Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Podłoga - dylemat.


Masta1

Recommended Posts

Nie polecam paneli Classen " Lapacho Negro" ciemny kolor się brudzi, a tzw klasa ścieralności AC4 się nie sprawdziła, owszem kluczem się ich nie da porysowac, ale wystarczył piasek i pudełko. Pod pudłem była drobina piasku i porysowaną mamy podłoge, bo gdy przesuwaliśmy pudło tekturowe niezbyt obciążonego, bo w środku były gazety zrobiła się duża rysa. Teraz sie zastanawiam, czy nie zrobić użytku z tego piasku i nie walnąc sobie wzorku na panelach :-/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Betsi2006 napisał (a?):

 

Grazia

A ty się już zdecydowałaś, udało Ci się czegoś dowiedzieć na temat tych desek?

 

Tak, zdecydowałam się. Zamówiłam Dąb selekt jasny. Znajomi mają selekt ciemny: drugi rok, wygląda ładnie.

 

Jego duże próbki widziałam w niedzielę w TTWopex na Al. Jerozolimskie W-wa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grazia

 

Ja też już na 99% podjęłam decyzję. Zmierzam w kierunku dąb select ciemny

( choć jasny też bardzo mi sie podoba) a na poddasze do syna - wiąz.

Dlaczego wybrałaś właśnie jasny? Bierzesz parkiet czy deski?

Czy Ci Twoi znajomi są zadowoloeni z tej podłogi, nie rysuje się, nie wypacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałam parkiet klepki. Radził tak parkieciarz, który układa od dawna ten rodzaj.

Ciemny ma więcej słoi i bardziej przypomina drewno, jednak wybrałam jasny, bo będzie zbliżony do schodów i drzwi. Znajomi ciemny dopasowali do drzwi i mebli barwionych na orzech. Oni tą podłogą handlują i bardzo ją cenią. Nie zdarzają się wpadki z cyklinowaniem i lakierowaniem. Poza tym parkiet dębowy gestreif kosztował by z położeniem 200-220 zł bez listwowania. Finsh będę miała za 150 zł. (ułożenie 30 zł za metr).

 

A tak w ogóle skłaniałam się do jesionu, ale tak jakoś wyszło i tak zostanie. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...