Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Brazowego Uroczyska


braza

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • braza

    10541

  • Agduś

    4690

  • DPS

    3621

  • wu

    2676

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A czemu?

młode konie maja więcej energii?

Młody koń, który nie miał nigdy na sobie sopdła, może skutecznie protestować przeciwko dosiadaniu go. Im mniej wprawny jeździec, tym skuteczniejsze protestowanie. Krótko i obrazowo mówiąc - rodeo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i usmiech na dzień dobry ślę!!

http://www.gify.kgb.pl/gify/usmiechy/sm19.gif

 

Włączając się do dyskusji powiem, że w mojej stajni panuje bardzo brzydki zwyczaj jak najszybszego ujeżdżania koni, niestety!! Klaczka, o któej mowa ma jakieś 2,5 roku i już powoli zakładają jej siodło!! Nie podoba mi się to, bo z tego co wiem, najlepsze efekty osiąga się po ukończeniu 3,5 roku nie mówiąc o tym, że przed tym okresem koń jest po prostu jeszcze nieukształtowany. Noszenie siodła na pewno mu w tym kształtowaniu postawy nie pomaga!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony trzyletni nieujeżdżony arabek zapowiada niezłą zabawę. Te konie zajeżdża się wcześniej. Wszystko zależy od intensywności jeżdżenia. Myślę, że można już zakładać siodło i lonżować, żeby koninkę przyzyczajać. Potem powoli obciążać siodło, na chwilkę się na nim zwieszać, karmiąc w tym momencie cukrem. Powoli przyjdzie czas na posadzenie kogoś lekkiego. Byle nie były to od razu długie i męczące jazdy.

Niestety nie tylko w Twoim klubie zajeżdża się bardzo młode konie, bo co będzie taki pasożyt, nierób stał i żarł owies, skoro może zarabiać na siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy kojarzysz Calvaro - kary koń z piekną latarnią na pysku!! Grzbiet miał wygięty w łuk - efekt zbyt wczesnego chodzenia pod siodłem!! Wyglądało to paskudnie, gdy nie miał siodła.

 

Zapaliłam się do tej klaczki, bo jest po prostu cudowna!! Wczoraj, gdy przemywałam jej oko i czyściłam to był poprostu pokaz przytulaśności i całuśności !!! Jest bardzo ciekawa wszystkiego i chętne do współpracy - jeszcze! Jak narazie nikt jej krzywdy nie zrobił, no bo jeszcze od niej niczego nie chcą!!

No jednym słowem - zauroczyła mnie!!! Szanownego Pana zauroczyła o wiele wcześniej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żonka zdała, ale pocieszam sie, że prawko odbieże dopiero w październiku i nikomu nie zrobi krzywdy, hihihiihihihiiiii :lol: :wink:

 

Nieeee, no Ciebie tylko lać i patrzeć, czy równo puchniesz :wink:

 

Stukowa dziękuje za trzymanie kciuków :D

 

Nie ma sprawy!!!! Najważniejsze, że pomogły!!! Jak ja będę zdawać, to się uśmiechnę do Pani Stukowej o to samo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć kierowca bombowca!!!!!!!!!!!!!! :D

Ja tylko na sekunde bo jadę stal kupić.............

Żonka zdała, ale pocieszam sie, że prawko odbieże dopiero w październiku i nikomu nie zrobi krzywdy, hihihiihihihiiiii :lol: :wink:

Stukowa dziękuje za trzymanie kciuków :D

 

a dlaczego tak długo musi czekac na ten dokument????? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Ullerciu!!! Już miałam Cię gdzieś nawoływać, bo mi zniknęłaś!!!

 

Podejrzewam,że nasz Szanowny Pan StukPuk sobie żartował z tym październikiem :D :D

 

Witaj Brazunia :lol:

Troche mam róznych zajęć, muszę się uczyc bo w sobote mam egzamin, a jeszcze w piatek wieczorem idę na imprezke a z obowiazków matczynych i domowych nikt mnie nie chce zwolnić :wink: , i dobrze :lol: :lol:

Sprzatanie i takie tam zostawiam na przyszły tydzien :oops:

A i Wigilia w tym roku u mnie :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc braza

co u ciebie?

 

No nareszcie!!!!! U mnie spoko, ale Ty się migasz od dwiedziń, jak ... ja od sprzątania - koncertowo!!!!!

 

Gdzie się podziewałaś???!!!

sprzatalam 8) :lol: :lol:

 

Wpadnij do mnie - jeszcze niczego nie ruszyłam, będziesz miała pole do popisu!!! :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...