Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

rekuperator ILTO - ktos zna? ktos uzywa?


Recommended Posts

Sam napisałeś - że to nowość - więc może nic dziwnego, że doświadczonych użytkowników brak?

pzdr.

-romwis

 

Czy ja wiem czy taka nowość wątki na forum są z 2004/2005 może nowy jest dystrybutor.

 

Ja wysłałem maila do nich wczoraj dzisiaj miałem telefon o dostarczenie rzutów domu. Zobaczymy co będzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

rekuperatorowcy ILTO wzywam Was

bardzo mi sie ten produkt podoba, szczegolnie, ze posiada nagrzewnice wodną i jak zrozumiałam specjalne podłaczenie z komory kominka do reku

takie cos widziałam w Finlandii na żywo

laska wchodzi do chaty wrzuca szczapkę, mija pare minutek i jest przyjemne ciepelko ale nie tylko w poblizu kominka tylko wszedzie

aha jeszcze tam jest taki okap kuchenny tez niezle cacko i podobno w zestawie okolo 1200zł...

ma to juz ktos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rekuperatorowcy ILTO wzywam Was

bardzo mi sie ten produkt podoba, szczegolnie, ze posiada nagrzewnice wodną i jak zrozumiałam specjalne podłaczenie z komory kominka do reku

takie cos widziałam w Finlandii na żywo

laska wchodzi do chaty wrzuca szczapkę, mija pare minutek i jest przyjemne ciepelko ale nie tylko w poblizu kominka tylko wszedzie

aha jeszcze tam jest taki okap kuchenny tez niezle cacko i podobno w zestawie okolo 1200zł...

ma to juz ktos?

 

Ja dzisiaj byłem w Warszawie w siedzibie firmy Fincomfort obecnie jedynego przedstawiciela Ilto na Polskę.

 

Zostałem przyjęty w pełnymi honorami przez Panią prezes którą jest pełnej krwi finką (chyba tak sie mówi co :-? )

 

 

Powiem tak co raz bardziej mnie Ilto interesuje. Dzisiejsza rozmowa mnie w tym utwierdziła za najbardziej profesjonalne podejście i ciekawą ofertę reku.

 

Do dzisiaj byłem najbardziej nastawiony na ofertę http://www.rekuperatory.pl ale teraz ILTO wygrywa.

 

Szkoda tylko ze firma fincomfort jest krótko na polskim rynku i chyba jeszcze nie robili żadnej wentylacji mechanicznej w domu jednorodzinnym poza obiektami wielorodzinnymi.

 

Aha ILTO podobno jest tak ciche że można go powiesić na ścianie każdego pomieszczenia oprócz sypialni i nie będzie go słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rekuperatorowcy ILTO wzywam Was

bardzo mi sie ten produkt podoba, szczegolnie, ze posiada nagrzewnice wodną i j

 

Jak zapytałem o to na http://www.rekuperatory.pl to stwierdzili że jest to bardzo złe rozwiązanie ponieważ trzeba budować oddzielny obieg dla reku czyli koszty bo inaczej kocioł przy podłogówce będzie na długo się wyłaczał czy nie grzał nagrzewnicy w reku.

 

Ale fincomfort broni tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, jesli to sama podlogowka to moze i tak

ja mam system mieszany a pomysl z wodną nagrzewnica mi sie podoba

jeszcze lepiej jak ktos ma bufor cieplny ładowany czymkowliek - solarami , plaszczem....

 

okap wyciag z kuchenki - pochlaniacz ZAPACHOWY

popytam sie o to ILTO u zrodla:)

ale jak nie maja zadnej instalacji w Polsce to moze nawet dobrze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, jesli to sama podlogowka to moze i tak

ja mam system mieszany a pomysl z wodną nagrzewnica mi sie podoba

jeszcze lepiej jak ktos ma bufor cieplny ładowany czymkowliek - solarami , plaszczem....

 

okap wyciag z kuchenki - pochlaniacz ZAPACHOWY

popytam sie o to ILTO u zrodla:)

ale jak nie maja zadnej instalacji w Polsce to moze nawet dobrze:)

 

A u jakiego źródła :)

 

Czyli myślisz że pierwsza instalacja będzie pokazowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj byłem w Warszawie w siedzibie firmy Fincomfort obecnie jedynego przedstawiciela Ilto na Polskę.

witam

 

mnie też interesuje temat rekuperatorów ILTO, ale ponieważ jestem z Łodzi, to pewnie wybiorę się do firmy SOWA http://www.ilto.pl

dzwoniłem do nich i powiedzieli, że importują ILTO niezależnie od FINCOMFORTU (więc jak to jest z tym jedynym przedstawicielem?)

 

zobaczymy, jakie będę miał wrażenia po wizycie u nich (pewnie jutro)

 

acha, jeszcze jedno - podobno instalują kilkadziesiąt szt. rocznie, więc pewnie zainstalowali więcej niż FINCOMFORT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj byłem w Warszawie w siedzibie firmy Fincomfort obecnie jedynego przedstawiciela Ilto na Polskę.

witam

 

mnie też interesuje temat rekuperatorów ILTO, ale ponieważ jestem z Łodzi, to pewnie wybiorę się do firmy SOWA http://www.ilto.pl

dzwoniłem do nich i powiedzieli, że importują ILTO niezależnie od FINCOMFORTU (więc jak to jest z tym jedynym przedstawicielem?)

/quote]

 

Zadałem im to samo pytanie Fincomfort twierdzi że za chwilę się to zmieni tzn że Sowa bedzie musiał nawiązać współprace w nimi czy jakoś tak.

 

Napisz jak już będziesz po rozmowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie też interesuje temat rekuperatorów ILTO, ale ponieważ jestem z Łodzi, to pewnie wybiorę się do firmy SOWA http://www.ilto.pl

dzwoniłem do nich i powiedzieli, że importują ILTO niezależnie od FINCOMFORTU (więc jak to jest z tym jedynym przedstawicielem?)

Zadałem im to samo pytanie Fincomfort twierdzi że za chwilę się to zmieni tzn że Sowa bedzie musiał nawiązać współprace w nimi czy jakoś tak.

 

Napisz jak już będziesz po rozmowie.

No niestety jutro nie dam rady pojechać :(. Bo dzisiaj na działce miałem pierwszy spend: 2 gedetów, 3 budowlańców, kierbud, 2 sąsiadów, koparkowy, człowiek od wodociągów i chyba ktoś jeszcze.

Od poniedziałku mam mieć kopane fundamenty i jutro muszę dużo innych spraw pozałatwiać.

 

Ale jak będę po rozmowie z SOWĄ to na pewno dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z informacji jakie uzyskałam

ILTO to podobno dośc dobra, długo istniejąca na fińskim rynku firma - własnie dla domków

anyway producentów ent.+reku w Finlandii jest miliardy bo oni wszyscy musza miec takie instalacje

moja firma tez ma takie instalacje w ofercie, takze przetestuję je w Polsce na sobie:)

z waznych informacji technicznych - u większosci fińskich producentów - najwyzsza średnicą jaką najczesciej stosują jest 160, a podprowadzenie pod anemostat 125 lub nawet 100, co mnie cieszy, bo własnie taki mam projekt.

No i bardzo popularne jest połączenie kominka z wentylacją, za to nie polecano mi rozwiązania z wodną nagrzewnicą ze względu na zwrot kosztów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...