Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze - do wspomnień a potem na bieżąco


YreQ

Recommended Posts

:lol: :wink:

Przeleciałam szybciorkiem - kominek faktycznie ładny, ale ja pozostanę jednak w rustykalnych klimatach.

Podobały mi się ich drzwi wewnętrzne 8)

 

Mnie też!!! :lol:

 

Co do kominka, to dla mnie za ciemny, aczkolwiek oryginalny jest bardzo. Mam jeszcze parę przykładów, jeśli chcesz, to pokażę :) Ale nie dziś oczywiście 8)

Dobrej nocki, Bratnia Duszo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

drzwi? dobry wybór! :D (a pokażesz te upatrzone od dawna?)

 

brak kaloryferów? ciekawy wybór! :D jak pomyślę o tym żelastwie na ścianie to mi się słabo robi... :roll: my oczywiście będziemy je mieć :roll:

 

instalator ze swoimi zdjęciami na płytce?! :o szok! po prostu! :)

 

Jasieńko - dla Ciebie:

http://img292.imageshack.us/img292/8053/akrlewskieph5.jpg

 

Temu typowi uroku dodawała masywna ościeżnica - w czasie kiedy były moim jedynym faworytem .... działaliśmy zgodnie z projektem - miały otwierać się do środka - później przy drugim kierowniku budowy zmieniliśmy zdanie - DRZWI BĘDĄ OTWIERAŁY SIĘ NA ZEWNĄTRZ............ więc może nie ma tego złego ...bo i tak tej ościeżnicy nie byłoby widać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś się za łatwo poddają ci nasi Panowie, co? żadnej woli walki tu nie widzę...:roll:

choć właściwie, może to i lepiej...? :lol:

 

u mojego nastąpiło zmęczenie materiału - przy budowie ..... hmmmm a raczej zmęczenie budującą żoną 8)

Usłyszałam w sobotę, że po co odrywam go od łopaty( równał lekko teren przed drzwiami ) i pytam o kibelki, jak i tak zrobię jak będę chciała :oops:

Generalnie nie upiera się przy swoim .... no poza kominkiem z płaszczem wodnym - ja chciałam normalny z rozprowadzeniem powietrza zrobić. Jego przekonał instalator a ja :o nie upierałam się przy swoim. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyt. O matko i podłogówka sterowana przez grzejniczek, bo Pan B pomyślał, że suszarę przy nim sobie rozłożę i w zimie pranie szybciej wyschnie

 

Witaj.

Czy możesz mi przybliżyć (tak po chłopsku) o co chodzi z podłogówką sterowana przez grzejnik. Nie znam się na tym i nie bardzo rozumiem :oops:

No a tak poza tym to będziesz mieć super wypasioną pralnię :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witaj.

Czy możesz mi przybliżyć (tak po chłopsku) o co chodzi z podłogówką sterowana przez grzejnik. /quote]

 

Wytłumaczę po babsku ( bo naukę technicznych rozwiązań ogrzewania sobie odpuściłam) :

Grzejnik niski będzie wisiał na ścianie i podpięty pod podłogówkę ( w ścianie rurki)..... Jak nie będę chciała, aby w tej pralnio-kotłowni było ciepło, to wystarczy w grzejniku przekręcić pokrętło na zero .

Ale jeśli chciałabyś dokładnie wiedzieć jak to z całością ( bo moja kotłownia umieszczona będzie o 1 metr niżej niż reszta "parteru" ) jest powiązane i jak piec tym steruje i ile ciepła będzie oddawał grzejnik i ile podłogówka :o to musiałabym spytać, bo mi wystarczyła informacja, że bez zbytnich ceregieli ciepło będzie można odciąć.....czyt. kobieta da sobie sama radę 8) :wink:

 

Jeśli chodzi o jakieś pozostałe sterowania podłogówką , grzejnikami i wyłączaniem pieca gazowego jak w kominku będę paliła - to dla mnie czarna magia, ale mam powiedziane, że bez mojego udziału gdzie trzeba będzie się przełączać .... tzn. nie będę musiała extra schodzić do kotłowni, aby wyłączyć piec , jak będę chciała w kominku napalić. ........... :roll: ........... chyba zacznę notować na kartkach co mówi do mnie Pan B :wink:

 

No............. ale co tam Dorotko u Ciebie - zamilkłaś jakoś w dzienniku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasia- sauna narożna w projekcie była przewidziana- niestety projektant nie miał pojęcia , że ogrzewanie to nie sam piec...... że są urządzenia dodatkowe i że musi być na nie miejsce.

Pan B tak rozplanował kotłownię, że mała narożna by się zmieściła - ale w związku z tym , że w części mieszkalnej nie zmieścił się prysznic - to musimy go dać do kotłowni - więc inwestorek obmyślił sobie plan wstawienia prysznica z sauną jednocześnie. Kiedy to nastąpi - Bóg jeden wie, ale podłączenia będą na niego czekały. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie z tą sauną - gorzej z prysznicem... :roll:

jak mógł nie zmieścić się w części mieszkalnej - wytłumacz mi to! ogladałam projekt i widzę, że na dole macie mały kibelek a na górze za to dwie łazienki, będziecie obie robić? czy w jednej nie może być prysznica? osobiście nie wyobrażam sobie bez niego życia :wink: i myślę, że prysznic w kotłowni może okazać się mało praktyczny...? :roll:

 

a tak poza tym to baardzo lubię takie wpisy jak Twój dzisiejszy w dzienniku :D

 

póki co, wizualnie wszystko idzie zgodnie z planem (czyt: projektem)? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopiero przeczytałam Twój wczorajszy wpis w dzienniczku :evil:

 

YreQ

Kanalizacja- i nie damy rady skorzystać z sieci za naszą działką, gdyż właściciel 70 arów dzieli je na działeczki mniejsze i sprzedaje za niebotyczną sumę - a miały być nieruszone i dla dzieci .... a tak niebawem będę miała nowych sąsiadów od ogrodu i brak możliwości podpięcia się.

Wracamy do punktu wyjścia i budowy sieci w drodze przed domem - czyli kolejny szturm na gminę.

 

czy ta kanaliza nigdy już sie nie skończy?? Agniesiu chodzi o te działeczki, gdzie nasze chłopaki stempelki przerzucały???

Musimy sie spotkać, opowiesz mi o kanalizie a ja ci opowiem o moich rozterkach dot. architekta... będzie wesoło

 

całuski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hihi Agniesiu bardzo mi sie podoba tłumaczenie po babsku zawiłych problemów ogrzewania :)

 

a po przeczytaniu Twojego uzasadnienia odnośnie wyborów drzwiowych, przyznaję Ci rację co do Dz12, chociaż serduszko mi sie do Dz2 wyrywało... hihihi

 

P.s. namawiam męża 8)

 

A do rzeczy - 29 stycznia były na magazynie Printa na Łukasiewicza tylko w kolorze mahoń. Podejdż i zobacz do czego Ci serce bije - są śliczne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopiero przeczytałam Twój wczorajszy wpis w dzienniczku :evil:

 

YreQ

Kanalizacja- i nie damy rady skorzystać z sieci za naszą działką, gdyż właściciel 70 arów dzieli je na działeczki mniejsze i sprzedaje za niebotyczną sumę - a miały być nieruszone i dla dzieci .... a tak niebawem będę miała nowych sąsiadów od ogrodu i brak możliwości podpięcia się.

Wracamy do punktu wyjścia i budowy sieci w drodze przed domem - czyli kolejny szturm na gminę.

 

czy ta kanaliza nigdy już sie nie skończy?? Agniesiu chodzi o te działeczki, gdzie nasze chłopaki stempelki przerzucały???

Musimy sie spotkać, opowiesz mi o kanalizie a ja ci opowiem o moich rozterkach dot. architekta... będzie wesoło

 

całuski

 

o .............. :o to tu powinno byś " namawiam męża " :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie z tą sauną - gorzej z prysznicem... :roll:

jak mógł nie zmieścić się w części mieszkalnej - wytłumacz mi to! ogladałam projekt i widzę, że na dole macie mały kibelek a na górze za to dwie łazienki, będziecie obie robić? czy w jednej nie może być prysznica? osobiście nie wyobrażam sobie bez niego życia :wink: i myślę, że prysznic w kotłowni może okazać się mało praktyczny...? :roll:

 

a tak poza tym to baardzo lubię takie wpisy jak Twój dzisiejszy w dzienniku :D

 

póki co, wizualnie wszystko idzie zgodnie z planem (czyt: projektem)? :)

 

Jasieńko - dobra duszeńko - i ja dałam nabrać się na powierzchnię zerkając li tylko na rzuty w projekcie .... :oops: .... niestety prysznic nie wejdzie (skosy)............

Ale plusem prysznica w kotłowni jest to, że "nasza robota - czyli bieganie po polach z tyczką (geodeci)- wiąże się z powrotem obłoconych członków :lol: :oops: 8) firmy do domu" :lol: :lol: :lol: :oops: Pójście pod prysznic do łazienki na górę - a tym bardziej do sypialni - średnio mi się podoba......................... a w kotłowni to co innego - tym bardziej , że Pan B ŁADNIE CHCE TAM URZĄDZIĆ.

 

GENERALNIE ............... dom już stoi i nie ma nad czym gdybać, a na indywidualny nie było mnie stać ................ wiesz, w sztuce kompromisu akurat umiejscowienie prysznica zajmowało ostatnie miejsce :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...