Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Brazowego Uroczyska


braza

Recommended Posts

Magi, pewnie że mogiesz :D Witam Cię miło :D Poznasz się, i to szybciej niż myślisz :D

 

Kasia, ja się zastanawiałam, kiedy Ty się w końcu zadeklarujesz? Siem nie spieszyłaś za bardzo :-? :wink:

:oops: :oops:

jak tylko to zobaczyłam, to się od razu zadeklarowałam

na swoje uspr, powiem, żem jezd po wlewce i sztachnięciu, OSTATNIM :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • braza

    10541

  • Agduś

    4690

  • DPS

    3621

  • wu

    2676

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To jeszcze się sztachasz i wlewasz w siebie :roll: Długo to trwa, musiało Ci nieźle dopiec to gardło :(

Nooo, cale dwa tygodnie. W poniedziałek dostanę wypis i zwolnienie :D

 

Ale mam nadzieję, że już lepiej z tym gardłem. Wiesz, powiem po cichu, że zwolnienia lekarskie to świetna rzecz dla pracujących, dobrze jednak, kiedy nie występują w parze z chorobą :D

 

A my cócią dziaj lenia mamy totalnego :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Braża, przybyłem, zobaczyłem i się wypowiem :wink:

Miejsce ma swój urok. Też po mojej głowie kołatały się myśli, żeby kupić w tym stylu i powoli sobie remontować jednocześnie mieszkając. Pomysł upadł, ale... :wink:

Dom całkiem przyjemny(chociaż kilka zdjęć nie chciało mi się wyświetlić), ale ta droga trochę mało komfortowa :roll:

Jeszcze jedno; zwróć uwagę na izolację poziomą pomiędzy ścianą fundamentową a ścianą parteru, bo często jest niedostateczna i będziesz wiecznie walczyła z wilgocią :roll:

Powodzenia i trafnego wyboru. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marjuszku, tak sobie pomyślałam, że izolacja pozioma i podłogi i fundamentów to będzie mus. Dom w ogóle nie jest zaizolowany ani ocieplony, trzeba to zrobić.

I ta droga ... :-? Mało zachęcająca, jeśli się weźmie pod uwagę ciężki sprzęt. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brazuniu,

 

I ja do Ciebie dotarlam :-) To tak w slad za zdjeciami, ktore wstawilas z tego magicznego miejsca :-)

 

Depsia, dobrze mowi o pokonywaniu trudnosci, walce i pozniejszej satysfakcji, ze praca, czas i wyrzeczenia nie poszly na marne. Podziwiam Depsie, nie tylko za wyszykowanie synka do zacnej uczelni, co wielce mi zaimponowalo :-)

 

Nie mniej, zawsze istnieje jakies "nie mniej" ;) Brazuniu, jak mniemam Twoj plan zaklada zalozenie gospodarstwa agro, ktore w jakiejs perspektywie czasu ma przynosic zadowalajacy zysk, prawda? Czy to ma byc tylko miejsce dla Ciebie i Twojej Rodziny ... taki azyl z miejscem na Wasze hobby, odpoczynek i spokoj?

 

sorry za to pytanie, ale nie wczytywalam sie we wszystkie posty, tylko w Twoj dziennik :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amberciu, bardzo się cieszę, że mnie odwiedziłaś!!!! Witam serdecznie!!!

 

A odpowiadając na pytanie: hmmmyyy ... w wielkim skrócie to wygląda tak: przede wszystkim ma to być nasz azyl! Ale chciałabym choć trochę, na pewne rzeczy, móc też w tym miejscu zarobić. Nie nastawiam się na wielką agroturystykę; chcę stworzyć miejsce, w którym jakiś zapalony koniarz z rodziną - niekoniecznie zapaloną do koni - będzie mógł odpocząć, pojeździć konno w pięknym terenie, nie narażając jednocześnie rodziny na śmierć z nudów :D Chciałabym stworzyć miejsce, w którym chętnie przebywałyby też osoby pragnące uczyć się jazdy konnej, nie tylko w czasie wakacji, ale i przez cały rok. Myślę też - przyjrzawszy się terenom - o organizowaniu niedługich - nawet tylko kilkugodzinnych - rajdów konnych. Tak w skrócie wyglądają plany i marzenia :D A rzeczywistość?? Właśnie nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję Amberciu, że będę w stanie to miejsce kupić. Na dzień dzisiejszy jest parę wątpliwości różnego pokroju i kalibru, ale warto chyba się na nim bardzo głęboko i poważnie zastanowić.

 

Zaglądaj, zaglądaj i ... kibicuj ... będzie mi bardzo miło :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja to już napisałam Ci wszystko co mogłam swego czasu na maila..

Czytałas moje zachwyty i moje sugestie!

 

Nowe fotki niewiele wnoszą jesli chodzi o stwierdzenie stanu techniczego - to jak rozmawiałyśmy musi ocenic fachowe oko.

 

Brazunia - weź fachowca i jedźcie. Potem bedziesz myślec o drodze itp...(mysmy naszą utwardzali gruzem z budowy - BARDZO jej to dobrze zrobiło! i dwa w jednym załatwilismy 8) )

 

Brazka - ja TAK własnie mieszkam, a raczej bardzo podobnie. Najbliszy sąsiad 600 metrów, las zajmuje cały jeden bok ale drugi to pola. I pusto. I zyję. I nie wpadłam w żaden dół ( w doły to wpadają Komtury i Komturowe :D w pogodni za żurawiami 8) ) Wręcz przeciwnie :D I nie chcę się stąd wyprowadzac a gdybym musiała - w miejsce podobne tylko.

Bałam się czy się będe bała ( :D ),często jestem sama, także w nocy (ale z psem). I nie boję się. Chociać gdbym miała po nocy łazic sama po ciemku to niechętnie....chowam się w domu... :D . Swiatło sobie zresztą zrobicie (oświetlenie otoczenia).

Na poczatku będzie budowa (ok.2 lata) więc trudno móiwć o przesadnej ciszy i spokoju oraz NUDZIE :o (tak będzie i u Ciebie) a potem - przyjada goście (tak jak u Ciebie) i NA PEWNO nie będziesz czuc się odosobniona.....

Że juz nie wspomnę o znajomych....w takiej sytuacji przykeżdżaja na dwa trzy dni bo bez sensu inaczej.. jak nam się (głownie latem) trafiał wolny weekend to był szok dla nas - ani znajomych ani fachowców...niemozliwe!! Uwalaliśmy się na łąkę, pies z nami, piwko w dłoń, i ----- wtedy to była sielanka....... Ale to były CHWILE w stosunku do całości :wink:

 

Roboty Was czeka mnóstwo ale po to sie zyje żeby czas poiiwęcac czemuś sensownemu prawda?? czemus co się samemu wybrało i czemuś czego naprawdę się CHCE.

Wazne żebyście oboje tego chcieli bo będziecie musieli się wspierać jak już remonty ruszą i pojawia się pierwsze trudności (pojawia się na pewno).

Wiesz jak to jest - gdybysmy PRZEDTEM wiedzieli co nas POTEM czeka - nie wzięlibysmy się za nic. Ale na szczęście tego nie wiemy i dlatego możemy ruszać do przodu. Na pewno będzie ciężko, ze wszystkim - szkoła małej, Wasze dojazdy w czasie budowy (myślliscie już kiedy chcecie tam zamieszkać? zrobić dom, wprowadzić się i resztę robić na bieżąco?), problemy z kochanymi fachowcami, co ja będe wymieniać...

Ale fakt, że sama to wybrałaś, wymysliłas i jest to coś co chcesz robić w zyciu spowoduje że choc wykończona - nie będziesz żałować!

 

..a w każdym razie nie powinnaś :wink: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ze mnie gapa. Tu takie rzeczy się dzieją, a ja nie zaglądałam. Braza! To miejsce jest cudowne! Masz wszystko co potrzebne, piękna okolica, budynki, klimat i pomysł na to wszystko. Teraz kupować i realizować. Nie napisałaś (albo nie doczytałam), ile tam jest ziemi. Jeśli masz jakieś wątpliwości, to zobacz moje siedlisko. Budynki w dużo gorszym stanie, dojazd jeszcze gorszy i absolutny brak sąsiadów. To co jest na Twojej działce, to pałace w porównaniu z moimi ruinami. No ale wszystko można odbudować, jak nie dziś to jutro. A takiego miejsca możesz już więcej nie znaleźć. No oczywiście jeszcze pytanie jaka jest tego cena, czy Was na kupno i na remont będzie stać. Jeśli tak, to się nie zastanawiaj. A co do słupów i prądu, to ENEA musi Wam prąd podciągnąć. I Wy za to nie zapłacicie. Jedynie za skrzynkę. U nas też były gołe słupy, dwa lata temu podciągnęli nam prąd, teraz dadzą nam więcej, jak zaczniemy budowę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, Biała, ile straciłaś :wink: :D

A poważnie: oglądałam Twoje siedlisko, znam je!!!! Masz rację, pracy macie tam od groma i ciut ciut!!!

Ucieszyła mnie wiadomość o ENEI (u mnie to Energa S.A. ale chyba warunki przyłączania są takie same wszędzie :roll: ). Słupy są, t ważne, ponoć one bardzo dorgo kosztują. POwierzchnia jest duża - około 10ha. Cenę na pewno będę negocjować :D

 

A co się u Was dzieje??? Nadal Zamglona Kraina jest Waszym domem, czy myślicie o powrocie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę chyba chaotyczny :oops: 8)

aha i ja to podobno jestem maruda :-? .... magi na pewno potwierdzi :-? 8)

1. córka jest za czy nie za bardzo?

2. małżonek zejdzie na ląd jak już będzie gotowe ?

3. czy to jest naprawdę biznesplan, czy raczej dla zaspokojenia swojego hobby?

i wg mnie jeżeli 1 i 2 są na nie a 3 to hobby to jabym nie kupił :-?

a jeżeli to biznesplan to zdanie córki raczej małoistotne, małżonek powinien być

na lądzie, bo moim zdaniem agroturystyka to biznes rodzinny i zatrudnianie pracowników

tak, ale jak to się dobrze rozwinie, sama ... dom, konie, goście to moim zdaniem

nie dasz rady na dłuższą metę :oops: :(

i dalej :oops: z jednym koniem chociażby na początek to też nie za bardzo :-?

bo powiedzmy przyjeżdża jamles z rodzina i co sie dzieje ....udaje się Tobie mnie

wrzucić na grzbiet konia ( ciekawe jak :roll: ) a reszta rodziny

czeka czy wrócę :lol: jeżeli tak to jedzie następny :-?

i jeżeli biznes to minimum 2 konie ewentualnie jeszcze jaki kucyk, bo może przyjedzie

ktoś z małymi dziećmi

 

na koniec bardziej optymistycznie ta droga to ....pikuś, rozwiązania podane wyżej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

braza: u nas bez zmian. Jutro mama ma rozmawiać z projektantem i zobaczymy co on wymodził. Niestety my zostajemy tu gdzie jesteśmy. Na budowie się nie znam, to i tak nic nie pomogę, a bardziej przydadzą się pieniążki niż ja sama, prawda. Jeśli ziemi jest 10ha, to możesz być samowystarczalna, jeśli idzie o produkcję paszy, padoki itp. Przy takiej ilości ziemi, możesz pomyśleć o pensjonacie dla koni. Możesz też wydzierżawić, jeśli nie chcesz się bawić w rolnika. A co do prądu, to jak będziesz już o tym myślała, to ja podpytam mamę dokładnie jak to u nas wyglądało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

braza rozpatrz wszystkie za i przeciw i.................daj znac czy pluc :wink:

dla mnie miejsce sliczne

jesli o takim zyciu marzysz to ..bierz

 

nie wiem do czego te zapisy ,ale jakby co to jestem w kolejce

moga ludzi uczyc godac i cosik im uwarzic :D

podobno do 2011 roku nie ma placu :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jamlesik:

 

ad.1 - córcia na "tak" (narazie), nawet bardzo zawzięcie;

ad.2. małżonek - "tak", zejdzie - ale to nie nastąpi od razu po zakończeniu przedsięwzięcia - potrzebne będą pieniądze na początek, żeby móc opłacać co nieco, jeśli inaczej nie da się zarobić

ad.3 - tzw. wash and go - hobby, a skoro można coś na tym zarobić to lepiej spróbować to zrobić, niż żałować, że się nie spróbowało.

 

O koniach myślimy: teoretycznie 2 już mam - starsze, ale do jazdy rekreacyjnej (czyt.: na naukę dla Jamlesa) rewelacyjne!!! Na takich koniach chcę się skupić - rekreantach. Wypożyczenie mi tych 2 zaproponowała znajoma instruktorka posiadająca takowe na własność. Ona pracuje w zupełnie innym rejonie kraju, a konie są w jej stronach rodzinnych. Ze swojej strony i tak chcemy kupić klacz - jeszcze źrebaka, być może jej młodszą siostrę też.

O rodzinach z dziećmi myślę - trzeba będzie przygotować coś w rodzaju placu zabaw dla dziatwy; może ogródek kwiatowy dla pań, jakiś hamak do polegiwania - niekoniecznie tylko dla pań. Tam jest mały stawek - jeśli się go w miarę sensownie przygotuje to może być świetne miejsce do zabaw dla dzieci.

To tak w skrócie.

 

Frosia

Kolejka to do dyżurowania ze mną nocami ciemnymi (dniami też) gdy Szanowny w morzu będzie :D Jesteś dalej zainteresowana??? A to godonie to super pomysł, gwara śląska staje się rarytasem!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...