Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Samodzielne montowanie alarmu?


Szerkan

Recommended Posts

Nic nie płacąc - wystarczy czytać instrukcje które są dołączone do poszczególnych części składowych alarmu - sam założyłem alarm Satel'a - i działa nic z dymem nie poszło - to był mój pierwszy raz:

czego się trzeba trzymać:

kabla: biały i niebieski kabelek: do kontaktronów i czujek, czerwony i czarny - zasilanie (+ i - ), brązowy - zegar (CLK), zielony - dane (data)

wszystkie połączenia lutujemy i izolujemy (np rurki termokurczliwe)

dajemy sobie czas na założenie kontaktronów - precyzja bardzo wskazana

ciągniemy kable - dużo kabli - opisując je na obu końcach

dodajemy kable na zapas

szafka w której będzie wisieć płyta od alarmu - montaż w miejscu chronionym, płytę montujemy przed powieszeniem szafki.

zawieszamy syrenkę zewn. taką którą będzie widać i dodajemy gdzieś taką której łatwo się nie zlokalizuje)

odpalamy zgodnie z instrukcją i po chwili zaczynamy programować.

 

nie taki diabeł straszny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Koleś "Szerkan" chce się po prostu zareklamować i sprzedać trochę tych instrukcji.

 

Troszkę tu napisałem:

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=108063

 

Jestem całkowitym amatorem i uważam, że każdy kto ma instrukcję od producenta alarmu, odróżnia plus od minusa w "elektryce" da sobie radę z montażem i uruchomieniem alarmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 1 month później...
czesc jak juz macie doswiadczenia z alarmami to poradzie jaki do domku parterowego z uzytkowym poddaszem ja sypialnie mam na dole a szanowna tesciowa na poddaszu wiec strefy nocne i dzienne sa dwie pozdrawiam

 

czujki ruchu tak, ale załączane jak nikogo nie ma w domu. (nie dot.garażu) Na strefę nocną w tym przypadku czujki magnetyczne w oknach - załączane na noc + drzwi zew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak jak napisał radomik, tylko czujniki w oknach i drzwiach. W drzwiach kontraktony czy jakoś tak zwane, a w uproszczeniu magnes na części ruchomej {np. skrzydło drzwi}, styki kontaktronu na ościeżnicy. Do okien to raczej czujka wibracyjna, zadziała w czasie wybijania szyby, a także manipulowanie przy oknie ją uruchomi. Czujnik magnetyczny zadziała tylko w wypadku otworzenia okna. Jeżeli czujniki ruchu to ew. piwnica i zapamiętać żeby nie schodzić po załączeniu alarmu albo system załączany po opuszczeniu pomieszczeń przez wszystkich, łącznie ze zwierzakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...