Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Brazowego Uroczyska


braza

Recommended Posts

Ostatkiem sił zachowuję resztki rozsądku :wink:

 

Z tym dworkowym stylem sof to ja przegięłam, chociaż na wielu stronach meblowych takie meble jak na zdjęciu od Veruni nazywane są właśnie "dworkowe" nie wiedzieć czemu. Podobają mi się kształty sof i foteli jakie wrzuciłam w dzienniku, nie wiem czy one są "dworkowe", "chłopsko-siermiężne" czy inne, ale je lubię i chciałabym jakoś je wcisnąć do tego saloniku. Belki na suficie zmienią kolor, ale zastanawiam się jak to zrobić. Z tego co pamiętam, są wrednie pomalowane farbą ... chociaż głowy nie dam.

Piaskowiec najchętniej bym wywaliła, ale przeraża mnie ogrom tego przedsięwzięcia! Zamocowany jest na maksa, dobry klej qurna kupili, skucie tego doprowadzi ściany do ruiny. Może uda się się chociaż właśnie ten skos jakoś zlikwidować, ale zobaczymy.

 

Gwoździku, jesteś debeściak :D

 

 

Edziu, Kasiorku - witajcie pięknie :D Usiądźcie wygodnie i czujcie się jak u siebie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • braza

    10541

  • Agduś

    4690

  • DPS

    3621

  • wu

    2676

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przyjrzałam się teraz zdjęciom tych belek sufitowych ... to jednak jakaś bejca jest. I co z tym zrobić?? Szlifowanie tego na suficie to masakra, demontaż, szlifowanie i malowanie ponowne łączy się z dodatkową kasą, a tą za bardzo nie cuchnę :-?

 

Sufity nie będą białe, jeno pastelowa orchidea lub jaśmin!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sufity nie będą białe, jeno pastelowa orchidea lub jaśmin!
czyli białe :wink: pastelowej orchidei to bym na sufit nie dała, ale jasmin to już tak.

To zdjecie wklejone prze Verunię to jest wręcz to co sobie u Ciebie wyobrażam :D Idealnie!!!

No i że tak powiem: szkłem dupy nie utrzesz. :-? Znaczy: paiskowiec najlepiej skuć :-? a belki zeszlifować. Jakieś ofiary muszom być :p

 

A tak na marginesie powiem: odpuść sobie kolor na ścianach :wink: Upchnij go w meblach, lampach, dodatkach i takich tam :wink: Ściany NEUTRALNE!! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może by tak coś hmm zagipsować albo w ten deseń? i jakiś kolorek,

znaczy chodzi mi po głowie, czy da się to jakoś przykryć ten kamień?

tynkiem? gipsem? trochę to poszerzy ścianę, ale jakby na to fajną fakturkę rzucić

przynajmniej by kamyrdolców czy marmurów widać nie było...

 

tak sobie gdybam, bo tak mnie tchnęło

a może to awykonalne,

no nie znam się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa dechy na suficie można spokojnie kupić szlifierke i pojechać z koksem przed wprowadzka, przeszlifować do surowego drewna i zrobić co tam będziesz uważać za stosowne, czy zostawić surowe i tylko zabezpieczyć, jasne mniej będzie przytłaczać a drewno w sumie jest neutralne i do każdego koloru pasuje

a jak nie to malniesz pod kolor czegoś tam i też będzie git...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

miałam na mysli okna i drzwi ( w ramach, by nawiązać do sufitu) z takiego drewna jak podloga i belki pod sufitem..

wiadomo, że bedziesz robic sukcesywnie w miare mozliwosci, dlatego chyba lepiej zacząć od sufitu..moze zdejmijcie belki albo je trochę rozjaśnij..ten sufit pomiedzy nimi mógłby być też jak ściany, ale i tak bardzo juz skupia uwagę, jest ciężki..

1.lepiej trzymac sie w pomieszczeniach otwartych 2 -3 powtarzajacych sie cyklicznie kolorów..tu w pokoju ciepły brąz podlogi i zieleń i ecru..gdy przechodzisz gdzieś dalej to widzisz np. brąz i ecru..dalej znowu np. ecru i fiolet, róż córci..potem dalej już możesz dodawać..pamietaj o "parach" np. lamp, wazonów, dodatków..nadają harmonię :)

2.chce jeszcze dodać, że ładnie byłoby stworzyć dobry podkład pod to co eksponujesz, tzn, jeśli chcesz tapicerki np. w zielone czy brązowe paski ..to może intensywne kolory i wtedy sofę postaw na tle jednej jasnej kremowej ściany i to nawiązałoby do jasnego sufitu gdybys taki zostawiała między belkami..popróbuj na wizualkach..

3. dla zamącenia :wink: czy dałabyś radę zdjąć część belek z sufitu, tak by zostawić tylko podświetlony prostokąt nad ławą? lub przyczepić klimatyczne lampy-żyrandole..

4. spróbuj sie dowiedziec u kamieniarzy jak zmienić te fugę przy piaskowcu, bo może drobna zmiana wydobedzie piekno kamienia..id ze zdjeciem lub pytaj nieocenionego Foresta :)

 

ps. do rozmowy wczesniejszej :) -rozjaśniasz jasnym złotem w ecru - lampy, poduszki, regał, roleta rzymska, dywan, obraz..

 

wstawiam propozycję :oops: zastawieni :oops: a ściany piaskowca zwykłymi regałami do sufitu..jesli lubisz książki..nowa g-k obudowa prosto w górę..

 

http://wnetrzator.pl/wp-content/uploads/2009/03/wystroj_wnetrz_w_starym_stylu_salon3.jpg

 

trudno mi zabierac głos, bo ja podobnie jak ktos tu pisał, lubie jasne ściany, a na to kolor dodatków..ale to tez ulubiony kolor mojej siostry i córci :D

pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piątka na wesoło

 

 

się ma,

miałem na myśli ściany i framugi (w ramach, by nie trzeba było nawiązywać do podłogi) z takiego styropianu jak sufit i belki pod podłogą...

wiadomo, że nie będziesz robić sukcesywnie, bo nie masz możliwości (finansowych), dlatego chyba lepiej skończyć na suficie i dać sobie spokój .... może zamontujcie belki albo je trochę zaciemnij ... ta podłoga pomiędzy nimi nie może być dokładnie taka jak ściana , ale ponieważ i tak nie skupia niczyjej uwagi, bo jest za lekka ...

 

1. Lepiej trzymać się pomieszczeń zamkniętych 20 -30 niepowtarzających się cyklicznie szarości ... tam w piwnicy zimna szarość podłogi i zieleń i chgw ... ponieważ i tak tam nie przejdziesz to nie widzisz np. brązu i chgw ... i znowu chgw i rybi filet, fan fan tulipan córci ... i potem już nic nie musisz dodawać ... nie staraj się nigdy łączyć w pary np. lamp i wazonów ... bo i tak nie nadają niczemu harmonii ...

 

2. Nie chce mi już się pisać, ale dodam, że bez sensu jest bawić się w jakiś podkład pod to, czego nikomu nie pokażesz, tzn. jeśli nie chcesz tapicerki (bo po co) np. w czerwone kropki... to może same szarości i wtedy szafę postaw za jedną ciemną ścianą i przez to nie będzie ona do ciemnej podłogi, bo i tak jej takiej nie zostawisz pomiędzy belkami ... nawet nie próbuj na wizualkach (bo i tak nie wyjdzie)

 

3. Dla rozjaśnienia sytuacji ... czy dałabyś radę zdjąć cały sufit, tak by zostawić tylko przyciemniony trójkąt kalenicy nad ławą? Lub odczepić te paskudne lampy antybakteryjne?

 

4. Nawet nie próbuj się dowiedzieć u stolarzy jak można odnowić fugę przy piaskowcu, bo wielkie zmiany i tak nie wydobędą piękna z tego czego piękna nie ma... id ze zdjęciem i nigdy nie pytaj Gwoździka

 

 

Ps. do rozmowy jutrzejszej .. – przyciemnisz jakimś gooownem w chgw – ciemadan, łampu, rzymsku rolietu ...

 

wstawiam propozycję

http://www.ourvictorianhouse.com/Dining%20Room/demolished%20fireplace.jpg

 

bardzo łatwo jest mi zabrać głos, bo w przeciwieństwie do innych tu piszących, lubię ciemne ściany bez dodatków .. ..

 

mam nadzieję, że mi wybaczy :D :D :D

 

Braza to ostatni raz - obiecuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoździk Programu :D

 

Piaskowiec idzie wont takoż kilka belek z sufitów! Zostaną belki prostopadłe do kominka i jedna równoległa pośrodku. Nie wiem, czy będę teraz je szlifować, a może po prostu tylko wrednie pomaluję je na inny kolor farbą do drewna, ale będzie ich mniej. Taka sama zagłada czeka niektóre belki w kuchni i sypialni. Kolor na ścianach oliwkowy gaj, sufity pastelowy jaśmin - tu ukłon w stronę Kasi :D , pomyślę jak zrobić te ramy wokół okien.

 

Howgh!! Dzięki serdeczne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i bardzo dobrze, młotek i majzel to fajne narzędzia,

belek nawet nie próbuj szlifować, szkoda czasu,

jeżeli to drewno iglaste, nie wyszlifujesz,

zawsze zostanie w pęknięciach stara bejca,

jak możesz to pomaluj,

nawet w kolorze sufitu,

nie będą tak przytłaczać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie gniewasz się, że Szanownych Gości Twych "sparafrazowałem" ... ???

 

 

... po prostu tępy jestem pod względem doradzania w kwestii kolorystyki ... i stąd wzięła mnie ta głupawka ...

 

... wiesz przecież, że ręcami i pałkami swemi popieram wszystkie porady powyżej

 

... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoździk, no co Ty :o

 

Czy ktoś z Was widział może materiały nadające się na obicia w kratkę, albo sofy w takim stylu jakie wrzuciłam w dzienniku właśnie w takim obiciu "kratkowanym"?? Nie mogę znaleźć - obejrzałam dzisiaj w sklepie (narazie jednym, to fakt) chyba z setkę próbek obiciówek i kicha, ani jednej kratki!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Maylandziu, nawet więcej powiem ... jest dość drogi :-? Poza tym w moim pięknym mieście szansa na kupienie ich mebli jest niewielka, kiedyś VOX miał sofę "Sempre" w ofercie (to ta, o której Ci mówiłam, że facio nie wiedział co to za firma :o ) ale już zrezygnowali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mebelplast nie jest tani :roll:
Zgadza się :-? Polecam coś z moejgo Matrixa ( musze się podlansować 8) ) tani, funkcjonalny, wiele możliwości kombinacji ustawienia i kolorów. Choć kratki nie widziałam, ale ja za kratką nie przepadam, delikatnie rzecz ujmując :oops: Ale paaaaassssssssskkkkkkiiiiiiiiiii to jest to !!!!!!!!!!!!!!

Jak będziesz miała mnie dość to mnie wygoń :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...