Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Brazowego Uroczyska


braza

Recommended Posts

Uciekaj na wieś, bo widać, że u nas lepiej :) No, przynajmniej spokój i od domu domu wystarczająca odległość, żeby nie wadząc sąsiadom przywalić młotem w ścianą w środku nocy.

Mój teoretycznie tę fotovoltaikę rozgryzał rok temu i wyszło mu, że z oplacalnością jest tylko problem wyłożenia kasy na urządzenie i montaż. To się będzie długo zwracać. Ale w użytkowaniu konkretnym i co miesięcznych rachunkach ma bardzo duże znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • braza

    10541

  • Agduś

    4690

  • DPS

    3621

  • wu

    2676

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Fotowoltaika jeszcze nie działa. Czekamy na Energę. Grzejniki działają od dwóch tygodni. Włączają się wtedy, gdy temperatura spada a wychodzi na to, że nawet kilka razy w ciągu dnia. W kominku rozpalam tak w tych właśnie godzinach (testuję grzejniki). Przez ten czas, czyli dwa tygodnie, przy kilkukrotnym włączaniu się grzejników w całym domu w ciągu dnia mam rachunek tylko o 100 zł. wyższy. 11 grzejników w tym 7 po 650W i 4 po 325W to wydaje mi się niewielka zwyżka a ciepło jest praktycznie cały czas...albo to ja sobie wmawiam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może powinnaś ustalić na razie czas kiedy grzejniki pracują, wtedy, gdy prąd jest tańszy. Poza tym po co mają grzać, gdy nikogo w domu nie ma. Także w nocy nie musi być w domu tak ciepło jak w dzień, choćby dlatego, że lepiej się śpi, kiedy temperatura niższa. No, i jeszcze przesuszanie powietrza. Masz higrometry? Te grzejniki potrafią błyskawicznie ściągnąć wilgotność poniżej 30%. To nie jest zdrowe. Powinno być około 50%. Warto więc powalczyć z ustawieniami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pesteczko, ustawione są ale...temp.szczególnie na dole skacze choćby przez otwieranie drzwi i fakt, że pierwsi właściciele nie popisali się w kwestii ocieplenia domu. Mam 10-15cm styropianu, 3 ściany (!) w kuchni a i tak jest to najbardziej wychładzające się pomieszczenie w domu! Grzejnik ma ustawioną temp. 19 stopni w ciągu dnia i...bywa, że się włącza. Ja nie pracuję, w domu jestem cały czas. W nocy temp. jest na 18 stopni.

 

A teraz skupcie się:

 

Ciemno przed bramą i na podwórku jak w d... u Murzyna. Znalazłam w dobrej cenie co sądzicie?

 

lampa tao1.jpg

kinkiet tao1.jpg

 

Za stojącą (174cm) i dwa kinkiety 1000 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uciekaj na wieś, bo widać, że u nas lepiej :) No, przynajmniej spokój i od domu domu wystarczająca odległość, żeby nie wadząc sąsiadom przywalić młotem w ścianą w środku nocy.

ja odległość domu od domu mam wystarczającą i działkę dość dużą. I nawet kury u sąsiada i kogut pieje, jak na wsi :D

A co do wsi, to będzie trzeba się przystosować, bo ojciec coraz słabszy i pewnie będę musiała się wgryzać w jego wieś. Chociaż... niech się dziedziczka martwi :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe te lampy. Ledy mam nadzieję :)

 

U nas w nocy w sypialni 15 stopni, bo inaczej spać nie możemy. Reszta domu powinna mieć w dzień 18, ale sufti w salonie... Kocham go, ale bez kominka nie da się dociągnąć do 18 stopni.

I w kuchni też mam najchłodniej, choć jest półotwarta na salon i powinno być tak jak tam. Ale to mi odpowiada, bo jak gotuję robi się akurat dobrze.

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pesteczko, ja zmarzluch jestem ale na noc temperatura jest o 5 stopni niższa, czyli 17-18 stopni. I tak jest ustawione w ciągu dnia na gorze a na dole 19. Kuchnia jest otwarta, kominek blisko choć "plecami" a i tak temp. o jakieś 2 stopnie niższa.

 

Lampiszcza są do oświetlenia furtki i celem drobnego rozświetlenia wokół domu. Tyle mi wystarczy więc chyba zdadzą egzamin. Nie ledy ale żarówki ledowe jak najbardziej

Edytowane przez braza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się tylko, po co Ci jasność na podwórku? Rozumiem, że kiedy trzeba iść po drewno, ale tak przez całą noc? Przy furtce wystarczyłoby światło na czujnik ruchu, cobyś widziała, kto dzwoni. Te lampy mają czujniki? No bo światło jest strasznie nieekologiczne. Szkodzi zwierzętom i je dezorientuje, a tu tak nagle w środku lasu stanie się jasność... Chociaż te przynajmniej świecą punktowo, więc mniej szkodzą. A zresztą ten świat i tak dąży do zagłady, żółwie giną, wieloryby giną, lasy wycinają, orangutany są wykańczane przez ciasteczka Oreo, temperatura rośnie... Nie ma ratunku!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy przez całą noc? W salonie mam wyłącznik, zawszeć mogę z niego skorzystać. Na czujnik ni diabła bo mi go każdy dzik i sarna uruchomią. Wiem, że świat ginie ale to raczej nie od mojego światła na podwórku...:cool:

 

Ewa, jeśli znalazłaś gdzieś taniej i tak samo fajne to dawaj linka. Od kilku dni szukam. Te wychodzą naprawdę w miarę tanio (ekhm...). Marzyć to o nich nie marzę ale i owszem podobają mi się jednak chętnie przytulę tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja mam ciut inny gust :DJa lubię takie stare latarnie uliczne, abażury, klosiki, wiszące dyrdymały. Ale już same kule, bez czapeczki, wychodzą taniej bo lampy widziałam koło 200 a kinkiety nie wiele drożej. Ale czapeczki są gustowne, nie przeczę :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, faktycznie te kule są ładne i bardzo tanie. Tylko co na ścianę domu? Są owszem kule kinkiety ale świecące do góry (przynajmniej jak do tej pory nie widziałam na stronach świecących w dół) Zrobię totalny miszmasz: przed drzwiami i na tarasie mam jakie mam, przy furtce będzie kula a na ścianach? Jedna ściana jest wyraźnie widoczna od strony furtki, druga nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kule wysokie przy bramie. Niskie możesz dalej w ogrodzie. A jabym niskie postawiła przy schodkach do domu. Są jeszcze takie kule, które wyglądają jakby leżały na ziemi i te można tu i ówdzie pod krzaczorami, żeby robiły nastrój.

Na elewacji nie musi być identycznie w sensie, że kuliście. Może dla kontrastu sześciany. Sąk w tym, że już powinno być na elewacji jednakowo.

 

W czapeczce elewacyjna

https://allegro.pl/lampa-ogrodowa-kinkiet-zewnetrzny-czarny-1xe27-i7640153905.html

 

Taka mi się dosyć podoba

https://allegro.pl/oferta/lampa-kinkiet-ogrodowy-zewnetrzna-elewacyjna-1327a-7660847273

albo ta

https://allegro.pl/lampa-zewnetrzna-kinkiet-ogrodowy-led-10w-rad34a-i7301180045.html?reco_id=10280a24-f8d2-11e8-b11e-246e9683fac0

 

Są też kulki. Ciekawe, czy można je do góry nogami odwrócić

https://allegro.pl/lampa-ogrodowa-kinkiet-zewnetrzny-czarny-1xe27-i7663025971.html

https://allegro.pl/lampa-ogrodowa-kinkiet-zewnetrzny-czarny-1xe27-i7663033655.html

https://allegro.pl/lampa-ogrodowa-kinkiet-zewnetrzny-czarny-1xe27-i7663003025.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...