Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

max-przerwa-cegła - o co chodzi?


Recommended Posts

Robimy remont domu - piętro. Nad jednym pokojem podnosimy dach i w związku z tym podnosimy ścianę.

Teść (to jego dom) powiedział, że ściany były budowane w tym systemie: cegła max - przerwa - cegła (chyba chodzi o dziurawkę). I to by było na tyle jesli chodzi o jego pomoc i wiedzę. Stąd kilka pytań:

1. Ilo warstwowa jest ta sciana (2 czy 3?)

2. Czy to znaczy, że pomiędzy maxem a cegłą nie ma ocieplenia ze styropianu lib wełny tylko pusta przerwa, w której hula wiatr (dom był budowany 15 lat temu)?

3. Z czego mam murować ściany w podnoszonym pokoju? Czy max - styropian - cegła, czy tak jak było? Zalezy mi na tym, żeby było w nim w miarę ciepło bo to dla dziecka...

 

Pomocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robimy remont domu - piętro. Nad jednym pokojem podnosimy dach i w związku z tym podnosimy ścianę.

Teść (to jego dom) powiedział, że ściany były budowane w tym systemie: cegła max - przerwa - cegła (chyba chodzi o dziurawkę). I to by było na tyle jesli chodzi o jego pomoc i wiedzę. Stąd kilka pytań:

1. Ilo warstwowa jest ta sciana (2 czy 3?)

mimo wszystko technologie w budownictwie również ulegają zmianom. Mur który opisujesz byl swego czasu niejako standardem polskiego budownictwa jednorodzinnego. Nie bylo wówczas dostępna taka różnorodność materialów budowlanych jak obecnie - uściślijmy nic wówczas nie bylo dostępne :D Ale do rzeczy tą scianę mozesz potraktować jak trójwarstwową, pustka spelnia rolę izolatora cieplnego. Dzisiaj jest to realizowane za pomoca welny lub styropianu.

2. Czy to znaczy, że pomiędzy maxem a cegłą nie ma ocieplenia ze styropianu lib wełny tylko pusta przerwa, w której hula wiatr (dom był budowany 15 lat temu)?

dokladnie tak jest :D ale się nie przerażaj, powietrze jest nienajgorszym izolatorem

3. Z czego mam murować ściany w podnoszonym pokoju? Czy max - styropian - cegła, czy tak jak było? Zalezy mi na tym, żeby było w nim w miarę ciepło bo to dla dziecka...

cieżko odpowiedzieć, najlepiej byloby rozebrać zewnętrzną warstwę i porządnie ścianę docieplic ale to się = duże koszty, z kolei docieplenie tylko dobudowywanego fragmentu mija się z celem. przychodzi mi na myśl wsypanie jakiegoś granulatu w istniejącą przerwę, np styropianu lub keramzytu tylko nie mam zielonego pojęcia czy to zda egzamin

Pomocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pitbull ale to tylko jedną warstwę? Bez przerwy i bez cegły dziurawki? A co ze zróżnicowaniem materiałów? Nie zaburzy to istniejącej "izolacji" czyli tej przerwy pomiedzy maxem a dziurawką..

Muszę podnieść ściany w tym pokoju na ok. 1 m - czyli wychodzi, że do połowy ściany będę miała maxa-przerwę-dziurawkę a od połowy beton komórkowy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...