Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dziennik budowy - komentarze C 117 Joli i Krzyśka


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 110
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

Właśnie podziwiam Wasze okna. Kolor suuuuper. My jesteśmy na etapie poszukiwań i zbierania ofert. Zauważyłam, że macie okno tarasowe z ruchomym słupkiem i bez dzielonych szyb. Spotkaliśmy się z opinią, że przy takiej wielkości okna (wg projektu 200 x 235) słupek powinien być stały, a szyba dzielona. Niektórzy wykonawcy nie dają gwarancji na inne rozwiązanie. Ciekawa jestem, jak to jest u was, czy zmienialiście wymiary okna ? i co na to wasz producent?

pozdrawiam

Katerina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też jestesmy na etapie tynkowania :lol: :lol: :lol: Prawda, że "budowa" zamienia się w "dom"?? Gratuluje i życzę powodzenia w dalszej wykończeniówce :lol: Będę tu do Was wpadać i podglądać co nieco :o

Po tych wszystkich brudnych robotach [tynki i wylewki] prace wykończeniowe wydają się przyjemnością. Nie jest tak do końca. Wprawdzie można chodzić w pantoflach :D Ale trzeba się mocno trzymać za portfel! Ktoś napisał na forum, że wykończeniówka wykańcza - i to jest prawda. Jedynie pocieszające jest to, że już bliżej niż dalej do finiszu, i widać rezultaty swojej pracy. Pozdrowienia dla Kacperka, zaraz zobaczę co u Was na budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

... Spotkaliśmy się z opinią, że przy takiej wielkości okna (wg projektu 200 x 235) słupek powinien być stały, a szyba dzielona. ... Katerina

Co do tego czy szyba ma być dzielona czy nie? ... widziałem w wielu domach znacznie większe powierzchnie. Myślę, że w codziennym nie wyglądałoby to najlepiej. Ale to rzecz gustu - teraz szprosy w dużych oknach są chyba na topie. Co do słupka, to coś w tym jest. Nasze okno otwiera się z pewną trudnością i chyba słupek stały byłby wskazany. Ale może to tylko kwestia odpowiedniej regulacji [mam taką nadzieję]. Oczywiście producent daje na swój wyrób gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam i mam pytanko odnośnie okien dachowych. Czy kupowaliście taki wymiar jaki jest w projekcie, czyli 78x140, i jakiej firmy? Interesuje mnie też cena za 1 szt. My wstępnie oglądaliśmy FAKRO i od ceny katalogowej dostaniemy rabat na 21% czyli 1 szt. okna wyniosłaby nas wraz z kołnierzem jakieś 1020 zł. Ale na allegro takie okno można nabyć za 800 zł, różnica ogromna zwłaszcza jeśli kupuje się parę szt. Co wy na to ? Czy to jest bezpieczny zakup a może to nie takie okna, może mają jakiś ukryty haczyk ?Nie wiem co mam o tym sądzić ale oferta jest kusząca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam i mam pytanko odnośnie okien dachowych. Czy kupowaliście taki wymiar jaki jest w projekcie, czyli 78x140, i jakiej firmy? Interesuje mnie też cena za 1 szt. My wstępnie oglądaliśmy FAKRO i od ceny katalogowej dostaniemy rabat na 21% czyli 1 szt. okna wyniosłaby nas wraz z kołnierzem jakieś 1020 zł. Ale na allegro takie okno można nabyć za 800 zł, różnica ogromna zwłaszcza jeśli kupuje się parę szt. Co wy na to ? Czy to jest bezpieczny zakup a może to nie takie okna, może mają jakiś ukryty haczyk ?Nie wiem co mam o tym sądzić ale oferta jest kusząca

 

Czesc,

Tak sie wtrace przy okazji, bo sama kupowalam okna dachowe na allegro - byla spora roznica :)

Poszukaj zaufanego sprzedawcy, to sa firmy ktore normalnie sprzedaja ten towar a na allegro, robia sobie reklame i lepsze ceny.

Mysle ze wrato kupowac na necie, bo zaoszczedzisz sporo pieniedzy.

Ja kupilam i nie narzekam :wink:

Wymiar taki jak w projekcie tylko ze velux.

 

Pozdrowienia,

Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

co nowego się w waszym CODZIENNYM zmieniło.

No właśnie problem w tym, że niewiele czy zgoła NIC.

 

Czekam z niecierpliwoscia na dalsze etapy wykonczeniowki

My także!

A tak całkiem poważnie, to powolutku jeszcze ocieplamy poddasze i czekamy na speca od płytek. Poczyniono pewne zakupy, o których coś napiszę niebawem w dzienniku.

Pozdrawiam i dzięki za życzliwe zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 4 weeks później...
  • 1 month później...

czesc,

wlasnie szukałam sobie na necie drzwi i okien w dębie bagiennym i prosze, znalazłam. Strasznie fajnie to wygląda, a jeszcze fajniej ze da sie pomalować? czy tez okleic brame hormanna na ten sam kolor. Mam nadzieje, ze sie nie obrazisz jak bym sobie przekleiła zdejciątka do swojego dziennika?

Acha, moja suńka tez miala powikłania po kleszczu. Oj bylo krucho - kocim wenflonem sie ledwo weterynarz wczepiał do kroplówek, ale juz dobrze jest. To sie zdarzylo w glupim momencie- jak pojechalam z córką do rodziców na wakacje. Maz myslal, ze ona taka apatyczna bo tęskni, a ona juz ledwo zipała. Dobrze, ze w pore ją zawiózł do lecznicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

[wpis przeniesiony z "dziennika"]

 

witam

 

My z zoną marzymy o domku tylko troszki kasy brak, ale mam pytanie czy mozna zobaczyc wasz codzienny na własne oczy zwłaszcza ze jestesmy z krakowa i podjechalibyśmy sobie, jesli tak to prosze o odpisanie na priv

http://forum.muratordom.pl/uzytkownik85070.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
  • 1 month później...
  • 2 weeks później...
  • 2 months później...

Hej,

 

śliczny domek, bardzo zgrabny i rewelacyjnie wykańczany! Łazienka i kominek piękne! :D

Ten projekt tylko w wersji c117d stał się wlaśnie konkurencją dla DCP180a - jak do tej pory bezkonkurencyjnego. Chętnie byśmy zobaczyli go na żywo jeśli to możliwe. My ze względu na teren musielibyśmy zmienić tylko kąt nachylenia dachu. :roll:

 

pozdrawiam i życzę rychłej przeprowadzki

KVV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...