Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

rekuperator ILTO - ktos zna? ktos uzywa?


Recommended Posts

hej

nie zwróciłam uwagi, czy u nich kosztuje to tyle samo czy nie. Mówiłam o systemach dystrybuowanych przez moja firmę.

Po prostu stwierdzili, że z nagrzewnica są ogólnie droższe i wszystko co trzeba dodatkowo zrobic aby to razem działało (instalację) oraz koszt samego reku

sie nie opłaca, ale ta jak mówię - nie wiem jak jest z ILTO - trzeba by się dowiedziec więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
  • 10 months później...

cześć

ja mam ilto 270 ekono, czyli z nagrzewnicą wodną.

Zamontowany z 4 mies. temu. Działa w domu od miesiąca. Kusił mnie model 440 ekono ale cena zaporowa.

Domek ~130 m2 użytkowej więc ten reku tak na styk dobrany.

Do nagrzewnicy poprowadzony mam dodatkowy obieg z rozdzielacza z podłogówki, więc koszt to raptem parę metrów pexa, rurki miedzianej i większy o jeden obieg rodzielacz.

Koszt instalacji na sztywnych przewodach wraz z tłumikami, anemostatami itp to w moim przypadku ~14 tys. zł

Dodatkowy 1000 zł zapłaciłem za wyciąg kuchenny na dachu razem z kanałem doprowadzającym. Nie kupowałem sterownika do tego wyciągu (chyba z 400 zł), wymontowałem dmuchawę w wyciągu nad kuchnią i tam mam spięte sterowanie. Efekt jest taki że nie mam 4 biegów tego wentylatora na dachu. Po włączeniu biega na najwyższym.

Sam reku zamontowaliśmy w łazience na poddaszu. Jest na tyle mały i cichy że nie przeszkadza. Na I i II biegu prawie go niesłychać.

Bardziej słychać kanały nawiewne, mam jeden, który mnie denerwuje, na drugim biegu jest wieczorem wyraźnie słyszalny. Mam nadzieję że jak lepiej docieplę na strychu przewody to ten kanał się również wygłuszy.

W salonie mam zrobiony dodatkowy kanał wyciągowy w celu pobierania ciepła z okolic kominka.

W obecnej chwili wilgotność w domu na poziomie 30-44% procent więc sucho (pierwszy sezon grzewczy od grudnia), reku pracuje na II lub I biegu. Nie mam jeszcze wyregulowanych anemostatów, bo wciąż się wykańczamy i nie mamy drzwi wewnętrznych.

Przy temperaturach -5 C, w domu ~20 C z nawiewów leci "letnie" powietrze. Nie mierzyłem jeszcze jaka tam jest temperatura i nie ustawiałam termostatu od nagrzewnicy w reku bo nie ma to na razie sensu.

Tu zdjęcia wnętrza:

 

http://www.ozzo.pl/d/reku1.jpg

 

http://www.ozzo.pl/d/reku2.jpg

 

http://www.ozzo.pl/d/reku3.jpg

 

Pozdrawiam - Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was Forumowicze,

mogę Wam polecić rekuperatory Ilto; sam otrzymałem tę ofertę od znajomego, który zainstalował centralę Ilto 440Econo i bardzo sobie ten system wentylacji chwalił; zanim podjąłem decyzję o wszystko dowiadywałem się bezpośrednio w firmie Fincomfort Polska Oy Sp. z o.o. w Warszawie; ja zakupiłem rekuperator/centralę Ilto650 Econo; doboru dokonałem wspólnie z projektantem m.in. przy uwzględnieniu kubatury domu (280m2 p. użytk.); obsługa przy sprzedaży bardzo fachowa; zanim podpisałem umowę pełna informacja, nic na siłę; wcześniej Pani Prezes przyjęła mnie, później umożliwiła spotkanie z instalatorem całego systemu P. Michałem; bardzo fachowo mi przedstawił działanie systemu; elstatycznie potraktowano mnie cenowo, dodano upust 10%, także będzie montowana wersja z dodatkowym kanałem od kominka; w piatek spotkałem się u mnie na działce z P. Michałem, który będzie montował system w domku; nie mogę powiedzieć jak to działa, bo dopiero będą to montować, no i to rzeczywiście nowość; przedstawiane parametry i oferowana obsługa wzbudza we mnie zaufanie; cenowo nie gorzej niż w rekuperatory.pl; jak skończę budowę i to wszystko zadziała, to uczciwie napiszę swoją opinię. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...