Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika TS'a


TS147

Recommended Posts

To cegła i płytka z CRH Klinkier - terra cotta (kolor). Cegła ma grubość standardową, a płytka jest zrobiona poprzez przecięcie cegły na 2 części i ma grubość około 2cm.

 

Pzdr

 

Kurczę, że ja na to nie wpadłem... Szukamy płytek nam odpowiadających i trafiamy niestety wyłącznie na ciekawe cegły. Nie wpadłem na to, że można ciąć cegłę i przykleić jak płytkę. Jak to zrobiliście? Czy ekipa, która układała płytko - cegły? Z góry dzięki za szybką odpowiedź...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kurczę, że ja na to nie wpadłem... Szukamy płytek nam odpowiadających i trafiamy niestety wyłącznie na ciekawe cegły. Nie wpadłem na to, że można ciąć cegłę i przykleić jak płytkę. Jak to zrobiliście? Czy ekipa, która układała płytko - cegły? Z góry dzięki za szybką odpowiedź...

 

Najlepsze jest wlasnie to, ze... robi to juz fabryka ;). Czyli mozesz kupic cegle z CRH, a mozesz kupic takze plytkę zrobioną z cegły. Dodatkowo robią także fajne kątowe płytki na naroża.

 

Takie rozwiązanie ma plus - możesz to zamówić i nie martwić się o marudzenie wykonawcy przy cięciu ;) oraz o odpady (a te byłyby duże).

 

Ma też minus - płytka jest niestety niewiele tańsza od cegły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
  • 1 month później...
  • 4 months później...

Witam, mam ogromną prośbę do Pana, który budował ową Artemidę, wiem że zaczęto budowę gdzieś na początku 2008 roku, ale może jeszcze nie wszystko stracone :) Planujemy zacząć budowę artemidy w tym roku i zależy nam na jakichkolwiek notatkach związanych budową, np. udało mi się wyczytać u Pana że na dom wychodzi 3,5 t stali na zbrojenie. Interesują nas wszystkie informacje, czy miałby Pan możliwość i chęci podzielić się z nami? Ile wyszło betonu i w ogóle tego typu. No i oczywiście kosztorys jaki podała pracownia.. Będziemy naprawdę wdzięczni:) Ilona i Karol. Mój mail: [email protected]

Ten mail tyczy się również wszystkich innych szczęściarzy, którzy podjęli się budowy Artemidy, prosimy o kontakt. Z góry dziękujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam - czasami jeszcze zaglądam ;).

 

Niestety od czasu przeprowadzki większość zapisków/notatek uległa destrukcji w ramach porządków Żonki ;). Kosztorys pracowni był w miarę celny, ale rozrzut cen w zależności od wybranych materiałów to 30% w każdą stronę - za samą dachówkę można zapłacić 16tys, a można i 60tys. ;).

 

W razie pytań służę pomocą na ile pozwoli mi moja pamięć z okresu budowy :).

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...
  • 2 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...