Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Brazowego Uroczyska


braza

Recommended Posts

No, nareszcie!

Rozwalone piece to pikuś, okna, podłogi do wymiany - pikuś, majtkoworożowe ściany takoż.. Gorzej, że tam chyba grzyby można zbierać w diomu cały rok! Od zewnątrz widać że ściany piją wodę. Nie znam się na odgrzybianiu i suszeniu - popytaj na forum, na pewno jest ktoś, kto to przeżył.

Fajnie, że więźba dobra. Ta nad oborą już chyba w gorszym stanie? A jak z układem pomieszczeń i ścian nośnych w domu? Masz już pomysły, co zrobić w środku? A piwnica jest?

W niezłym pośpiechu ktoś to opuszczał, skoro pościel została! Może tam straszy? :o

Co z prądem?

Dom i tak musi zobaczyć fachoweic. Pytanie tylko, czy masz ochotę mu go pokazywać. Jak okolica? Zauroczyła Cię w realu tak samo jak na zdjęciach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • braza

    10541

  • Agduś

    4690

  • DPS

    3621

  • wu

    2676

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sąsiad ludź to dobry znak. Zawszeć lepiej mieć ludzia za sąsiada niż sarenki i dziki - chociaż czasem z tymi drugimi łatwiej się dogadać. No ale skoro to znajomy...

Wywiad z sąsiadem przeprowadziłaś odnośnie dojazdu, stanu drogi zimą (kolejność odśnieżania), podmokłości terenu i w ogóle wszystkiego (bogate w treść pytanie" jak TU się żyje?")?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywiad o drodze przeprowadziłam, chociaż nie dogłębny. Od strony, którą my jechaliśmy bardzo trudno dojechać będzie zimą, przy bardzo dużych opadach śniegu. Jest drugi dojazd, od strony posiadłości ludzia, podobno trochę lepszy - podobno, bo nie oglądałam. Nie było czasu. Ludź mówił, że ściany nie są w aż tak złym stanie, jakby się wydawało, ale o tym wypowie się fachowiec. No właśnie, fachowiec. Chyba jednak chcę pokazać mu toto, bo ... okolica jest piękna. Od ludzia wiem, że oglądało to już parę osób - narazie tylko oglądało.

 

Pomysł na dom wewnątrz mam - to pikuś!!! Zonk to te ściany zewnętrzne i piwnica - nie wiem tak naprawdę, w jakim są stanie.

 

Bogatego w treści pytania "jak TU się żyje" nie zadałam. Domyślam się, że żyje się ... jak w pustelni. Nie ma przeproś, toż to odludzie jest!!!!

 

Mam w tej chwili dziewiczy problem: i chcałabym i boję się :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Braza :o :o :o :o :o

...normalnie mnie zatkało ....muszę szczękę pozbierać

A teraz powiem co mi w sercu gra:

1. Dojazd bardzo ładny (ale kawałek trzeba utwardzić)

2. Widoki piekne (już sobie wyobrażam tam wiosnę i lato) :lol:

3. Chałupka - no...ma potencjał :D

4. Obora - cóż nie znam się

5. Na Twoje potrzeby chyba odpowiednie (nie wiem jak z możliwościami finansowymi, a żeby nie na forum to może zainteresowanym cenę na priva wyślesz :roll: ja się zgłaszam)

6. Remont potrzebny kasa też potrzebna (ale czego się nie robi żeby spełnić marzenia) 8)

7. Czy Ty nie będziesz bała się tam mieszkać??????? :roll: :roll: :roll:

bo ja to bym ze strachu umarła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobunia, potencjał wielki, to prawda!!! Nawet ta droga, którą jechałam, aż tak bardzo źle nie wygląda, a jest po deszczach. Ale nie wiem, jak zimą - o to nie zapytałam jeszcze, ale juz jestem umówiona z żoną ludzia na pogaduchy.

Bałabym się, gdyby ludzia nie było tuż pod nosem, prawie, a jest naprawdę niedaleko - ja na takie odludzie.

Zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sąsiad ma prąd (nie mylić z prundem, bo ten ma na pewno)?

 

Sąsiad prąd ma!!!! Słupy stoją, drutów nie ma!!! Energetyka chciała słupy wykopać, ale odeszli od tego pomysłu ze względu na możliwość kupienia tej posiadłości przez kogoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Braza, ja niestety laik w tych sprawach, ale wobec takiego czegoś to się nie da przejść obojętnie!!! Ten dom ma duszę i ona do mnie głośno przemawia :wink:

Że odludzie? Może to nie takie straszne? W końcu ktoś tam jednak mieszka... Okolica piękna, agroturystyka, konie - wprost wymarzone miejsce... I ten znajomy Ludź - czy to nie ZNAK?

Ale jednak dobra terenówka to chyba by ci się tam przydała :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Wam powiem coś: ja muszę ochłonąć!!! Zabiła mnie ta okolica, bo jest przecudna!!!! W tej chwili gotowa jestem rzucić wszystko na jedną szalę i w d....ie mieć co się stanie, ale ta, skołowana też już zresztą, resztka rozsądku we mnie tkwiąca mówi mi, że powinnam dać sobie z lekka na wstrzymanie i dobrze wszystko przemyśleć.

 

Boszszszszs!!!!! Dlaczeg ten mój Szanowny właśnie teraz musiał wyjechać :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam poza zasięgiem kompa i netu :evil:

 

No i nareszcie mogłam zobaczyć to cudo, na które czekalam całe przedpołudnie :D :D :D :D

 

Brazunia .... ja tam Ci się wcale nie dziwię, że chciałabyś natychmiast wszystko rzucić !!!

Okolica przecudna i mając takie możliwości wykorzystasz te wszystkie atuty na 100 % !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Braza, przede wszystkim bardzo przepraszam, że dopiero teraz zamieszczam komentarz do Twojego dzienniczka, bo podczytuję od dawna, a to bardzo niekulturalnie tak wściubiać nos bez przywitania.

Więc kajam się jak mogę :oops:

Piszesz cudownie, a ja przeżywam wszystkie twoje rozterki kredytowe i poszukiwawcze, bo sama je bardzo dobrze rozumiem ;)

A co do tego miejsca, które teraz znalazłaś ... cóż - ja uwielbiam takie klimaty!! To prawdziwe siedlisko. Droga co prawda może zwiastować masę przygód, ale te przecież lubisz, prawda? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak? co tam wymyśliłaś braza :roll:

bo ja jeszcze raz sie porozglądałam po tych fotkach i trochę odpłynełam :lol:

bo wiesz ja juz widzialam sie na tej lesnej drodze w zimowych saniach, no moga byc sanki, uwielbiam kuligi :D

a jak bedziesz bała sie tam mieszkac to my jakies dyzury ustalimy, po jednym forumowiczu na dwa tydnie i bedzie git :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...