Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennika budowy Reni i Piotrka - W-27.12d


amphi

Recommended Posts

  • 1 month później...
Witam serdecznie , od siebie pragne powiedzieć jedynie tyle ze ostatnio czytam naprawde sporo dzienników budowy ale raczej nie komentuje dokonywanych wyborów, kazdy ma inne oczekiwania i potrzeby, inny budżet i takie tam , ale Twój projekt jest bardzo bliski moim oczekiwanią, wszystko dopiero przedemna, ale zapisuje sie do czytania Twojego dziennika, Trzymam kciuki i życze samych pomyślności, pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 3 months później...

Ja również buduję dom z tej pracowni, ale trochę mniejszy - W 21.12b.z wykuszem Są one bardzo do siebie podobne. Pieknie prezentuje się u ciebie jadalnia w wykuszu i cieszę sie, że bedę miała taką samą. Podoba mi sie też garaż a raczej pomieszczenie nad garażem. Zainspirowałeś mnie aby u siebie zmienić na taki sam (ja mam niski garaż).

Czy mógłbys w przybliżeniu podać mi jaki byłby koszt podniesienia garażu,

oraz jaki strop dawałeś nad garażem?

Będę sledzić Twój wątek, bo temat jest mi bardzo bliski.

Ile ocieplenia zamierzasz dać na ten Porotherm ? Dodam że ja też zaczynam budować (na razie stan zerowy) z pustaków Porotherm 30 i strop również z ceramiki.

Pozdrawiam i trzymam kciuki za dalsze postępy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiem w imieniu Piotra, chyba nie będzie miał nic przeciwko :* ;)

wydaje mi się, że strop jest taki sam jak na całym domu, monolityczny, tej samej grubości, tylko obniżony względem stropu nad domem. chcemy tam zrobić normalny pokój lub ewentualnie jakąś suszarnio-prasowalnio-siłownię, he? :). też budujemy z porotherm 30, styropian na ocieplenie - 12.

 

koszty pomieszczenia nad garażem to koszty:

-betonu na strop nasz ma wymiary 4m szer X 8m dł X wysokość (ok 30cm, ale nie jestem dokładnie pewna), beton na wieniec na stropie

-zbrojenia stropu, zbrojenia na wieniec

-drewno na dach (kilka krokwi więcej)

-więcej dachówki (ok 50-60 m2) + tyleż więcej roboty dekarza

-porotherm na szczyty

-okna opcjonalnie, u nas 2 dachowe + jedno zwykłe

-trochę więcej rynien i podbitki na dach

 

musisz przeliczyć to wszytko mniej więcej na ceny materiałów, a najlepiej zrobić sobie zestawienie, ile wydasz na to przy dachu na niski garaż, a ile na garaż z poddaszem i wyjdzie różnica. myślę, że nasze koszty byłyby niemiarodajne, musieliśmy ze względów gruntowych dać więcej stali i "grubsze" betony. nasz garaż jest jakby przedłużony na 1,5 stanowiska czyli ma ok 4,5 m szerokości, tak by oprócz auta zmieściła się jakaś kosiara czy np taczka.

 

Pozdrawiamy

Renata i Piotr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Male uzupelnienie:

 

- dlaczego wlasnie 12cm styropianu?

 

Z danych Wienerbergera wynika, ze przenikalnosc Porothermu 30P+W murowanego na zaprawe tradycyjna to 0.68 W/m2K. To odpowiada oporowi cieplnemu rownemu 1.47 m2K/W (opor cieplny to odwrotnosc przenikalnosci). Z kolei 1cm styropianu ma opor cieplny 0.25 m2K/W. Opory cieplne mozna sumowac, tak wiec ostatecznie (przy pominieciu oporu cieplnego tynkow etc.)

 

R=1.47 + 12*0.25 = 4.47

 

robimy z tego odwrotnosc i otrzymujemy przenikalnosc: U=1/R=1/4.47=0.224

 

Tak wiec przy Porothermie 30P+W i 12cm styropianu otrzymuje sie sciane o przenikalnosci okolo 0.22. Norma przewiduje, ze przenikalnosc scian wielowarstwowych musi byc 0.3 lub mniejsza. Wiadomo, warto jednak docieplic lepiej i w przyszlosci placic mniej za ogrzewanie. Zwlaszcza, ze teraz w styczniu ceny styropianu sa niskie (my zaplacilismy 115zl/m3 brutto za niesfrezowany i 121zl/m3 za sfrezowany). Dla porownania w wakacje ceny dochodzily do 230zl/m3. W ten sposob bedziemy miec swietnie ocieplony dom za niewielkie pieniadze. W moim odczuciu nie warto obecnie jednak dawac grubszego ocieplenia, bo ilosc zaoszczedzonych KW energii maleje w przeliczeniu na kazdy dodatkowy centymetr styropianu, a co za tym idzie czas na zwrot nakladow wydluza sie znacznie. Rozsadnie natomiast pamietac o solidnym ociepleniu innych elementow (np. dach - dwie warstwy welny, dobrze ocieplone posadzki, zwlaszcza przy ogrzewaniu podlogowym etc.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 weeks później...
Mam pytanie odnośnie tarasu wykusza - jak robiliście - czy tak jak w projekcie, na tym samym poziomie, co okno w kuchni, a według projektu jest obniżóne o jakieś 20 cm. Proszę, powiedźcie mi jak robiliście ten taras, bo ja też tak chciałabym mieć

 

witam, miało być jak w projekcie, a jak wyszło budowlańcom to już co innego :)

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/36ea101ef02b51de.html - tutaj wszystko widać.

 

u nas był wieniec jeszcze, więc być może niczego nie obniżali. okna wykusza i kuchni wydają się być na tym samym poziomie. tarasik jest trochę wylany "cieńszy" niż strop, przyjdzie tam jeszcze jakieś ocieplenie i wylewka, tak że powinno się zrównać z podłogą na górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedź,- jednak zanim wykonawcy odpowiedziałam jak mają zrobić, to na drugi dzień juz wykusz został zrobiony. Wygląda trochę inaczej niż u ciebie. Okna w wykuszu jednak są obnizone w stosunku do okna w kuchni ze względu na to, że tam ma przyjść jeszcze ocieplenie styro gr. 20 cm. Więc wychodzi jak w projekcie, ale mnie się bardziej podobaja okna na jednym poziomie z kuchnią.

A tu mój wykusz

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a70d881b1d2e2348.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 8 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...