Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Brazowego Uroczyska


braza

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • braza

    10541

  • Agduś

    4690

  • DPS

    3621

  • wu

    2676

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U nas też pizga złem. Wczoraj pojechałam na rowerze do roboty. Myślałam, że nie wrócę, bo pizgało mi w twarz, porywy wiatru zmieniały kierunek, przesuwało mnie po jezdni w bok, chwilami pedałowałam z całych sił i... prawie w miejscu stałam, a do tego padało. Dzisiaj wzięłam Pegaza.

Kufffa, właśnie przeczytałam, że w piątek mamy próbę przed szopką przekazania sztandaru w dniu patronki. Normalnie mam w piątki na 11.50. W szkole jestem o 11.00, bo zawsze jest coś do zrobienia, obgadania itp. Przerwy to mit - albo dyżur, albo człowiek leci się wysikać, jeżeli akurat ma okazję, bo nikt niczego nie chce. Takoż czas do obgadywania różnych spraw, uczniowskich problemów, konkursów, lekcji pokazowych i innych atrakcji jest po lekcjach albo przed nimi. Jako że raz pracuję od 7.45 do 16.30, raz od 7.30 do 16.30, dwa razy wprawdzie zaczynam później, ale kończę też o 16.30, to ten piątek, kiedy zaczynam później, a kończę wcześniej niż cholerna 16.30 to moje święto. Policzyłam, że gdybym wchodziła do szkoły równo z rozpoczęciem lekcji albo dyżuru i wychodziła równo z dzwonkiem, spędzałabym tam 35 godzin tygodniowo. Tylko że to utopia, bo są rzeczone sprawy do załatwienia, rady gogiczne po kilka godzin co miesiąc, zebrania rzadziej, ale za to jako wychowawczyni muszę odbierać telefony od rodziców, spotykać się z nimi po lekcjach itp., że już o przygotowaniu się do lekcji i poprawianiu sprawdzianów, wypracowań, ćwiczeń, zeszytów nie wspomnę.

No dobra - widziały gały, co brały. Mogę w każdej chwili rzucić tę robotę i iść do Lidla. Więcej zarobię a praca zajmie mi mniej czasu. Moja decyzja. Tylko żeby tak do cholery ktoś mój czas szanował!!! Ten wolny, który mi jeszcze zostaje!!!

Ale do rzeczy - otóż w ten piątek mam być w szkole o 7.30, bo... będzie półgodzinna odprawa przed imprezą. No kufffa!!! Później mam przerwę, ale i tak dwie godziny przed moimi lekcjami mam być obowiązkowo na próbie, chociaż w tym czasie nie mam lekcji, nie zajmuję się żadną klasą i powinnam jeszcze słodko spać albo miziać koty jedząc śniadanko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie zaglądałam tu przed wyjazdem..

Wówczas spotkałybyśmy się chociaż na kawę.

W Krynicy byłam 40 lat temu i teraz.. w sumie nie wszystko pamiętałam, deptak, pijalnia, Patria... i szczątki ulic jeśli ich nie przebudowali i nie zmienili...

Fajnie było wrócić po latach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale, że Ty nie wiesz???? :-)

 

Czasami się zdarza ;)

 

Szkoda, że nie zaglądałam tu przed wyjazdem..

Wówczas spotkałybyśmy się chociaż na kawę.

W Krynicy byłam 40 lat temu i teraz.. w sumie nie wszystko pamiętałam, deptak, pijalnia, Patria... i szczątki ulic jeśli ich nie przebudowali i nie zmienili...

Fajnie było wrócić po latach :)

 

No szkoda. Dojechaliśmy późnym popołudniem, minęliśmy się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nasuszyłam z mojego ogrodu kozaków i podgrzybków tyle, że będzie mocna zupa na 12 osób i uszka do barszczu. Maślaki poszły na sosy i żarliśmy je 3 tygodnie i jeszcze słoik litrowy zamknęłam na później. W okolicy było też dużo kani, ale po zeszłorocznym wysypie, po 50-100 kani z jednego zbioru, mieliśmy dosyć i tylko raz kotlety zrobiłam, a reszta ususzona i rozdrobniona.

W sumie w lesie mniej znalazłam niż w ogrodzie przez miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...