Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Brazowego Uroczyska


braza

Recommended Posts

E, bo ta zima nie wie czego chce. Raz mróz, potem śnieg, potem ciut cieplej i się topi, a potem znowu lód i szaro. Napadałoby raz a dobrze i potrzymało mroziku tak -5 do -10 ze dwa tygodnie, a do tego błękitne niebo i słoneczko :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • braza

    10541

  • Agduś

    4690

  • DPS

    3621

  • wu

    2676

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wylądowaliśmy szczęśliwie w Szczecinie. Perspektywa " wolnego" weekendu była początkowo niepewna, ale po zacumowaniu podjęto najbardziej oczekiwaną decyzję.

Wyruszyłem na miasto mając za cel : fryzjera, dobre żarcie i dobre piwo. Znalazłem fryzjera i to był początek mojego błogiego samopoczucia, zwłaszcza, że znalazłem go po godzinie wypytywania miejscowych i zwiedzania zapyziałych uliczek. Fryzjer był bardzo kompetentny i rozmowny co w ogólnym rozrachunku / pomijając cenę usługi / wyszedłem z zakładu zadowolony.

Za namową pewnego tubylca udałem się następnie do Nowego Browaru bo tak właśnie nazywa się to miejsce.

Wybór dań duży i na każdą kieszeń mimo, że lokal znajduje się w centrum miasta.

Po namyśle wybrałem Duuuuużżżżżąąą golonkę z ogromnym pieczonym ziemniakiem, a do przepłukania gardła zastosowałem robione na miejscu piwo. Po godzinie ukończyłem posiłek i dalej rozkoszowałem się smakiem piwa.

Gdybym w każdym porcie tak robił to nie byłoby takiej przyjemności.

Takie pływanie to rozumiem i akceptuję, szkoda tylko, że tak rzadko zaglądam do Polski.

Miłego niedzielnego popołudnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek rysunki, o których mówiłam. Myślę, że zorientujesz się bez problemu co to jest komora dekompresyjna i jak wyprowadzić ciepłe powietrze z obudowy wkładu.

Sęk w tym, że komora dekompresyjna nie jest obligatoryjna jeśli strop jest betonowy. Ściślej mówiąc jeśli nie ma tam drewna lub czegoś innego łatwo palnego. Także może u was nie być tego elementu zabudowy wkładu. Nie mam 100-procentowej wiedzy, czy przy betonowym stropie trzeba mieć tę komorę, żeby zgodnie ze sztuką móc zainstalować odprowadzenie powietrza. Kanały nie muszą być o przekroju okręgu. Mogą być płaskie, choć płaskimi popwietrze płynie z większym oporem.

Z wielkością kratek nawiewnych i wywiewnych mam trochę kłopotu. Znalazłam zapis rady jak obliczać ich wielkość, którą kiedyś umieścił na forum Forest-Natura. Jednak dotyczy on konkretnego władu. Muszę jeszcze pogrzebać.

Na temat twojego pomysłu co do zabezpieczenia ściany zadałam pytanie i jeśli tylko Batura nie wyjechał gdzieś, pewnie jutro odpowie.

 

7.jpg9d0cca56f6694040_620x0_rozmiar-niestandardowy.jpgDGP.jpgyGcF1w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po opowieściach szanownego nasunęły mi się dwie refleksje. Po pierwsze mam wrazenie, że na statkach teraz już jakoś lepiej karmią. No, może nie golonką. Co do golonki kaloryczna jest bardzo i tu druga refleksja - ile razy trzeba przebiec statek, żeby spalić golonkę? Jak długi, to może da radę, ale taki mniejszy się nie nada. I mam odpowiedz- dlatego nie dają golonek ;)

 

A tak w ogóle mam grypę i temperaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperaturę to ma każdy, ale nie każdy podwyższoną ;) - taki czepialski nastrój mnie dopadł.

Miałam zamiar upić się na smutno z okazji zakończenia ferii, ale okazało się, że wino jest słodkie, a słodkim się upijać to strasznie głupi pomysł.

W ogóle upijanie się winem to głupi pomysł...

W ogóle upijanie się na smutno to głupi pomysł.

A poza tym to taka metafora była, coby pokazać, jak mi źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 pięter...ja na 4 wózek z latoroślą nosiłąm dzień w dzień przez lat 3...

 

Lenia mam nadal ale śniegu napadało to i widoki fajniejsze. A i facio nam się na podwórku ulokował...

 

DSC_0139.jpg

 

DSC_0141.jpg

 

U naszej młodszej kici na foteliku tak straszy...;)

 

FB_IMG_1548615078282.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...