Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Brazowego Uroczyska


braza

Recommended Posts

Ale nie Agduś - mnie chodzi co innego .

Ja mówię o konieczności uzyskania Pozwolenia na użytkowanie co jest właśnie wyraźną klauzulą (ale w Pozwoleniu na budowę) i dotyczy to wszystkich budynków, które mają w założeniu przyjmowanie grup ludzi. One muszą spełnić pewne (kretyńskie) kryteria. I co idzie za taka klauzulą - np zgłoszenia do instancji typu - straz pożarna, PIP (!!??), BHP itp.

"Zwykły' mieszkaniowy się zgłasza i trzeba oczywiście tych formalności dopełnić ale to jest, że tak się wyrażę, pikuś w porównaniu z pierwszym przypadkiem.

 

W każdym razie tylko to skojarzyło mi się z przypadkiem Brazowym.... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • braza

    10541

  • Agduś

    4690

  • DPS

    3621

  • wu

    2676

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeszcze tak myślę cały czas... może w przypadku "zwykłego" :wink: mieszkalnego Nadzór może przyjść i po zgłoszeniu końca inwestycji - ma na to określony czas (3 tygodnie?) ale nie musi. To Ty Agduś będziesz wiedzieć, bo mnie się jeszcze (??) nie zdarzyło po prostu budować domu.. A w przypadku o którym ja pisze (to dot. budynków kategorii tzw XIII bodajże) przychodzi zawsze. I to by może była odpowiedź na pytanie Twoja Brazia - czy musi być wizyta Nadzoru na budowie....?

 

No i dalej myślę, że może on jest określony jao BEZODBIOROWY bo ma w założeniu inną funkcję niż mieszkalną? Np - JAKĄ??

 

Brazunia - Co tam jest jeszcze w tych Warunkach napisane?

A poza tym on chyba był budowany już dość dawno (w sensie z parę lat temu tak na oko) więc wszystkie formalności powinny już być załatwione.. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w przypadku zwykłego domu zgłasza się zakończenie budowy i dostarcza gruby plik papierków. W ciągu 21 dni od złożenia KOMPLETNEGO pliku dokumentów, czyli w praktyce od dnia dostarczenia brakujących na wezwanie biurw, mogą, ale nie muszą przyjść i oglądać (w praktyce nie przychodzą). Po 21 dniach można jechać odebrać "Potwierdzenie przyjęcia obiektu budowlanego do uzytkowania". Czyli oni nie wydają pozwolenia, tylko przyjmują do użytkowania. Nie zgłoszenie sprzeciwu w ciągu 21 dni oznacza zgodę.

W przypadku budynków o innym przeznaczeniu jest inaczej, ale po co pisać o tym w WZ??? Czy w WZ jest określony rodzaj budynku? Może tam było wolno postawić tylko domek letniskowy albo jakiś budynek gospodarczy? Coś budowanego bez pozwolenia na budowę na podstawie tylko zgłoszenia. nie weim, jak to wygląda w przypadku takich budynków. Jeżeli jednak tam jest część działki odrolniona, to czemu miałoby tak być Ja bym się temu BARDZO wnikliwie przyglądnęła przed kupnem, żeby się nie wkopać w coś nie do rozwikłania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, narazie na większość Waszych pytań nie znam odpowiedzi. Pojedziemy do tego Pana w przyszłym tygodniu i chciałabym wtedy zadać Mu cały komplet pytań. O co pytać w przypadku kupowania gotowego już i zamieszkanego domu??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, narazie na większość Waszych pytań nie znam odpowiedzi. Pojedziemy do tego Pana w przyszłym tygodniu i chciałabym wtedy zadać Mu cały komplet pytań. O co pytać w przypadku kupowania gotowego już i zamieszkanego domu??

 

Zapytaj Malki, ona kupowala "dom po kapitalnym remoncie"... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co pytać, to jedna sprawa, co i jak sprawdzić, to druga. Nie liczysz chyba na szczere odpowiedzi w stylu: "fundamenty nie były izolowane przeciwwilgociowo, ocieplenie kładli miejscowy pijaczek z synem, więc niekoniecznie coś daje, ogrzewanie kosztuje 500 zł miesięcznie"... Niech Ci facet pokaże dowód osobisty z meldunkiem w tym domu... I koniecznie dowiedz się, co z prądem. U źródeł! Przed tym spotkaniem pogadaj z biurwami, o co biega z tym "bezodbiorowym". Widziałaś projekt i pozwolenie na budowę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry wieczór

Brazula normalnie mam ochotę kopnąć Cię w to miejsce na którym siedzisz :evil: wcześniej nie wiedziałaś co tam pisze :evil: łooo kobieto :evil: weź Ty najlepiej Kobieto jak masz te papiery co z nich te mondrości czytasz zeskanuj albo strzel fotki i podeślij mnie to poczytam w poniedziałek popytam mądrzejszych ode mnie i Ci może coś powiem :D o co pytać:

 

1. sprawdzić tytuł własności nieruchomości - jak jest księga to gruntownie 5 razy przede wszystkim dział 4 księgi ( ewntualne hipoteki i zadłużenia) trzeci ( wszelkiego rodzaju służebności ) dział 2 kto tam jako właściciel wpisany no i czy w dziale pierwszym zgadza sie oznaczenie działek i powierzchnia tego co masz kupić

 

2. od własciciela zażądać dokumentacji z budowy pozwolenia na budowę odbiory czy są przyłącza zinwentaryzowane czyli naniesione na mapach

 

3. na wszelki wypadek sprawdzić w nadzorze budowlnanym czy przypadkiem nie toczy się względem tej nieruchomości jakieś postępowanie w sprawie samowoli budowlanej

 

tyle mi na razie przyszło do głowy ale jak sobie jeszcze coś przypomnę to dam Ci znać :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wuśka, Ty nie kop, tylko słuchaj i tłumacz: nie widziałam, bo nie oglądałam dokumentacji! Nie byliśmy pewni, czy to aby na pewno to! Pojedziemy w tygodniu i wszystkiego sobie zażyczę, tak więc zbieram informacje, czego mam sobie życzyć!! :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No załatwiamy, załatwiamy ... a właściwie to na żebry narazie chodzimy od banku do banku .. jeszcze drzwi przed nami z krzykiem nie zamykają i nie wzywają antyterrorystów, to chyba dobrze, nie??? :wink:

 

A taka przejażdżka na koniku po lesie ... bezcenne!!!!! Kiedy już kupię, załatwię Ci rezerwację ... ale weź aparat... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochana, bez aparatu, dwoch psow i Marka to ja sie na takie wypady nawet nie ruszam :-) Ale jak juz sie zwalamy, to masz jak w banku pelna dokumentacje a nawet jakas indywidualna sesje! Obiecuje! :D Napisze nawet wiecej, to na pewno sie wydarzy :-) Uwielbiam nadmorskie tereny, kocham konie, a piekne kobiety zawsze inspiruja fotografow i ... fotografki :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brazusia ja tylko namawiam cobyś pamiętała że dysponujesz zbitkiem 9 cyferek co się numer telefona nazywa :lol: :wink: i jak pojedziesz a bedziesz miała na miejscu jakieś wątpliwości to wyjdź "na fajkę" zadzwoń i na szybko się coś przedyskutuje żebyście nie musieli parę razy jeździć po to samo :D a dla mnie to rezerwacji nie ma :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawszy się porwać walentynkowemu szaleństwu chciałam wszystkim przesłac jakieś serduszka i buziaczki, ale toto się przypałętało:

 

http://www.sp3tychy.neostrada.pl/roznosci/grafika/walentynki_300_kopia.jpg

 

Szczęśliwego Dnia Złodziei ... i Kochanków .... ale dlaczego ich połączono, to za diabła nie rozumiem :wink: :D

 

Kochajmy się, lubmy i szanujmy a na pewno będzie przyjemniej i weselej!!!!

 

Dobrej nocy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak to proste jezd kradnie siem calusy, serca, reke..dziefcynem , chlopaka, oddech..figure czasem w wyniku milosci tes cos kradnie ..wolnosc tys milosc kradnie..no wielka slodsiejka jesd..ta milosc

.. no gienieralnie z tom milosciom jezd tak ze siem duuuzio kradnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...