Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Brazowego Uroczyska


braza

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • braza

    10541

  • Agduś

    4690

  • DPS

    3621

  • wu

    2676

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No to zagadka!!!

 

Ossssooo chodzi??

 

Cytata: jak najbardziej autentyczna !!!

 

"Przełozenie Sprawy Urodzonego Jana Henryka Fryderyka de Brüncken Porucznika w Woysku Pruskim Pozwanego i Powoda Przeciwko Urodzoney Juliannie z Roppow Urodz: Fryderyka Alexandra de Brüncken Konsyliarza i Kapitana Woyskowego Małżonce, iako Matce i Opiekunce swych Dzieci z Urodzonym Henrykiem Benedyktem a Brüncken spłodzonych, w assystencyi Męża czyniący Powodowey i Pozwaney."

 

Kto zgadnie dostanie nagrodę - wirtualnego batonika :D

 

Przemyślałam sprawę:

Julianna była żoną kapitana Fryderyka Aleksandra, który na skutek ran odniesionych na wojnie został bezpłodny. W związku z tym w jego obecności i za jego zgodą(chyba, bo w innym wypadku mógłby protestować, a to nie sprzyja płodzeniu dzieci) dzieci z rzeczoną Julianną płodził Henryk Benedykt (zapewne bliski krewny męża - może brat?). Tymczasem porucznik Jan Henryk (brat ww.?), najwyraźniej przekonany, iż są to jego dzieci pozwał Juliannę do sądu. Ona nie była mu dłużna i też go pozwała (nie wiadomo, o co).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zagadka!!!

 

Ossssooo chodzi??

 

Cytata: jak najbardziej autentyczna !!!

 

"Przełozenie Sprawy Urodzonego Jana Henryka Fryderyka de Brüncken Porucznika w Woysku Pruskim Pozwanego i Powoda Przeciwko Urodzoney Juliannie z Roppow Urodz: Fryderyka Alexandra de Brüncken Konsyliarza i Kapitana Woyskowego Małżonce, iako Matce i Opiekunce swych Dzieci z Urodzonym Henrykiem Benedyktem a Brüncken spłodzonych, w assystencyi Męża czyniący Powodowey i Pozwaney."

 

Kto zgadnie dostanie nagrodę - wirtualnego batonika :D

 

 

Ja myślę, że sprawa prosta:

Julianna była żoną Henryka Benedykta a Brüncken, któren to zmarł zostawiwszy wdowę z dziećmi,

która to wdowa wyszła za mąż za Fryderyka Alexandra de Brüncken

i w jego asyście zostają pozwanymi i powodami w sprawie przeciwko Janowi Henrykowi Fryderykowi de Brüncken

i która to sprawa zostaje z jakiegoś powodu przełożona... :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem nasze nie oznacza Forumowe tylko Brazowe, ale to też nie oznacza, że Jamlesik na ten przykład nie będzie mógł tych własnościowych Brazowych 2 nóg (obojętnie z której strony patrzeć) wypróbować. Do czasu, kiedy Jamlesik będzie mógł te dwie nogi (z której bądź strony patrzeć) wypróbować pewnie będą już całe cztery nogi, głowa i zad + grzbiet właśnościowe Brazowe, czyli ... wszystko jasne :D

 

Anoleiz dzięki za kawki :D

 

Idę jakieś pieniądze bez sensu (czyli na artykułu służące do pożarcia) wydać, a później wrócę i pogadamy :D

 

Kuchni nie skończyłam, dzisiaj mam nadzieję to zrobić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona jedna, facetów trzech, dzieci ilość bliżej nieznana... Wszyscy się w swojej wzajemnej obecności rozmnażali na potęgę z tą jedną żoną i teraz się kłócą o dzieci. Gdyby wtedy były testy DNA, to mieliby łatwiej, a tak to im zostało tylko podobieństwo dzieci do rodziców oceniać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...