Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub Mlodych Mam


mbz

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

tak wirus.

znalazlam opis:

Hand-foot-and-mouth disease (Choroba rąk, stóp i ust; pryszczyca)

Choroba rąk, stóp i ust jest schorzeniem wirusowym samoistnie ustępującym, które wywołuje infekcja wirusem Coxsackie A i B. Obserwowana u dzieci i dorosłych. Krótki 3-6 dniowy okres inkubacji bez zapowiedzi, po którym występuje gorączka, zapalenie gardła, bolesność błon śluzowych w ustach, suchy kaszel, ból głowy, złe samopoczucie oraz ewent. biegunka i bóle stawów. Choroba bardzo zaraźliwa, występuje zazwyczaj w okresie letnim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam Kochane Mamy :))))

 

Chcę się podzielić z wami swoimi doświadczeniami :))))

może się przydadzą :))) bo mnie nikt nie powiedział :(((((

mianowicie mój synek się urodził duży ( 4,930 ) siłami natury i mało tego podwinął rączkę podczas porodu. Jako maluszek ciągle płakał , a nie miał żadnych kolek , pediatra mówiła że wszystko jest ok , praktycznie na moją usilną prośbę wypisała mi skierowanie do neurologa. Idąć myślałam że mi powie ,, czego głupio matako chcesz , wszystko jest w porządku,,

a ona nie , pyta mi się czy bedę przyjezdżać na rehabilitację !!!!

Mały miał przykurcz mięśni i asymetię :(((

Już od trzech i pół tygodnia chodzimy na masaże i gimnastykę :))

efekt był już po trzech zabiegach :))) teraz ma skończone 7 miesięcy i powoli bierze się do raczkowania , a nawet próbuje wstawać w łóżeczku :)))

zupełnie inne dziecko , samo siedzi i się bawi :))) a przedtem ciągle na rękach bo płacz i płacz :((( i o dwa miesiące za pózno bo dziecko jak skończy 4 miesiące już można ćwiczyć :)))

przynosi to ulgę maluszkowi i oczywiśćie rodzicom :)))

więc warto czasem się upomnieć u pediatry , bo nie są skorzy tak sami z siebie , nio chyba że wada jest widoczna :(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
witam

 

mój dopiero przedszkolak :)

co prawda już 3 rok

 

ale obecnie najchętniej przesiedziałby całe dnie na budowie, niż do przedszkola chodził

przesiedział :lol: , to też źle powiedziane - on buduje :D

:D To tak jak mój.Co prawda ma dopiero trzy lata. Zapisałam go do przedszkola i był tam trzy dni..Cały czas płakał ,nie miałam siły go tam posyłać skoro w tej chwili nie pracuję zawodowo. Teraz całe dnie potrafi być na budowie. Ma swoja taczkę i mogę Was zapewnić ,że on tam nie siedzi bezczynnie... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witajcie Mamusie!

 

Mam problem. Mojemu synkowi (2,5 roku) na wewnętrznej powiece wylęgł się jęczmień, który urósł do wewnątrz i teraz lekarze mówią już o gradówce. Jest teraz leczony homeopatycznie, bo nie zgodziłam się tak od razu na zabieg pod narkozą.

 

Szukam dobrych lekarzy - okulistów dziecięcych, specjalizujących się w takich schorzeniach, z którymi mogłabym skonsultować problem. Najchętniej w rejonie Szczecin - Gdańsk - Poznań.

Czy ktoś z Was może mi w tym temacie pomóc?

 

Denerwuje mnie to, że okuliści, z którymi rozmawiałam od razu mówią o chirurgicznym usunięciu, a na forach czytam, ze gradówka traktowana maściami, antybiotykami i nagrzewaniem sama się wchłania, tyle, że to trwa do pół roku nawet.

 

Dla mnie narkoza i zabieg chirurgiczny u tak małego dziecka to zupełna ostateczność. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Aniu, kurcze ale się Pewełkowi przyplątało :( rzeczywiście narkoza nie brzmi fajnie...

Moja córeczka, wcześniaczek jest pod opieką Poradni Okulistycznej przy szpitalu na Pomorzanach w Szczecinie, zajmuje się nią dr Modrzejewska, podobno to bardzo dobry okulista. Ja niestety na razie zbyt wiele nie mogę na jej temat powiedzieć... Pani doktor ma też gabinet prywatny, może przez telefon uda ci się skonsultować. Podam ci namiar gdyby był potrzebny, wiem że trzeba dzwonić ok 20 : http://www.modrzejewska.ifg.pl

 

Pozdrawiam wszystkie mamy i mam pytanie czy któraś z was ma doświadczenie z przedłużoną żółtaczką niemowlęcą (patologiczną) i anemią u maluszka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas maly tez ma juz cos na policzku ponad miesiac.smaruje mu mascia ichtiolowa,detromycyna,tormentiolem i nic.podejrzewam ze to jakis kaszak.bede w polsce to zaraz uderzam do lekarza.pewnie bedzie naciete wyczyszczone i zaszyte.moze antyb iotyk.jest to czerwona twarka krostka.nie ropieje.nie powieksza sie.dziwne.wielkosc 3 mm.tu mi powiedzieli ze sie rozejdzie wchlonie.ciekawe????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magdzia a z czym? może mi coś doradzisz na co zwracać uwagę, jak leczysz?

moja córeczka ma 2 miesiące i nie dość że żółtaczka twała/trwa tak długo to teraz spadły jej wyniki krwi :( jutro jedziemy na badania i zobaczymy co dalej...

 

U nas żółtaczka trwała też ok. 2 m-ce, ale nie była niczym leczona, Antek nie był naświetlany. Jedyne, co robiłam, to przez dwie doby ściągałam mleko i dawałam mu przegotowane przez butelkę, bo dzieci karmione piersią mogą mieć przedłużającą się żółtaczkę i niczym to nie grozi, ot był taki test, czy to "wina" mleka czy też może niewydolności wątroby - okazało się, że to przez mleko, więc daliśmy spokój żółtaczce, mogłam spokojnie karmić dalej, żółtaczka zniknęła sama. Ale właśnie zaraz po zejściu zażółcenia, okazało się, że jest bardzo blady, dostaliśmy skierowanie na badanie morfologii + poziom żelaza, wyszła anemia, przez 4 miesiące dostawał Ferrum Lek, wyniki się poprawiły. A teraz znów wróciła anemia, znów dostaje żelazo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...