Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika Makilmatow czyli Kamusi i Wlomaca


Recommended Posts

Nie napiszę tu czego Wan "zazdraszczam", bo już wiecie, bliskości jeziora, stodoły "kaniony" i zapału. :D

Trzymam za Was i za remont tego siedliska kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Piękne zdjęcia. Byłaś kilka lat temu w mojej "komturii"? :o :wink: :D

Nie musze już walczyć ze zdjęciami by je umieścić na forum. Tak samo było. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce przepiekne, no i już sporo roboty za Wami. Życzę powodzenia w walce o materiały w Dużym Mieście no i w dalszym remoncie domu. Od razu mam pytanie, czy wszystko sami robicie, czy wynajmujecie ekipę? I co z projektem? Kto Wam to robił, czy zostawialiście jakieś stare pomieszczenia, czy wszystko na nowo, jak się za to zabrać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za miłe słowa odnośnie naszego gospodarstwa:)

Jesteśmy w tej chwili w wielkim mieście Poznaniu skąd przybył mój luby na białym rumaku:)Stoczyliśmy prawdziwy bój o cene dachówki i wytargowaliśmy nawet jedno dachowe okno gratis-prawda że fajnie?!:)Wydaliśmy sporo pieniędzy i jutro wracamy na łono natury,odbębnimy jeszcze imieninki taty i do domku:)Zaliczyliśmy również premierę "Shreka III", odhamiliśmy się troszkę i czas wracać do ciężkiej pracy w tak pięknych okolicznościach przyrody.....

Ze zdziwiniem musze przyznać że to Forum strasznie wciąga,nie mogłam się oprzeć żeby tu nie zajżeć!

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i jak tylko wróce do domu prześlę świeżutkie zdjątka z naszego domku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce przepiekne, no i już sporo roboty za Wami. Życzę powodzenia w walce o materiały w Dużym Mieście no i w dalszym remoncie domu. Od razu mam pytanie, czy wszystko sami robicie, czy wynajmujecie ekipę? I co z projektem? Kto Wam to robił, czy zostawialiście jakieś stare pomieszczenia, czy wszystko na nowo, jak się za to zabrać?

 

Kupiliśmy ten dom w opłakanym stanie,dlatego Wlomac od razu zdecydował sie na wyburzenie wszystkich ścian działowych .W tej chwili zostały tylko ściany zewnetrzne,a wszystkie belki stropowe zostały podparte balami,wyburzyliśmy nawet kominy, rozebraliśmy stary piec i kuchnie kaflową(jutro dołącze zdjęcia).

Projektanta polecili nam w Urzedzie miasta i niestety okazał sieę być nie reformowalnym dziadkiem,bez pomysłu i wizji,bo już nie wspomne o klimacie:)Jak się pózniej okazało wszyscy wkoło nazywają go"złota wiecha":)Naszczęście on sam tego projektu nie robił tylko kobieta która u niego pracuje-całkiem fajna babeczka z pomysłem i wyczuciem o które nam chodziło.W tej chwili jest na etapie końcowym i wygląda to całkiem sensownie.Projekt domu jest typowo wiejski z nowoczesnymi rozwiązaniami,wygodny ,ładny a zarazem bardzo funkcjonalny-to chyba jest najważniejsze.....

Resztę napiszę jutro bo

wlomac sie denerwuje ze jest juz pozno-pozdrawiam i do juterka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak :!: Forum wciąga :!: Ja w tej chwili udzielam się na czterech forach :roll: :roll: :roll: a z dwóch musiałam zrezygnować z braku czasu....

Jak już uda nam się kupić tę naszą chałupę to i tu będę się regularnie pewnie udzielać (no chyba, że czasu mi braknie, bo do pracy się wybieram).....

Naprawdę ciekawa jestem tej waszea agroturystyki :D Jakie atrakcje tem planujecie??

 

PS1. na zdjęcia oczywiście z niecierpliwością czekam - ja wzrokowiec jestem....

PS2. wstaw sobie linka do twojego dziennika budowy i komentarzy do niego w podpis. Będzie łatwiej szukać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamusia: już jest jutro, siadaj do forum i opowiadaj :D :D :D Mam miliony pytań.

 

Jak rozwalaliście ścianki, to skąd wiedzieliście które można. Wcześniej ktoś Wam robił jakąś ekspertyzę? Czy poddasze było zamieszkałe wcześniej, czy teraz dopiero adaptujecie. Nie wiem, czy była powierzchnia tego domu podana. Jak nie, to poproszę i mniej więcej o zawartość, tzn, co w środku będziecie mieli i na którym piętrze. A projekt to był jakoś dostosowany do tego co już jest w tym domu, czy zupełnie nówka. No i chętnie dowiem się o cenę takiego projektu. Uff, chyba Cię nie zamęczyłam, ale sama będę remontować podobny dom, dlatego taka jestem ciekawa innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamusia: już jest jutro, siadaj do forum i opowiadaj :D :D :D Mam miliony pytań.

 

Jak rozwalaliście ścianki, to skąd wiedzieliście które można. Wcześniej ktoś Wam robił jakąś ekspertyzę? Czy poddasze było zamieszkałe wcześniej, czy teraz dopiero adaptujecie. Nie wiem, czy była powierzchnia tego domu podana. Jak nie, to poproszę i mniej więcej o zawartość, tzn, co w środku będziecie mieli i na którym piętrze. A projekt to był jakoś dostosowany do tego co już jest w tym domu, czy zupełnie nówka. No i chętnie dowiem się o cenę takiego projektu. Uff, chyba Cię nie zamęczyłam, ale sama będę remontować podobny dom, dlatego taka jestem ciekawa innych.

 

Biała, takich pytań nie zadawaj Kamusi, ona nie zna na budownictwie. Rzecz pierwsza i podstawowa idziesz do najbliższej castoramy i kupujesz duży łom i duży młot ( optymalny 3-5kg). A tak na poważnie to rozwaliliśmy wszystkie ściany, najpierw działowe ( to te które niczego nie podtrzymują, podpierają), następnie podparliśmy słupami i podciągami belki jakieś 0,5m od ścian nośnych i sruuuu, łom młot i ściany leżą, tylko trzeba uważać aby nie naruszyć wcześniej ustawionych podpór, bo jak co to trzeba wiać (jak się zdąrzy :) ). Na piętrze niemiec miał pomieszczenia do przechowywania zboża, siana, wędzarnię, ale to jest standardowy układ w starych niemieckich chałupach.Co do powierzchni domu to 15,1m/11,4m. Co do projektu to znaleźliśmy wreszcie projektanta, okazał sie kretynem, ale teraz współpracujemy z Panią projektant, która stara się nas zadowolić dostosowując projekt do nas, a nie narzuca nam stereotypów.Cena projektu, hmmm wstępnie cały projekt z załatwieniem pozwolenia na budowę, projektem przyłączy tzz wszstkiego co jest potrzebne zostało obliczone wstępnie na ok 4-5 tys. zł. Jak co to pisz na wszelkie pytania postaramy sie odpowiedzieć, chociaż sami mamy wiele pytań i dylematów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamusia: już jest jutro, siadaj do forum i opowiadaj :D :D :D Mam miliony pytań.

 

Jak rozwalaliście ścianki, to skąd wiedzieliście które można. Wcześniej ktoś Wam robił jakąś ekspertyzę? Czy poddasze było zamieszkałe wcześniej, czy teraz dopiero adaptujecie. Nie wiem, czy była powierzchnia tego domu podana. Jak nie, to poproszę i mniej więcej o zawartość, tzn, co w środku będziecie mieli i na którym piętrze. A projekt to był jakoś dostosowany do tego co już jest w tym domu, czy zupełnie nówka. No i chętnie dowiem się o cenę takiego projektu. Uff, chyba Cię nie zamęczyłam, ale sama będę remontować podobny dom, dlatego taka jestem ciekawa innych.

 

Biała, takich pytań nie zadawaj Kamusi, ona nie zna na budownictwie. Rzecz pierwsza i podstawowa idziesz do najbliższej castoramy i kupujesz duży łom i duży młot ( optymalny 3-5kg). A tak na poważnie to rozwaliliśmy wszystkie ściany, najpierw działowe ( to te które niczego nie podtrzymują, podpierają), następnie podparliśmy słupami i podciągami belki jakieś 0,5m od ścian nośnych i sruuuu, łom młot i ściany leżą, tylko trzeba uważać aby nie naruszyć wcześniej ustawionych podpór, bo jak co to trzeba wiać (jak się zdąrzy :) ). Na piętrze niemiec miał pomieszczenia do przechowywania zboża, siana, wędzarnię, ale to jest standardowy układ w starych niemieckich chałupach.Co do powierzchni domu to 15,1m/11,4m. Co do projektu to znaleźliśmy wreszcie projektanta, okazał sie kretynem, ale teraz współpracujemy z Panią projektant, która stara się nas zadowolić dostosowując projekt do nas, a nie narzuca nam stereotypów.Cena projektu, hmmm wstępnie cały projekt z załatwieniem pozwolenia na budowę, projektem przyłączy tzz wszstkiego co jest potrzebne zostało obliczone wstępnie na ok 4-5 tys. zł. Jak co to pisz na wszelkie pytania postaramy sie odpowiedzieć, chociaż sami mamy wiele pytań i dylematów.

 

Ten poprzedni post pisałem ja wlomac nie kamusia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no, no! Gratuluję! Coraz nas więcej - agrogospodarzy. Cieszę się, że agroturystyka tak się rozwija, co widać także na forum Muratora. Chałupa piękna, a najbardziej mi się podobała ta ściana, przy której stoi Wasza przyczepa. Kamienie piękne i, co za tym idzie, ściana śliczna i klimatyczna! Z całą pewnością pomysł agroturystyki w takim miejscu nad jeziorem jest ze wszech miar trafiony. Jeżeli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej, to zapraszam do wątku AGRO, link w mojej stopce. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamusiu, pod koniec remontu będziesz ekspertem od remontowania starych domostw. Praktyka czyni mistrzem. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...