Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Brazowego Uroczyska


braza

Recommended Posts

Witam popołudniowo :)

 

Psuczka chyba wczoraj z lekka przegięła na spacerku, ledwo ją utrzymałam, tak goniła, a wieczorem dziwnie dyszała i miała bardzo gorący nos, chyba temp. pdskoczyła. Ale to była trzecia doba, podobno dość kryzysowa. Idę z nią dzisiaj do lekarza, niech obejrzy i się wypowie. Dzisiaj dobrze, nos zimny, a gdy w zasięgo słuchu i węchu pojawiłą znienawidzona sąsiadeczka mało z siebie nie wyskoczyła!!! Oby nie było tylko wczorajszej powtórki z rozrywki :-?

 

Słuchajcie, czy ktoś widział Króliczka???? No zapodział się na amen :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • braza

    10541

  • Agduś

    4690

  • DPS

    3621

  • wu

    2676

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej brazuniu, dopiero teraz doczytalam, ze suczydlo chyba ropomacicze zaliczylo, tak? Ale jak widze sprawa dobrze sie skonczyla i psuka zajmuje juz miejsce dla niej przeznaczone 8) Dobrze, ze tak szybko zareagowalas na jej chorobsko :roll: Teraz wystarczy pilnowac szwow, antybiotykow i badania kontrolnego :-) Duzo zdrowka dla sunieczki no i dla Was, bo chyba chorobowy efekt domina zaliczylyscie :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amberciu, witaj Słońce, znowu wpadasz jak po ogień :D Zaliczyła to paskudztwo, zaliczyła, ale faktycznie, dość szybko zareagowaliśmy, a to ważne. Jakoś tak faktycznie łańcuchowo poszło, mam nadzieję, że na cały rok wystarczy :D

Wuśku, lekarz przyjmuje wieczorem, od 18. To jedyny gabinet czynny w niedzielę, chociaż tylko przez godzinę, tak więc jeszcze poczekam. Wygląda na to, że czuje się lepiej, wolę jednak się upewnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ja we wszystkich ON-kach widze swoja Herusię? :lol:

Moja doszła do siebie po zabiegu dopiero po tygodniu a na twojej widac goi się jak na psie :lol:

Najgorszy dla nas moment był jak biedna dowlokła sie do budy i nie chciała stamtąd wyjśc a wczesniej nigdy tam nie przebywał dłuzej niż dwie sekundy. Myslelismy wtedy ze poszła zdychac w samotności :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje kocice obie to zaliczyły, ale sama się wchłonęła. I to mimo szaleństw, które odstawiała Miśka. Takoż głowa do góry. Tylko pilnuj, żeby nie szalała na spacerkach.

 

Nie uwierzysz, ale Miśka zrobiła się... gruba!

Nie wychodzą z domu wcale, chociaż jest ciepło. Śpią, żreją i szaleją po domu, ale to najwyraźniej za mało ruchu dla nich, bo tyją. A wywalone za drzwi siedzą za szybką i patrzą z rozpaczą w ślepiach - wpuść nas! Wywalanie wcale nie jest takie łatwe, bo gdy z kotem na rękach ruszam w stronę drzwi natychmiast mam komplet pazurków wbity we mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wcześnie chwaliłam .... lekarz podejrzewa przepuklinę pooperacyjną, jutro muszę skonsultowac to z tym, który przeprowadzał operację.

Do dupy :-?

 

Oj ... Agdus ma racje. Ogranicz suce ruch i wyeliminuj jakiekolwiek wlazenie na kanapy czy fotele. Sucz nie moze tez samodzielnie korzystac ze schodow. Nawet z trzech czy pieciu :roll: Kontroluj systematycznie temperature bo cos mi sie wydaje, ze moze byc zagrozenie infekcja ...

Jesli przepuklina bedzie duza, niestety skonczy sie kolejnym zabiegiem. Z mniejszymi da sie zyc ...

Trzymam kciuki za suczydlo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schody to przekleństwo, ale powiedzcie mi co ja mogę zrobić??? Mieszkam na IV piętrze, nie zniosę jej na rękach!!! Łóżka i fotele mogę ograniczyć, oczywiście, już to zresztą zrobiłam, ale schody .... nawet nie wiem, czy dałabym radę z koleżaką w kocu np ją znieść. Ona waży 42 kg!!!

Jutro pogadam z tym drugim wetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowilam Braza... Ja swoja przez tydzien wyprowadzalam tylko na balkon, a potem na rekach znosilam. Z tym, ze moja wazyla 7 kg a ja mieszkam na parterze. Moja miala chyba ciezsza operacje, ale i tak sie troche dziwilam, ze tak wyprysnela Ci na dwor. No nic... Wszystko bedzie dobrze, tylko moze dluzej trwac. :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży odsetek przepuklin stanowią przepukliny pooperacyjne będące powikłaniem wielu zabiegów jamie brzusznej. Ocenia się, że przepukliny takie powstają w 2-10% laparotomii. Na ich powstanie ma wpływ zarówno błąd chirurga (niewłaściwa technika czy szwy) oraz zaburzenia gojenia rany wynikające ze stanu chorego lub wrodzonych zaburzeń syntezy i degradacji kolagenu. Przepukliny pooperacyjne powstają znamiennie częściej po operacjach w trybie pilnym niż po zabiegach planowych. Najczęstszymi przepuklinami pooperacyjnymi są przepukliny kresy białej (cięcie pośrodkowe) lub okołopępkowe. Te drugie są najczęściej skutkiem nieprawidłowego zarośnięcia rany po operacji laparoskopowej.

 

Przepuklina, wbrew obiegowej opinii, nie powstaje nagle pod wpływem dużego wysiłku. Wysiłek może przyczynić się do ujawnienia przepukliny, która istniała wcześniej. Współcześnie za najważniejsza przyczynę powstawania przepuklin uważa się wrodzone zaburzenia syntezy i degradacji włókien kolagenowych. Wraz z wiekiem zachodzi degradacja owych włókien, stąd też częstsze występowanie przepuklin w wieku starszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo szczegółowe, dzięki Małgoś. Ten pierwszy wet wspominał właśnie o roli szwów w tym wszystkim, mówił że winna tu może być również masa psa, bo to wielkie stworzenie jest. Zobaczymy, co powie ten drugi.

 

Wcale na nią nie patrzyłam :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...