Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Brazowego Uroczyska


braza

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • braza

    10541

  • Agduś

    4690

  • DPS

    3621

  • wu

    2676

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

za Wikipedią

Święto to zostało ustanowione dla upamiętnienia strajku 15 tysięcy kobiet, pracownic fabryki tekstylnej, które 8 marca 1908 roku w Nowym Jorku domagały się praw wyborczych i polepszenia warunków pracy. Właściciel fabryki zamknął strajkujące w pomieszczeniach fabrycznych z zamiarem uniknięcia rozgłosu. W wyniku nagłego pożaru zginęło 129 kobiet.

 

W dniu 8 marca 1910 roku na zjeździe w Kopenhadze z inicjatywy Klary Zetkin ustanowiono święto wszystkich kobiet. Po raz pierwszy święto to obchodzono 8 marca 1911. W Polsce szczególnie popularne w okresie PRL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc kochani :D

Córcia już lepiej, ale do szkoły i tak jutro nie idzie - wolę sprawdzić to ucho u laryngologa - pańcia "rodzinna" nawet do niego nie zajrzała, jak pisałam :-? A z tego powodu, że nie wiem, co się w tym uchu dzieje wolałam nie ryzykować i na konie nie pojechałyśmy, chociaż dzień bardzo ładny :( Nadrobimy, od środy rekolekcje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Brazuniu :-)

 

Nieustannie duzo zdrowka dla Karli. I niech sprawa z uchem sie wyjasni ... a jak bedzie trzeba, to nawet lepiej pokusic sie o konsultacje u prywatnego laryngologa, aby byla pewnosc, ze nic brzydkiego sie tam nie dzieje ...

 

A u nas byl weekend swietowania i sklepowej rozpusty :D Wiosna przyniosla nam piekne lekkie kolekcje i az trudno sie powstrzymac od kupienia tego czy owego :oops: :D

Poza tym wzielismy sucz na dlugasny spacer po lesie kabackim ... i pomyslec, ze jeszcze rok temu narzekalam, jakie te Kabaty przeludnione i w ogole ciasne, a teraz zasuwam ze wsi, aby miejskim lasem sie nacieszyc :roll: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Amberciu, Ty to Egzemplarz pojedyczny jesteś, normalnie :D :D Nie każdy ze wsi do miasta jedzie pooddychać... :D :D

 

Córcia nie narzeka, ale jutro idę prywatnie właśnie do lekarza. Niech sprawdzi dla mojego choćby spokoju sumienia. A jeśli wszystko będzie dobrze, to w końcu stajnia!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, dobrze, że mamy mieszczuchów, bo z czego byśmy żyli, Brazuniu... :lol:

 

Jak już zamieszka z powrotem w mieście to od czasu do czasu przyjedzie na wieś i wtedy fajnie będzie, nie? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to tak sobie myślę, że jak znajdę tę swoją Cichoszę (jak ją pięknie Jamles nazwał) to Ambercia będzie już wystarczająco miastem znudzona :wink: :D Co nie?? :D

 

A wiesz, co ja teraz robię???

 

Salon sobie urządzam :D Ot, jak to się gupoty trzymajom człowieka, gdy nie za bardzo ma co robić :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...