iluzję panowania nad sytuacją. :oops: :oops: :oops: :oops:

Cudne :p

Wyobrazilam sobie Ciebie w mojej kuchni o 6 rano i Pablita czekajacego na twarozek rano :D

 

Jestem jak Agdus , niewiele mi przeszkadza , w zlewie czeka zmiana do zmywarki :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DPS-iu! No nie no.... gdzieżby tam.. :roll:

 

Linki są gdzieś powyżej - chyba na tej stronie.

 

 

Chciałam jeszcze dodać, że te 320 to jest świetna cena!!!W każdym azie u nas za te pieniae to możes najwyej kupiś jaies dziadoskie zabudowania z chlewem, błotem, eternitem, wilogocią w murach i sąsiadami ściana w ścianę.

Coś takiego jak Twoje Sławoborze to u nas kosztuje od 700 tys w najepszym razie, tyle że w ogole NIE MA.

 

..nawiasem mówiąc - DLACZEGO?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...