Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Brazowego Uroczyska


braza

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • braza

    10541

  • Agduś

    4690

  • DPS

    3621

  • wu

    2676

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

u nas wczoraj bialo jak w gorach a rano juz wiosna zajechalo po bialym ani sladu. za to moje biale szaleja jakby rzeczywiscie miala juz wiosna przyjsc a jeszcze zimy nie bylo:rolleyes: mezaty montuje 4 karmnik, chce przywabic duzo ptaszarni. niestety po debilnych wybuchach od kilku dni nieliczne przylatuja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAR, wieszasz słoninkę? U mnie wiszą 3 karmniki na nasiona i jeden na kule, a oprócz tego paski słoninki zdobią śliwę Pissardi :) . Tych kul jakoś nie chciały jeść, więc teraz w karmniku połówki jabłek. Mają troszkę większe powodzenie. Ale para kosów i kwiczoł objadają głównie jabłuszka z „rajskiej” jabłonki na razie.

 

Znalazłam na allegro fajny karmnik do ziarenek, ale zanim zdążyłam kupić z 24 zł podwyższyli cenę na 78. Klops :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam dwa z rolmarketu (to będzie już 5 nasionkowych), ale właśnie je przerabiam przed powieszeniem, bo za dużo ziarenek wysypuje się na ziemię. Podlepiam płaskie miseczki podziurkowane jak sito, żeby woda odpływała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samoróbki służą u mnie 3-ci sezon. Są niezbyt wygodne, bo muszę prawie rozmontować, żeby napełnić. Natomiast fajnie funkcjonują jeśli chodzi o ilość karmy, bo nie muszę napełniać codziennie i ziarno jest zawsze suche.

Tu akurat same sikorki, ale za to i bogatki i modre :) różne ptaki przylatują o różnych porach, choć bywa i tak, że są 2-3 gatunki razem.

 

2018_12-13grudzien_PTAKI-w-ogrodzie-P1010005.jpg

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tar, a może wbijcie soliny stojak w ziemię z hakami na zawieszanie. To można sobie ustawić w najbardziej widokowym miejscu

 

już nie aktualne, ale może znajdziesz podobne. Ja też poluję, bo tego nie zdązyłam kupić :(

https://allegro.pl/karmidlo-karmnik-ogrodowy-dla-ptakow-domek-389-i7650691039.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny jest, też się nad nim zastanawiałam, ale ma jedną wadę. Tak samo jak te, znacznie tańsze i brzydsze, ktore kupiłam. Jest za mało miejsca na wysypujące się z zasobnika ziarno. Będzie leciało większość na ziemię.

Ja sobie z tym poradziłam, jak na zdjęciach:

Takie 2 szt. kupiłam

Karmnik-15.24.20.jpg

Przymocowałam plaską miseczkę, żeby ziarno miało gdzie wysypywać się z pojemnika. Wypaliłam dziurki, żeby woda wypływała. W jednym zrobiłam większe otwory w pojemniku, bo inaczej ziarna niełuskanego słonecznika by nie wylatywały.

Karmnik-P1010004.jpg Karmnik-P1010002.jpg Karmnik-P1010003.jpg Jutro zawisną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiesiłam 2 sztuki. Na razie ptaszarnia grasuje i pokrywki trzymają. Może nie wszystkie 3 zaczepy pokrywkowe łapały blokadę. Trzeba dokładnie zamykać. Mnie się za pierwszym razem udało rozsypać. Pokombinowałam „na sucho” i dało radę.

 

Zdjęcia nieostre, bo przez okno Karmnik-P1010007.jpg Karmnik-P1010008.jpg Bez ptaszków, bo akurat obcy kot pałęta się po ogrodzie. Na moje koty niezwracają uwagi, chociaż jak łażą to ptasiory nie zbierają tego co spadnie na ziemię, ale karmniki obsługują :)

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...