Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Agroturystyki i koni na Pałukach


Biała

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 711
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Młody to narzeka, że w Newcastle to zawsze wiatrzysko paskudne wieje. Mówi, że nie jest jakoś specjalnie mokro, nie pada co chwilę, ale wiatry są bardzo często i to niemiłe jest. :roll:

No cóż - coś za coś, jeśli normalnie się żyje i w miarę bezstresowo, to znowuż pogoda jakaś nie na nasze nerwy... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, kochana, pięknie poszła Wam budowa w górę! :D

Nie wiem, jak wysoko planujecie zrobic ściankę kolankową, bo dobrze byłoby mieć co najmniej 140 cm od podłogi do załamania ściany - potem przy kategoryzacji dopiero od takiej właśnie wysokości skosu będzie zaliczona połowa powierzchni (tzn. od wysokości 140 do 220 liczy się połowa powierzchni), niżej się nie liczy - a to potem ważne jest, gdybyście chcieli się kategoryzować. Jak będziecie chcieli to warto zobaczyć sobie tutaj:

http://wbn.agroturystyka.pl/sprawdz_kategorie_id_92.html

Wejdź i zaznacz, co będziecie mieli, to pomoże Ci zorientować się, co powinno być w obiekcie i jak powinno być zrobione, żeby potem jakąś sensowną kategorię uzyskać. To jest zakładka przeznaczona specjalnie do tego, żeby kwaterodawcy mogli samodzielnie sobie sprawdzić, jaką kategorię uzyskaliby przy oficjalnej kategoryzacji.

W razie czego pytaj, pomogę. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt - ładnie rośnie!

Słuchaj Depesi!

Ja na ten przykład to bym się cieszyła, gdyby dwa pokoje (większy i mniejszy) były połączone drzwiami. No bo akurat 2+3 to dla nas jak znalazł. I dziecka by można kontrolować bez snucia się w piżamie po korytarzu. No ale to tak egoistycznie piszę, bo pewnie mało takich, którzy by chcieli dwa pokoje naraz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, Agduś, to byłby pomysł. Drzwi wstawić to nie problem, a można je w razie nie potrzeby trzymać zamknięte albo nawet zastawić szafą. Porozmawiam z mojnym na ten temat.

 

Depesiu: no myśmy właśnie pod tym kątem planowali te pokoje. Żeby dostać najwyższą z możliwych kategorię. Dlatego są te łazienki i aneks kuchenny, i pokoje mają odpowiednią wielkość. Nie wiem dokładnie ile ma ta ścianka, ale wygląda na dość wysoką. Na zdjęciu jest na 7 czy 8 pustaków. To chyba będzie 140cm. Jak tylko mama będzie miała chwilę czasu to wyślę ją na budowę, niech mierzy :D Bardzo dziękuję za cenne rady :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. A pomysł z połączeniem pokoi drzwiami jest bardzo dobry, w razie potrzeby może to być rodzaj apartamentu dla rodziny, np. 2 + 3 , jak u Agduś.

Pamiętajcie też o takich rzeczach, o których 99% gospodarzy zapomina: o ogólnej instrukcji BHP i o wywieszce z Waszym numerem telefonu na widocznym miejscu w korytarzu na przykład. :lol:

Szafa nie wystarczy - musi byc jeszcze wieszak ścienny na kurtki i jeszcze parę tego typu spraw - w linku to wszystko macie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie o bardzo starannej wentylacji łazienek. Goście nie będa zwracać żadnej uwagi na fakt, że nalali na podłodze albo że cała łazienka w parze i trzeba by chociaż drzi otworzyć. Musi być bardzo dobrze wentylowana, bo się zagrzybi.

Ja wiem, że to później będzie, ale tak mi się przypomniało z ostatnich kategoryzacji... :lol:

Zanim meble zaczniecie kupować, też powinnyśmy pogadać. 8) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia użytkownika: Zastanówcie się nad rodzajem kabiny prysznicowej. Najczęściej widywałam takie plastikowe z odsuwanymi drzwiami. Drzwi się zacinały, w prowadnicach kwitło bogate życie różnych grzybów (nie do domycia, wiem, bo próbowałam czasem oswoić taką łazienkę) i w ogóle raczej budziło to odrazę. Zdecydowanie preferowałam prysznice wykafelkowane. Tylko z czego drzwi? Zasłonka z ceraty obrzydliwie się lepi, a znów szklane drzwi ciężko domyć z kamienia... Depeesiu, co na to Pani Inspektor?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...