Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Brazowego Uroczyska


braza

Recommended Posts

Kiedy ja kurde nie wiem jak :roll: Powaga, w życiu nie zastanawiałam się nad tym :-?

 

Najwyższy czas zacząć się zastanawiać a jeszcze lepiej - zacząć działać. :roll:

Połączysz przyjemne z pożytecznym a moze i jakaś kaska wpadnie 8) :D

Już Ci mówiłam jak - zacznij od forum muratora. :D

No i musiałabyś się zaopatrzyć w jakiś - choć półprofesjonalny - program.

I do dzieła!!! :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • braza

    10541

  • Agduś

    4690

  • DPS

    3621

  • wu

    2676

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Darex dzięki, a co do przerwy technicznej, to już sama nie wiem. Działki jeszcze niet :-? Kiedy ją kupię to całe Forum o tym usłyszy, takiego ryku z siebie dobęde :D

 

Szkoda tej pierwszej działeczki. Fajna była. :(

 

Oj tak!! Szkoda :-? W tej chwili czekam na rozwój wydarzeń i zobaczymy. Mam taką jedną na oku ... ale tfu ... tfu ... tfu ... przez lewę ramię :wink:

 

kiekie ... od plucia to tu Froschka na etacie jest 8) Brazunia, nie zabieraj jej roboty :roll: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym Wy się tu zajadacie?? Ja też chcę........ :oops:

 

Kurna ! Rogaliki Marcinki - typowo poznańskie, wypiekane tylko w okolicach dnia Św. Marcina. Dobre i podobno tylko w Poznaniu je pieką :-?

No cóż zrobić.. trza tam jechać

ino niech sie dziewczyny pobuduja, to mamy wikt i opierunek :wink: :lol:

 

Dobrze prawisz :D

 

Dziewczyny!!!! Budować się!!!! Migiem!!!!

 

No przecież się budujemy ... 8) Migiem to to może nie jest ale jakoś idzie do przodu 8) :lol:

Tak więc przyszłoroczny listopad jest już zaplanowany - robicie nalot na Poznań :lol: :lol: :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brazunia, Ty przemyśl wyrzucanie drzwi tarasowych. Zamkniesz najpiękniejszy widok, jaki możesz mieć z domu - widok na ogród. Potem żal Ci będzie, że nie ma tych potoków światła wlewających się z ogrodu, że nie widać słonecznego dnia albo rozświetlonego światełkami wieczornego ogrodu świątecznego. Wiem co mówię, w moim domu takich drzwi nie ma i zawsze bardzo, ale to bardzo mi ich brakuje. Zobacz, jakie to piękne i wyobraź sobie widok zprzez takie drzwi z domu. :D

 

http://www.krzysztopol.com.pl/graf/drzwi6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą to pamiętam to doskonale ze szkoły, ze studiów ... jak się trzeb było czegoś nauczyć to milion wazniejszych, zdecydowanie niecierpiących zwłoki spraw było do załatwienia ( nawet sprzątanie, prasowanie - którego nie znoszę :-? , a to przegląd szafki, kosmetykow ... ) :wink: :wink: :wink: :lol: :lol: :lol:

A ja zawsze najbardziej mobilizowałam się na tzw. ostatnią chwilkę 8) :lol: :lol: :lol:

Jakbym o sobie czytała!!!

 

ee to chyba o mnie :oops: :oops: :oops: :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brazunia, Ty przemyśl wyrzucanie drzwi tarasowych. Zamkniesz najpiękniejszy widok, jaki możesz mieć z domu - widok na ogród. Potem żal Ci będzie, że nie ma tych potoków światła wlewających się z ogrodu, że nie widać słonecznego dnia albo rozświetlonego światełkami wieczornego ogrodu świątecznego. Wiem co mówię, w moim domu takich drzwi nie ma i zawsze bardzo, ale to bardzo mi ich brakuje. Zobacz, jakie to piękne i wyobraź sobie widok zprzez takie drzwi z domu. :D

 

Deepessia dobrze mówi, drzwi balkonowych nigdy dość :roll: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą to pamiętam to doskonale ze szkoły, ze studiów ... jak się trzeb było czegoś nauczyć to milion wazniejszych, zdecydowanie niecierpiących zwłoki spraw było do załatwienia ( nawet sprzątanie, prasowanie - którego nie znoszę :-? , a to przegląd szafki, kosmetykow ... ) :wink: :wink: :wink: :lol: :lol: :lol:

A ja zawsze najbardziej mobilizowałam się na tzw. ostatnią chwilkę 8) :lol: :lol: :lol:

Jakbym o sobie czytała!!!

 

ee to chyba o mnie :oops: :oops: :oops: :oops:

 

I o mnie też :p :lol: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym Wy się tu zajadacie?? Ja też chcę........ :oops:

 

Kurna ! Rogaliki Marcinki - typowo poznańskie, wypiekane tylko w okolicach dnia Św. Marcina. Dobre i podobno tylko w Poznaniu je pieką :-?

Oj te rogale świtomarcińskie są... pyszne :lol: ...a jak w biodra idą :roll:

Ja mam rogale co roku na imieninach mojego syna Marcina ale on ich nie lubi. Dziwny jakiś. Marcin a nie lubi rogali marcińskich :roll: :o No cóż, czasami tak bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł wątku choinkowego jest przedni :lol: Jestem za :D :D :D

 

ps. Już się nie mogę doczekać Świąt :roll: Uwielbiam ten nastrój :D

 

To tak ja ja!!!! Ale muszę bardzo mocno się pilnować, gdy wchodzę do sklepu z tymi świątecznymi duperelami ... A im bliżej tego dnia, tym gorzej :wink: :D

 

Ja też uwielbiam nastrój świąteczny! Ale powiem szczerze - powoli ten nastrój jest zamieniany na drobne. Wczoraj byłem w OBI. Już jest zrobione stoisko z choinkami, babkami itepe! To lekka przesada. Dopiero byłuy tu znicze, a tu już próbują tworzyć świąteczną atmosferę Kto pierwszy ten lepszy! A do świąt jeszcze półtora miesiąca. Wystarczyłoby w grudniu zamontować taką wystawkę :(

Wiecie co? Też tak mam... ale właściwie to tak bardzo uwielbiam święta, że z jednej strony wkurza mnie to całe szaleństwa zaraz po 1 listopada, a z drugiej cieszę się, że jest :lol: Bo tak człowiek sobie popatrzy na te lampki :) i na te choinki zielone :lol: i na świecidełka i serwetki i pierdółki i tak mu lepiej na duszy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobowa dobrze mowi ;) choć tych wyścigów marketowych nie znoszę, to jakoś tak człowiekowi lepiej w sercu i na duszy, jak sobie o świetach myśli ... A w związku z tym, że nie biegam codziennie po marketach, to jakoś mi to nie przeszkadza co się tam wyprawia - a na szczęście "normalne" sklepy jeszcze takiego świra nie mają ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Moje Kochane Dziewczyny!!! Zaszalałam dzisiaj i ... kupiłam nowy odkurzacz!!! Stary doprowadzał mnie do zimnej furii !!! Jakoś to przeżyję, mam nadzieję!!

 

Depeesiu ja nie chcę zamykać tego salonu!!! Zmianie poddane będą tylko jedne drzwi tarasowe - a jest ich 2 pary - z dużych 160cm na węższe - 90cm. Dyskusji aktualnie podlega tylko fakt, czy zostawić drzwi, czy zamienić je na wyyysoookie okno tak na powiedzmy 230cm. Są jeszcze 3 drzwi - wąskie 90cm i te zostają. Na pewno zmianie ulegną drzwi z sypialni - zamiast nich będzie właśnie wysokie na 230 cm okno!!! Tak więc widok będzie nieograniczony!!! Po nocach nie spałam, żeby to wymyśleć :wink: Wkleję zdjęcie z takiej wizualizacji i sama zobaczysz, że nie stracę widoków.

 

Zrobiłąm sobie kawę i do niej mam ... no co??? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś smacznego, słodkiego tylko ... troszkę nieświeżego :-? :wink:

 

A z tym odkurzaczem Brazunia, to chyba nie centralny kupiłaś , co ?? :wink: :lol: :lol: :lol:

 

Jakie nieświeże :o Są super!!! trzymam w lodówce!!

 

Centralny odkurzacz .. hmyy .. na to nie wpadłam ... nieeee... nie wpadłam!!! Kupiłam bezworkowy bo z tym tradycyjnym szału dostawałam - pies rasy owczarek i worki to jest nieporozumienie!!! W ciągu dwóch tygodni 4 worki poszły!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś smacznego, słodkiego tylko ... troszkę nieświeżego :-? :wink:

 

A z tym odkurzaczem Brazunia, to chyba nie centralny kupiłaś , co ?? :wink: :lol: :lol: :lol:

 

Jakie nieświeże :o Są super!!! trzymam w lodówce!!

 

Centralny odkurzacz .. hmyy .. na to nie wpadłam ... nieeee... nie wpadłam!!! Kupiłam bezworkowy bo z tym tradycyjnym szału dostawałam - pies rasy owczarek i worki to jest nieporozumienie!!! W ciągu dwóch tygodni 4 worki poszły!!!

 

:o :o nawet nie wiedziałam, że jakieś bezworkowe są :o A z tym centralnym to Cię podpuszczałam :wink: Pewnie pomyślisz o tym w nowym domku ... choć też niekoniecznie. Ja nie robię - dla mnie strata pieniędzy :-?

 

Ty masz owczarka w domku ??!!! Zdjęcie jakieś poproszę :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owczarek niemiecki sztuk raz, płci pięknej!! Bywa, że chwilami jej nie lubię :wink: :-? Jak chociażby w momencie, gdy przychodzi np. paczka a ona szczeka przez cały czas, gdy ja tę paczkę odbieram :-? Niestety, chyba już jej od tego nie odzwyczaję :cry:

A to Katma w pełnej krasie!!

http://images23.fotosik.pl/77/dd14fe9ee9ebb21amed.jpg

 

Aktualnie wygląda jak wypłosz, bo linieje! Dlatego ten centralny odkurzacz to nie jest znowu taki głupi pomysł :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reyzel to jest tak: 2 razy w roku traci sierść - to fakt. Długa jest to i wszędzie ją widać - też fakt!! W sumie trwa to około 1,5 miesiąca, oczywiście z różnym natężeniem!! Nie należy do przyejmności zbieranie psiej sierści ze wszystkiego, co tylko masz pod ręką: sierść jest wszędzie!!! Ale .... to tylko 2 razy w roku!! A przyjemnośc z przebywania z takim sierściuchem jest ogromna!!! Owczrki kaukaskie są psami dośc trudnymi w prowadzeniu, trzeba naprawdę dobrej ręki do nich! Każdy pies może być niebezpieczny, ale są rasy mające szczególne predyspozycje do bycia niebezpiecznymi - do nich należą Kakukazy. Owczarki niemieckie też, zresztą!! Labradory są piękne, ale to są psy myśliwskie, uwielbiają las, przestrzeń i ciągły ruch!! Poza tym ich sierść jest tak samo widoczna w domu jak owczarków. Agduś ma Leonberega - ogromneee psy o ogromnych sercach, ale też z taką samą ogromną ilości sierści.

Jeśli chodzi o psa na posesji to moim zdaniem powinien przynajmniej wyglądem odstraszać potencjalnych "niegrzecznych". Labrador tego nie zrobi. One nawet groźnie nie wyglądają. Piesnie musi być grożny - ale to tylko Wy będziecie o tym wiedzieć :wink:

 

Boszszsze!!! Ale wykład dałam!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kochana, kto ma mi tu o pieskach pisać jak nie ich posiadacze ?? :D

Sierść mnie nie przeraża - coś na ten temat wiem - mam długie czarne włosy i też są wszędzie :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

A z tym kaukazem to wiem, ten temat jest odpuszczony, własnie ze względu na to, ze są raczej niebezpieczne.

No a labradorki ... nie mów, ze nie są straszne, jak ktoś ich nie zna :wink: najmniejsze nie są a do tego jak zaszczekają , to hoho 8) :lol: :lol: :lol:

No a bernardyna ... to ja chyba nie zdołam nakarmić :wink:

A poza tym to oczywiście - ja chcę psa który będzie w domu, większość ludzi mi mówi o tym, że powinien być na dworze :-? No i jeszcze jedna kwestia - nie ma nas po 12 godz w domu... i tu się robi mały konflikt interesów :-? Przecież nie zostawię zamkniętegp w domu psa , na 12 godz.! Mogę wypuścić na ogród ... ale co zimą ???

 

No nic, zobaczymy co się wymysli do przyszłego roku :roll: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to kwestia przyzwaczejania psa do pewnych zachowań z jednoczesnym uwzględnieniem jego potrzeb, oczywiście. Duży wybieg i porzadna buda załatwią sprawę pozostawiania psa samego na jakiś czas. Tak samo porzadne ogrodzenie działki zapobiegające podkopaniu się przez psa pod ogrodzeniem też rozwiązuje sprawę nieobecności domowników,: pies ma swobodę (działka) i ochronę przed deszczem i mrozem (buda)! Ja też przyjmuję tylko opcję "pies w domu", ale psy uwielbiają być na dworze - toż to ich terytorium i chcą mieć wszystko na oku :wink:

Wbrew panującej opinii duże psy wcale więcej nie jedzą niż małe! Ja dla swojej kupuję 15 kg karmy suchej raz na 3-3,5 miesiąca! Raz, czasami dwa razy w tygodniu dostaje gotowany ryż z mięsem z puszki, a tak sucha karma! 2 razy dziennie - rano i wieczorem. Cały koszt jej wyżywienie to średnio ok. 70 zł. miesięcznie. Jak na psa prawie 40kg to nie jest dużo!! Oczywiście doliczyć jeszcze trzeba jakoweś smakołyki, a to ustrojstwo jest drogie - niestety!

Uwielbiam wszystkie psy, ale w domu wolę jednak mieć dużego :wink: :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...